Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám jobban megszeret...

Hogyan tudnám jobban megszeretettni az evést a babámmal?

Figyelt kérdés
9 hós babámmal az a gond, hogy nem eszik elég babakaját (főzit). Anyatejes, és még most is szopizik. Délben kb 50-70g főzeléket eszik meg, de onnantudom hogy még férne, hogy ha megkínálom gyümivel abból még eszik. ma kb összesen 90 g kaját evett így össze. Elvoleg 5 étkezésnek kellene lennie, de ha haygom hogy jól megéhezzen, akkor képtelenség 5x ennie, nem futná az időből. Hogy dudnám a főit "csábítóbbá" tenni? Adjak neki csak amit nagyon szeret (alma, őszib., sütőtök) husival, sajttal,tésztával?
2009. jún. 2. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 11 hónapos és most pár hete nem hajlandó a babakaját(bolti) megenni. Amit viszont én eszek ebédre, azt túrja befele:)! Te milyen főziket adsz neki? Boltit vagy nem? Próbáld meg, hogy olyat adsz neki, amit te is eszel, hátha azokat jobban szereti.(persze csak azokból az alapanyagokból, amit már ő is ehet)
2009. jún. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Próbáltam a boltit, főztem neki, adtam a sajátból is. De mindből csak keveset eszik.
2009. jún. 2. 13:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi is igy voltunk.moatmár talán kezzd kiváncsibb lenni a kajcsik felé,h elmult 1 éveske a Drága:-)

Abban biztos vagyok,h azért is van igy,mert Anytejesek vagyunk mi is,még indig.Ha tápos lenne, másképp lenne,könnyebben,hamarabb s többet enne-az uj dolgokból..(ezt az orvosunk is mondta)

Kitartás:-)

2009. jún. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha nem eszik 5x. Mi is volt, hogy csak 4x ettünk, mert nem volt éhes annyira... esetleg nem lehet, hogy szomjas? Lehet, hogy azért eszi szívesen a gyümölcsöt, mert az lédúsabb.
2009. jún. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, anyatejes létére ügyesen eszik! Jól teszed, hogy kinálod gyümölccsel is főzelék után, ha elfogadja, egye csak! Ügyes vagy...lényeg, hogy változatos legyen az ennivaló, és mindig csempéssz bele valami olyat, ami előző nap nem volt. Az én kislányomnál egyébként egy az egyben kimaradt a répa-krumpli miujság, nem érdekelte egyáltalán a dolog. Majd amikor már ehetett mindenfélét, a mi ebédünkből evett. Igy mi is kicsit babásabban főzünk, és jóllakik a kisasszony :-D
2009. jún. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!