Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 hónap lesz a babáim között....

19 hónap lesz a babáim között. Mennyire lesz nehéz? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
fel fog már valyon tudni valameddig sétálni a negyedikre? kell ilyenkor még testvérkocsi?és az agyát ilyenkor már le lehet cserélni?nagyon sok kérdés van még bennem. ha tudtok osszátok meg velem tapasztalaitokat.köszönöm

2012. febr. 8. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
2012. febr. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hű, nálunk örökmozgó a fiam, egy éves kora óta nem babakocsizik, gyalogol, lépcsőzik, az a kedvence. A kicsi téli, és biza tavaly is volt hó, na akkor ért a hidegzuhany, mert a járdán nem fértünk el, viszont az úttesten sem tudtunk menni, plusz ha a büdöskölke elrohant, akkor ott álltam, hogy se a babakocsit nem tudom hová tenni, se futni se se így kendős baba lett a lányom, és nagyon jókat sétáltunk. Jap a gyereket beletenni babakocsiba kész rémálom volt, ezért se gondolkodtunk tesókocsiban.

Az ágya körbe támlás gyerekheverő lett, amiről le lehet venni a lelesésgátlót, tud szökni, a kicsi meg ment a kiságyba.

Amúgy nagyon jó nálunk, szépen elvannak együtt, igaz a hajam az égnek, mert csak a rosszaságban van nagy összhang. Oké, játszani is szépen játszanak együtt.

Nehéz maratont fürdetni, de megszokják(nálunk az esti zuhany úgy néz ki, hogy nagy fogmosással indít, majd közösen zuhanyoztatják egymást. Amikor tiszták, a kicsit kiveszem, utána a nagyot, be a szobába a két poronty a kicsit törlöm, a nagy egyedül "törölközik", öltöztetés, de mire ez beállt, és elviselték... hajjaj), maratoni etetések, altatások, na elindulni velük, ált mindig az utolsó utáni pillanatban jön rá a nagy hogy pisilnie kell, a kicsi akkor rottyantja nyakig magát és különben is 6órával előbb álmosak...

Szervezni kell, ezt meg csak amikor már benne vagy tudod meg, hogy mit és hogyan, és túlélni. De a sok macera ellenére tök jó.

2012. febr. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk 22 hónap van. Én nem vettem testvérkocsit, de fellépőt igen. Bár azt sem sokat használtuk. Elég ügyes volt már a lányom, tudott egyedül sétálni. Bár mi családiban lakunk, messze nem mentünk, max. a boltig, inkább az udvaron aludt a baba a babakocsiban, addig a nagy meg tudott játszani a homokozóban.

Az ágyát mi még hagytuk, mert nagyon ragaszkodott hozzá. A Teszveszen vettünk egy használt kiságyat 8000 Ft-ért, szerintem annyit megért, hogy ne hisztizzen érte a lányom. Még egy évig abban aludt, akkor vettem ki a rácsos ágyból, amikor már szobatiszta lett, de akkor is nagyon hisztizett érte.

2012. febr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pont 19 hónap van a gyerkőcök között, a kicsi most 10 hetes.

Mi vettünk testvérkocsit, de azt neked kell eldöntened, hogy szükségetek van-e rá. Mi nagyokat sétálunk, és bár odafelé szépen jön a fiam, de visszafelé már egyszerűbb tolni, hogy időre hazaérjünk.

Az ágyát nem cseréltem le, mert "vándorol". Anyóséktól kaptunk egy másik kiságyat, úgy gondoltam, majd egyszerre cseréljük le a két gyereknek.


Egyenlőre nem olyan nehéz a dolog,mint ahogy vártam,a napirendjük összeolvadt, a kicsi sem többemberes, keveset sír, szóval szerencsém van velük.

2012. febr. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem 16 hónap van köztük, nagyon nehéz lesz :D így utólag visszagondolva jókat röhögök, de akkor bizony sírni volt kedvem néha. Hát, a fésülködésről nyugodtan szokj le, kihullik magától is :D Nekem cumisüvegesek voltak, a boltban nem volt annyi cumi, amennyi nálunk, annyit vettem, hogy egy egész napot kihúzzak a két gyerekkel mosogatás nélkül (10-12 db) Régen vigyáztam, én adtam a szájába a falatot, nehogy maszatos kézzel végigmázolja a falat, amikor megszületett a kicsi, a nagy kapott kisasztalt, kisszéket, tányért, rákészítettem a kaját, és nem bántam, hogy a plafonról is a spagetti lógott, jól elvolt és evett... 2 évig kell csak kihúznod, utána már könnyebb. Minden ajtóba tegyél kulcsot, és zárd be, amelyiket nem szeretnéd, hogy a nagy kinyissa, mert pl. pelenkáztam a kicsit, és mire feleszméltem, a nagy már majdnem az utcán volt :) mondom, akkor nem röhögtem... nekünk nem vált be a testvérkocsi, a fellépő sem, jó nagy babakocsi kell, tágas, belefekteted a picit, a nagyot meg beleülteted úgy, hogy teljesen előreüljön. Így mind a kettőt látod, nem fárad el a nagy sem az állásban, nem érzi kirekesztve magát és csak egy kocsival kell lavírozni... igaz, két gyerek súlya alatt nehezebb tolni. Fürdetéshez jó időbeosztás kell, a kicsit korai lefekvéshez szoktatod, hamarabb fürdik, utána a nagy, annyi előnye van, hogy néhány hét után beáll, reggel is korábban kel a kicsi, így le tudod rendezni, mire a nagy felkel, sokkal könnyebb. Csak szervezés kérdése az egész. Kitartás!!!!
2012. febr. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!