Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18 hónapos kisfiam még nem...

18 hónapos kisfiam még nem beszél. :- ( Tudnátok kérlek segíteni, hogy tudnám ösztönözni a beszédre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mindenekelőtt köszönöm, hogy elolvasod az aggodalmamat és tanáccsal látsz el!

Kisfiam e hónap végén lesz 1,5 éves és bár ha kettesben vagyunk akkor ha kérem, hogy mondja, pl. hogy kutya, akkor kimondja (így kb 30szót mond ki), de amint ott van még rajtunk kívül valaki/bárki akkor meg sem szólal. A környezetünkben minden gyerek 18hónapos korában elkezdett beszélni. Én úgy látom, hogy a kisfiam szégyenlős lett...nem értem, hogy miért! Bármit elrontottam? Mit tegyek, hogy az önbizalmát megerősítsem, s elkezdjem beszélni? Halandzsázni, halandzsázik rendesen...egyfolytában...Tudna bárki tanácsot adni nekem???


Nagyon-nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!!!!


2012. febr. 9. 13:22
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

Szió! :-)

Hát én tanácsot nem tudok adni, max. megynyugtatni tudlak, mert az én kislányom 17hós, és gyakorlatilag azon kívül, hogy Nyunyesz(aki én lennék:-DDDD, és nyusz, cica, semmi értelmeset nem mond még. de ugyanígy van 3 napi szintű babás bnőm kisgyerekei is, még nem beszélnek, sztem ez normális. Ja, és a szégyenlősségről: A lányomnak a neve Emese, és magát "te"-nek, vagy Mes-nek hívja. De csak és kizárólag ha szűk családi körben vagyunk. Tehát valószínű, hogy ez is egy korszakos dolog. Vagy pedig, mi mint szülők nagyon örülünk, hogy véééégre elkezdett dumálni, és ha idegen van, akkor mi unszoljuk, hogy beszéljen, és ezzel kiváltjuk náluk a szégyenlősséget, mert érzi az elvárást...

2012. febr. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem az én "tanácsomra" vágysz, de én a helyedben nem erőltetném. Érteném az aggodalmadat, ha meg sem szólalna. De amint írod, már 30 szót kimond. Hát hogy nem produkálja magát ismerősök előtt, na bumm. Nem hiszem, hogy ezen bármit kéne változtatni. MAjd ha akar, megindul a nyelve.

Szerintem ne erőltesd, nehogy rosszabb legyen.

De lehet lesznek nálam okosabb anyukák, akik másként látják és tudnak segíteni.

2012. febr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
ha 30 szót tud, akkor semmi baj vele. és sokat ismerek aki 2 évesen egy szót sem szól. a barátnőm kislányánál az hozta meg a beszédet, hogy bekerült társaságba, és senki nem értette mit akar így kénytelen volt megszólalni. egy hét alatt beszélt. azt olvastam, hogy ne mondjuk neki hogy mond szépen ezt meg azt. szerintem ne aggódj, nincs vele semmi baj.
2012. febr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően semmi gond nincs a kisfiaddal. Lehet, hogy szégyenlős, de szerintem ez sem gond. Nem biztos magában, ezért nem akarja mások előtt megmutatni mit tud.

Az én kisfiam elmúlt 2 éves, amikortól már azt lehetett mondani, hogy beszél. Neki is volt néhány szava, de beszélni és több szót is kimondani csak 2 éves kora után tudott.

Mostmár elmúlt 3 éves, és bizony néha rászólok, hogy legalább fél percre maradjon csenben :-))

2012. febr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
72%
semmi baja nincs a fiadnak.az enyém 26 és fél hónapos,szinte semmit nem beszél.most kezdi mondogatni a szavak első szótagját,meg van egy pár szó,amit mond.én nem aggódok,meg fog szólalni előbb utóbb.sokat beszélek neki,mondókázunk,énekelek.
2012. febr. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
82%

basszusgitár....


komolyan gondolod hogy egy 18 hós gyereknek ennél többet kellene beszélni? ez a korához képest is túl sok.

szégyenled a család elött hogy nem szuper beszédö a gyerek vagy mi? nem igazán értem mi a bajod.


kislányom 17 hós és habár elkezdett pár szót mondani, kb 1 hónapja a babdumán kívül semmit nem mond. ja de azt hogy vauvau, meg cisha. mindent megért, így nem aggódom, minek is kellene, barátnöm kisfia 2 héttel fiatalabb és ugyan ez van vele is. amúgy a két gyerek egymással jól elbeszélget, de mi nem értjük öket.

2012. febr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
detto nekem is aggodalom ad okot hogy kb 12 szót mond csak 17 hónapos kislányom . ennyi se többet se kevesebbe nem használ ebből hogy a fityfenébe lesz egyáltalán több szóhasználat és mondat????
2012. febr. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Majd beszél ne aggódj!
2012. febr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát!


Esetleg tud valaki beszédfejlesztő technikát? Esetleg torna, vagy mivel tudok neki segíteni???

Nem szeretném, ha úgy érezné, hogy esetleg "lemaradt" a kis barátaitól!


Mióta mindkét barátnőm kislánya és kisfia beszél, s ha együtt vagyunk velük azt hallgatjuk, hogy "ugya, milyen ügyes...tra-la-la"...azóta vettem észre, hogy én hiába erősítem a kisfiamba, hogy ő is ügyes és nagyon okos, mintha azóta kezdett volna el nála ez a szégyenlősség. Szeretném, ha ez nem így lenne, s szeretnék neki mindenben segíteni!


Nagyon szépen köszönöm!

2012. febr. 9. 13:55
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

"Esetleg tud valaki beszédfejlesztő technikát? Esetleg torna, vagy mivel tudok neki segíteni???

Nem szeretném, ha úgy érezné, hogy esetleg "lemaradt" a kis barátaitól! "


tudod téged nagyon tudlak sajnálni. de komolyan. a gyereked egy kicsit többet tud az átlagnál de neked ez sem elég. vagy tudod mit sajnálom a gyerekedet hogy egy olyan anyát kapott akinek semmi sem elég.


ha 3 évesen még nem fog mondatokban beszélni eldugod a szekrénybe ne hogy valaki meghallja? vagy nem értelek mit akarsz.


mindenki leírja hogy teljesen normális gyereked, minden 18 hós kb ennyit tud, de mert a barátnöd kölke többet tud neked rögtön überelni kell. gratulálok az ilyen anyának mondom, hogy megbukott nevelésböl.

2012. febr. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!