Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » December 11-től vagyok Gyeden....

December 11-től vagyok Gyeden. Nekem jár kompenzáció?

Figyelt kérdés
2012. febr. 8. 20:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Jár.
2012. febr. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 kíváncsicska ***** válasza:

Én ezt a levelet kaptam:

Caládi adókedvezményre jogosult:A családi kedvezmény érvényesítésére az a magánszemély jogosult, aki a családok támogatásáról szóló törvény szerint gyermekre tekintettel családi pótlékra jogosult.A nyilatkozat kitöltésekor vegye figyelembe hogy Ön akkor is családi pótlékra jogosultnak minősül ha a családi pótlékot nem Ön, hanem Önnel és a gyermekkel 1 háztartásban élő másik szülő igényelte az azt folyósító szervtől vagy -jogosultség ellenére- azt bármely okból egyikük sem igényelte.A családi kedvezmény érvényesítésére jogosult továbbá a várandós nő és vele közös háztartásban élő házastárs-a várandósság időszakában a (magzat fogantatásának 91.napjától megszületésig),-a családi pótlékra saját jogán jogosult gyermek .

Igen jár mert dec31.-én is azt kaptad meg jan 1-jén is

2012. febr. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Pont most akartam evvel kapcsolatban kérdést kiírni,de nem írok;ha nem zavar itt kérdezek ezen belül én is.annyira már rájöttem,hogy igen.jár (én dec 19.-től vagyok gyeden)

csak az nem tiszta,hogy ha a családi kedvezményt isigénylem akkor is jár vagy nem?

2012. febr. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Folyt.:vagy ha igénylem a családi adókedvezményt,akkor nem jár a kompenzáció?(párom nem tudja igényelni a kedvezményt)
2012. febr. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha dec 31 előtt már gyeden voltatok, akkor jár. Viszont a családi adókedvezményt max egy gyerekre kérheted, de szerintem jobb ha apa kéri. De én sem igazodom ki teljesen ezen az egészen.
2012. febr. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

de neki nem lenne jó,mert vállalkozó,nem vagyok tisztában vele,hogy hogy lenne,ezért szeretném én igényelni.de ha igénylem 1 babánk van,akkor is jár a kompenzáció?

most 78.000-t kapok+10.000 a családi adókedv+kompenzáció??

vagy csak egyiket lehet igényelni?annyira nem tiszta és nem tudok kit megkérdezni.már olyan hülyének érzem magam.

2012. febr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ez úgy van, hogy járni jár, csak ha Te igényled a családi kedvezményt, akkor jelentősen kevesebb, kb pár száz forint jár, míg ha apa igényli a csal.kedv., akkor Te kapod a kompenzációt, és jóval több marad a zsebetekben.
2012. febr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van egy táblázat, ebben meg tudjátok nézni hogy mennyi jár.

2012. febr. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

nekem a könyvelő azt mondta,hogy 12*10.000ft..

????akkor az hülyeség?

2012. febr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A családi adókedvezmény az annyi. A gyed kompenzációról linkeltem a táblázatot, ami bérenként eltér. Lehet, hogy abba a kategóriába esel, nem?
2012. febr. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!