Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, aki próbálta...

Van itt olyan, aki próbálta 10 hónap körüli babáját a Suttogó felvesz/letesz módszerével megtanítani aludni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2010. aug. 23. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Most volt itt egy jo kis vita ezzel kapcsolatban.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2010. aug. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a linket, nem tudtam, hogy most volt téma,a kereső nem adta ki. Nem akarok újabb vitát indítani a suttogó témáról, engem kimondottan az alvás tanítása érdekelne, valakinek bevált-e. 10 hónapja nem aludtunk át egyetlen éjszakát sem, úgy érzem itt az ideje valami megoldást találni, és ez a módszer elég meggyőzőnek tűnik. Számomra az egyedül sírni hagyás nem opció, ez bababarátabb szerintem.
2010. aug. 23. 13:40
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
En azt utdom neked tanacsolni, hogy ha nem tud a babad elaludni akkor probald ki. Sokan leszoljak a konyvet ahogy elneztem az elso hazzaszollo linkjet DE!!! Ez nem azoknak a szuloknek lett kitalava akinel siman megy minden hanem azoknal akiknel nem megy siman minden es kell egy kis segitseg. Persze, hogy hulyesegnek tunik annak akinel nincs gond, a baba elalszik szepen es magatol kialakul egy napirend. Nem azokank lett kitalava akiknel nincs semmi gond mert az nem tudja aterezni azokat a szuloket akiknel kell segitseg. Persze, hogy hulyseg es folosleges is olvasni, minek is kene egyaltalan barmit is alkalmazni egy babanal aki nyugodt es kiegyensulyozott es megy minden mint a karika csapas. Az ilyennel kidobott penz az abalkon a konyv es idopocsekolas olvasni. De akinel nem ilyen egyszeru a dolog azok hasznos tanacsokat talahatnak benne. Hulye pelda lesz, de ez is olyan mint pl a melszivo, bimbovedo... Akinel megy a szoptatas ezek nelkul is azoknak folosleges kacat de akinel csak ezzel sikerul annak mindent meger.
2010. aug. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az hogy 10 hosan meg nem aludta at az ejszakat,termeszetes.Nekem a ket nagyobb fiam jo alvo volt a kicsi viszont 10 hosan volt hogy orankent ebredt.

Melettem aludt,ha megebredt szopival visszaaltattam.

En szemely szerint nem probaltam a modszert.

Vegulis egyre kevesebbet ebredt,kb 2 eves korara aludta at az ejszakat.

2010. aug. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ki kell próbálni!Szerintem a gyerekek nagy részénél nem jön be a suttogó módszer,egy másik részénél egy része bejön,és van akinél tökéletesen működik az egész!Kár ezen vitatkozni,semmi értelme.Ha kipróbáltad tudni fogod te melyik csoportba tartozol.
2010. aug. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 13hónapos koráig voltam így ezzel.Mindent megpróbáltam,hogy aludjon éjszaka,mert már nagyon a kimerültség szélén voltam:(Sokszor ébredt és nehezen aludt vissza.Próbáltuk az Aludj jól.....de nálunk nem jött be,addig ordított még el nem jutott odáig,hogy már köhögött,öklendezett a hisztitől és a sírástól.Többször is próbáltuk,de aztán feladtuk,mert nem akartuk,hogy kihánya a vacsit.Az orvosok szerint sok mindentől lehet.pl:fogzás,éhség,stb....Azzal is nyugtattak egy páran,hogy 1évesen kiszokták nőni ezt a kis szemétséget a gyerekek:D Nálunk most az a szitú,hogy nem teszem le csak 1-szer aludni,pedig még 2-szer igényelné.Felkel 6-7körül és 11-12óra között teszem le.Egyhuzamban alszik 1.5-2óra hosszát.Este pedig 19:30-kor viszem aludni,mert akkor már teljesen kidől...még mindig megébred,de már csak1-2alkalommal és akkor is cici után vissza is alszik.Sokkal jobb mint előtte,de 10hósan még ne próbálkozz az 1-szeri alvással,mert 13hósan is még nagyon nehezen bírják:S:(Kis türelem,és pihizz amikor csak lehet.13hós megértő baba anyukája...

2010. aug. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én pont tegnap "vetettem be". Egy alkalomból ugyan nem lehet messzemenő következtetést levonni, de működött. Babám amúgy jó alvó, sokszor átaludta már az éjszakát (tegnapelőtt is pl), de tegnap éjjel horror volt. 10től 1ig óránként felsírt, aztán meg félóránként. Mire megnyugtattam, letettem, visszavonszoltam magam az ágyba és lehajtottam a fejem, kezdte előről. Kettő után összeszedtem minden erőmet és benn maradtam a szobájában. Letettem, félrehúzódtam, és amikor hallottam h újból feláll, és rázendít, abban a másodpercben már vettem is fel, elcsitult hamar és visszatettem. 4* kellett ezt megcsinálnom kb fél óra alatt, és aludt reggelig. Nem lovallta bele magát a sírásba, hanem hamar meg tudtam nyugtatni, viszont amint elcsitult raktam is le.

Viszont az természetes h egyszer egyszer felébrednek ebben a korban, az enyém néha eszik is, néha csak pár korty vizet iszik v csak a cumi kell.

2010. aug. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!