Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18 hónapos kisfiam még nem...

18 hónapos kisfiam még nem beszél. :- ( Tudnátok kérlek segíteni, hogy tudnám ösztönözni a beszédre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mindenekelőtt köszönöm, hogy elolvasod az aggodalmamat és tanáccsal látsz el!

Kisfiam e hónap végén lesz 1,5 éves és bár ha kettesben vagyunk akkor ha kérem, hogy mondja, pl. hogy kutya, akkor kimondja (így kb 30szót mond ki), de amint ott van még rajtunk kívül valaki/bárki akkor meg sem szólal. A környezetünkben minden gyerek 18hónapos korában elkezdett beszélni. Én úgy látom, hogy a kisfiam szégyenlős lett...nem értem, hogy miért! Bármit elrontottam? Mit tegyek, hogy az önbizalmát megerősítsem, s elkezdjem beszélni? Halandzsázni, halandzsázik rendesen...egyfolytában...Tudna bárki tanácsot adni nekem???


Nagyon-nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!!!!


2012. febr. 9. 13:22
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Nem érzem magam attól rossznak,hogy szeretnék neki segíteni, hogy ne alakuljon ki benne a szégyenlősség! Éppen azt szeretném,hogy mindenben amiben csak lehet támogassam és minden segítséget, szeretetet amit csak lehet megadjak neki! Szeretném, ha az életben mindent amit csak Ő szeretne, azt elérné! Ebben szeretném, hogy az első két évben maximálisan mindent megtegyek érte!!!!!S utána is egész életében. Egyáltalán nem érzem magam ezért rossznak!!!! De ha te így gondolod, akkor az a te véleményed, elfogadom...de tudod, akinek nem inge, ne vegye magára...ez nem az én ingem.
2012. febr. 9. 14:09
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de énsem értelek ??? Mit számít az hogy ki mit gondol? A kisfiad ügyes,okos,egészséges,semmi baja.

Neked nem felel meg ? Lehet hogy Ő is ezt érzi...

Az én lányom 17 hónapos, és nem hogy 30, de egy szót sem mond érthetően.

Torna? Hát ilyetm ég nem is hallottam. Minnél inkább erőlteted, annál rosszabb lesz. Olyan ez, mint ha meg akarnál tanítani járni egy 6 hónapost, mert itt-vagy ott ezt láttad,hallottad,mondták stb...

Hagyd hogy a maga kis tempjában haladjon!!!

2012. febr. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom a kisfiad:(

Hiszen úgy látszik olyan anyukája van, akinek nem lehet megfelelni...A helyett hogy örülnél annak, hogy ép, egészséges, gondolom nagyon szép és ügyes fiad van, azon agyalsz, hogy miért csak 30 szót tud és azt is csak neked mondja....Ne haragudj, nem akarlak megbántani, de szerintem gyorsan változtass a hozzáállásodon, mert különben soha nem tudsz majd boldog lenni, hiszen mindig lesz valaki, aki jobb a fiadnál valamiben!

Nem kell a dicsekedéseket magadra venni!

A másik, hogy azért sem szabad így hozzáállnod, mert ha ezt a szemléletet adod át neki, akkor ő sem lesz soha elégedett magával,ami nagy baj!


Nincs ilyen korban beszédtechnikai fejlesztő!!!!Majd óvodában, ha nem megfelelő a beszédfejlődése, akkor elküldik logopédushoz!

2012. febr. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, lehet pont azért szégyenlős és nem mer beszélni, mert érzi rajtad, hogy nem vagy a teljesítményével megelégedve...mert erről van szó akár hogy is akarod szépíteni.

Amúgy meg szép dolog, hogy minden támogatást meg akarsz neki adni, hogy akármit elérjen az életbe, de ehhez fontos,hogy azt is megtanulja, hogy van amiben más a jobb...

Egyébként nem tudom miről beszélünk, hiszen még csak 18 hónapos...minden gyerek máshogy fejlődik, ez amiről beszélsz, amire szeretnéd megtanítani majd óvodás,iskolás, meg gimis korban lesz igazán fontos.

