Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezdtétek el tanítani...

Hogyan kezdtétek el tanítani a babátokat a beszédre? Babám most 6 hós.

Figyelt kérdés

Értem ezalatt, hogy:

csináltatok olyat, hogy nevén neveztétek a tárgyakat, körbevittétek a lakásba és mutattátok neki, hogy lámpa, ajtó, szék, asztal, vagy hogyan érdemes ezt elkezdeni.


6 hós a lánykám és szeretném ezt elkezdeni, de úgy érzem, keveset mondok neki, ha csak mutatom, hogy, szőnyeg, tévé, stb.


2011. aug. 31. 09:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Még nagyon pici, beszélni meg sokkal később fog.

Amit most megtehetsz, az annyi, hogy mikor pelenkázod, vagy eteted vagy játszol vele, akkor sokat és még többet beszélsz hozzá.

Például:

- most kapsz új pelust

- anya kitörli a popsidat

- nézd milyen aranyos cica van a peluson

- jön a fincsi főzelék

- itt a labda

- hol van anyu

- hol van apu

stb.

Hidd el, ezeket elraktározza és majd előveszi később!

2011. aug. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
te bolond vagy! jesszus milyen anyák vannak...
2011. aug. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%
Már miért lenne bolond??
2011. aug. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

VOlt nemrég egy olyan kérdés, hogy 10 hós babája csak rágcsál, hogy tudná erről leszoktatni?:-)))))

Sajnos sok anyuka alapvető dolgokkal nincs tisztába. Ha nincs is kitől kérdezzen, akkor is ott a védőnő, vagy könyvek.

Nekik segíteni kell!

Majd megtanulják! Ezért van ez a fórum itt!

2011. aug. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Na nehogy nyelvórát tarts a babának! :-))))

Beszélj hozzá természetesen, amikor ébren van, de ennyi. Majd ő fog megtanulni beszélni, ha itt lesz az ideje, abból, hogy hallja a beszédet, szépen, magától, nem kell őt külön tanítani erre.

Szoktál beszélgetni a babáddal? Szoktál énekelni neki? Mert nagyjából ennyi a dolgod, a többi az övé. :-)

2011. aug. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

9:43-as vagyok


azért bolond, mert úgy veszem észre, hogy egyes anyukák létkérdést, mi több versenyt űznek abból, hogy melyik babája mikor beszél/jár/fogzik/bilizik hamarabb, már kétségbe esik, ha másfél évesen nem szobatiszta és nem beszél körmondatokban. Agyrém

Kérdező, hagyd már szegény 6 hónapos babádat, neki most nem az a dolga, hogy beszélni tanuljon, teszi ezt ő anélkül is, hogy te az észrevennéd.

2011. aug. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Drága kedves kérdező, úgy szeretném, ha most ideülnél mellém a babáddal:)))))))))))))

A baba megtanul beszélni magától, nem kell külön tanítani. Ő utánzással tanul.

Ehhez elegendő, ha mindig beszélsz hozzá még a napi, rutin tevékenységek közben is.

Arra azért érdemes odafigyelni, hogy szépen, helyesen beszélj te magad is, hogy jó minta legyél neki. Tehát nem szabad selypíteni, pöszén beszélni, és hasonlók.


Ennyi.

2011. aug. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A babák minden magukba szívnak.

Olyan dolgokat is megtanulnak, amit nem gondolnál. Teszik ezt anélkül, hogy leültél volna őket tanítani.

Ha beszélsz hozzá, elmondod neki épp mit csinálsz, vagy ő mit csinál, vagy éppen milyen tárgyat vesz a kezébe, azzal is fejlődik és szépen raktározza a szavakat, majd egyszercsak kimondja.

Beszélj hozzá, ennyi az egész! Nem kell konkrétan tanítani, hiszen neki minden dolog új, mindenre figyel és mindenből tanul tanítás nélkül is.

2011. aug. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell tanítani, tanul ő magától is. Különben is, még nagyon pici. Sok mindent megtanulnak, de nem egyszerre. Ő is még a mozgásfejlődés szakaszában van, 1 éves kora után lelassul ez egy kicsit, a már megtanult dolgokat fogja gyakorolni és ügyesedik. Ezért utána már "agyra" gyúrnak.

Azzal nem teszel rosszat, ha hallgattok zenét, ha nézegetitek a babakönyveket, mesekönyveket és elmondod, mit láttok. Bár, az én kisfiam még csak rágcsálni szereti a könyveket. :)

2011. aug. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem,mert nem vagyok egy beszédes alkat, csendes típus vagyok inkább. A sógornőm is ilyen típus és ő is ezt csinálta, hogy mivel alapból nem beszél sokat, ezért inkább tudatosan elkezdte mutogatni neki a tárgyakat, elég korán, ő még korábban is, hogy menjen a szövegelés. Emiatt a kisfia nagyon korán tanult meg nagyon szépen folyékonyan beszélni, nem volt benne egy hiba sem.


Kolléganőm lánya is így tanult meg nagyon szépen beszélni és most 5 éves és hihetetlen értelmes, okos, és nagyon nagy a szókincse.


Szerintem egyikük sem volt annak idején bolond, nem?

2011. aug. 31. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!