Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi ez a borostyánlánc őrület?

Mi ez a borostyánlánc őrület?

Figyelt kérdés
Ez kicsit nem bebeszélés?

2012. febr. 9. 12:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nem

olyan mint a homeos termékek valaki hiszi hgy hatásos valaki nem

Valakinek a babáján használ a nyaklánc valakinek nem.


Én szeretem és használ. Homeos termékekbe bizom és bevált nálam.

2012. febr. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%

Az a gond, hogy aki szerint használ, az nem tudja bebizonyitani, hogy anélkül nem lett volna ugyanolyan a gyerek, mert egyszerre nem tud lánccal meg anélkül is fogat kapni a gyerek.


De sokkal nagyobba veszélye, hogy megfullad a gyerek, mint hogy esetleg pár napig nyügösebb a fogzás miatt.

2012. febr. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekünk van láncunk, de időről-időre felmerül bennem a kérdés, hogy le kellene-e vennem a fiamról, mert sokan írják, hogy megfulladhat a gyerek. Igazában nem tudom, hogy hogyan, mert a lánc olyan rövid, hogy SZERINTEM fizikai képtelenség, hogy bárhová beakadjon. Egyébként meg hány felnőtt alszik sokkal hosszabb nyaklánccal a nyakában, és még senkiről nem hallottam, hogy megfulladt volna. Az igaz, hogy ha széttépi a gyerek, akkor a kis golyókat lenyelheti, és az tényleg veszélyes (mondjuk a jófajta láncokra egyesével vannak felfűzve a szemek, így max. egyet tud leszedni). Szerencsére az én fiam nem piszkálja, nem tépkedi, nem is érdekli, hogy rajta van. Ha piszkálná, azonnal levenném róla. Viszont a lánc mellett szóljon, hogy mióta rajta van átalussza az éjszakákat. Egyszer levettem róla két napra, és olyan nyűgös volt egész éjjel, hogy alig lehetett megnyugtatni. Szóval én bízom benne. Persze az elővigyázatosság nagyon fontos!
2012. febr. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

leszögezem nekem mindegy, hogy valakinek a gyerekén van-e avagy nincs borostyán lánc (az enyémeknek van, mert tetszik is)

De ettől a megfullad dologtól ki vagyok. Szeretnék kérni linkeket ahol arról írnak, hogy akár 1 gyerek is megfulladt ettől a lánctól!

Mert eddig bármilyen fulladásos csecsemőhalál volt ahol valami külső tényező miatt fulladt meg akkor azt a dolgot azonnal visszavonták felülvizsgálták (cumilánc vagy pl a melegítő zsinórja) botrányt keltettek, hogy többé ilyen ne fordulhasson elő.

Erről a láncról meg csak a neten különböző fórumokon olvasok olyanokat, hogy több csecsemő is megfulladt már (ha jó és biztonságos helyen vette akkor kizártnak tartom, persze a sk csinált más).

Ezek a láncok biztonságosak. Cérnára vannak felfűzve, így ha húzzák szakad, egyenként van csomózva így nem gurul szét 8szakadt már el). ha lenyeli a gyerek esetleg (bár ilyen nem tudom hogy fordulhat elő) akkor emészthető, rövidek a láncok nem akadnak be sehová.


Szóval, ha valaki megfulladt tőle akkor biztosan megemlítették valahol.

2012. febr. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk 8 hónapon keresztül felsírt éjszaka és nem aludt a fogai miatt. Már nem bírtuk. 18 hónapos korában úgy döntöttem hogy kipróbálom a láncot, attól kezdve jobban aludt, pedig akkor jöttek épp a rágófogai. Még hátra voltak a szemfogak és a hátsó rágók, így ezek is kijöttek gond és sírás nélkül.

A lányom szokta amúgy rágcsálni a láncot, az egyik szemet le is rágta, de egyből kiköpte a láncszemet. Le is fogom szedni már róla, mert a fogzási időszak véget ért.

2012. febr. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem 3ból 2 gyerekem hordja /hordta. Sose fulladozott egyik se eszükbe se jutott hozzányúlni olyan kis rövidkék ezek. Lekerekített szeműeket vettem. Nem "őrület" mert szerintem olyan sokan nem használják. Most akkor mondhatnánk azt is hogy mi ez a homeopátiás őrület chamomilla meg viburcol kúp pl. fogzásra, régen ez se volt. Manapság meg van aki használja van aki nem.
2012. febr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én konkrétan erre voltam kíváncsi. Tudom, hogy van más "őrület" is a világban.
2012. febr. 9. 14:41
 8/11 anonim ***** válasza:
aZ őrület számomra az amit hirtelen egyszercsak nagyon sokan kezdenek el használni-csinálni-vásárolni...ez szerintem a borostyánláncra nem igaz.
2012. febr. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát pedig régebben nem volt ilyen nagy szám. Manapság egy csomóan ajánlják, csomóan használják. Élből hatan reagáltak erre, ami számomra azt jelenti, hogy igenis használják/használták/tudnak róla. Ami pedig azt jelenti, hogy igenis divatos eszköz ma. Olvastam róla kismama újságba, és ez is ezt mutatja...
2012. febr. 9. 14:53
 10/11 anonim ***** válasza:

Régebben itthon. Csak mert külföldön régóta ismert dolog, hasonlóan a homeopátiához is.

Akár lehet őrületnek is nevezni azt ami eltér a megszokottól, de akkor ide lehet sorolni a homeopátiát, a bioéletmódot, a puhatalpú cipőt stb.


(egyébként olyan nagyon sokan nem ugrottak a témára :) olvastam kapósabb kérdéseket is mostanában pl sminkelve a játszótéren stb, na arra ugrottak...ere max válaszolt 1-2 ember)

2012. febr. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!