Kisfiam 6 hónaposan kezdett el forogni, addig semmit sem csinált, és nem csináltam semmit, na bumm, nem történt semmi, ezzel nem azt közvetítettem, hogy nem támogatom, hogy elérje amit akar, hanem azt közvetítettem, hogy támogatom abban a tempóban, ami neki megfelelő!!!!

2012. febr. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Megint utolsó, és mi van, ha suliban mondjuk matekból tök jó lesz a fiad, de pl tesi órán mindenki leelőzi majd futásban, nem mer majd kézen állni és nem azért mert baja van, hanem mert nem atléta alkat, hanem elméleti ember??Akkor is itt kérsz majd tanácsot, hogy mit csinálj vele???
2012. febr. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam,hogy ez az oldal azért van, hogy feltegyük azokat a kérdéseket, amik bennünk vannak...sajnos, ez nem így van. :-( Az első kommentálóknak nagyon szépen köszönöm,hogy megnyugtattak, hogy teljesen normálisan fejlődik a kisfiam...sajnos a végén már mindenfajta rossz anyának be lettem állítva. Azért tettem fel kérdést, hogy ha esetlegesen bármi elmaradás lenne, akkor abban segíteni tudjak, nem azért, hogy ilyen, meg olyan anyának legyek beállítva. Sajnálom,hogy annak ítéltek meg, ami nem vagyok és nem is szeretnék lenni! Én így tartom őt tökéletesnek! S ezt ő tudja is! Valószínűleg ezért beszél csak nekem! Viszont a világ az nem ilyen, ezért szeretném őt mindenben támogatni! Azt szeretném, ha boldogan, kiegyensúlyozottan élne, s ha valamelyikőtök pl írta volna, hogy hintáztassam naponta 30 percet és akkor még jobban tudok neki segíteni a fejlődésben, akkor megtettem volna! Nem azért kérdeztem,hogy ennyi bántó szót kapjak!


De azért köszönöm a válaszokat!

2012. febr. 9. 14:32
 17/31 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 21 hónapos, kb. 5 szóból áll a szókincse, a kis barátnője 18 hónapos, és már rövid mondatokban beszél. És a kisfiamnak nincsenek komplexusai (hogyan lennének ennyi idősen???) nem érzi úgy, hogy le lenne maradva, mert soha, még eszembe sem jutott, hogy ebből problémát csináljak, és elkezdjem stresszelni meg fejleszteni. Majd megnyilvánul, ha akar.

Egyébként édesanyám elmondása szerint én másfél évesen szobatiszta voltam és mondatok ban beszéltem. És tudod mit értem el vele? A nagy büdös SEMMIT. Soha később nem voltam kiemelkedő semmiben, jó tanuló voltam, de nem értettem igazán semmihez, szereztem egy értéktelen bölcsészdiplomát, és egy multi telefonos ügyfélszolgálatán dolgoztam, amíg el nem jöttem szülni. Nem vagyok elégedetlen az életemmel, de azt azért be kell látnom, hogy a korai beszéd és az életben való későbbi boldogulás között az égvilágon semmi kapcsolat nincs.

Legfeljebb nem tudsz vele villogni a rokonoknak. Kibírod.

2012. febr. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem szeretnék villogni vele a rokonok előtt, mert én tudom,hogy okos!!!! csak a többiek izélgetik őt mindig, hogy "na, mondjad, hogy...." s ezt már nagyon unom, hogy erőltetik. :-(
2012. febr. 9. 14:43
 19/31 anonim ***** válasza:

bocsi, nem akartam bántó lenni, de a kommentjeidből nagyon úgy jött le mintha frusztrálna, hogy még nem beszél kisfiad.

De tényleg a hintázás segít, persze.De tudod mit??Minden játék amit játszik, minden tapasztalat amit kint vagy bent szerez az segít és fejleszti!!Ne azért játssz vele ezt vagy azt, mert "huh fejleszteni szeretném" hanem, hogy jól érezzétek magatokat, így fejlődik!!!

2012. febr. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
már bocsi,de ha a többiek izélgetik,akkor miért nem szólsz be nekik???Védd meg a gyereked inkább mint hogy frusztrációt érezz amiért nem csinálja amit a többi...
2012. febr. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!