Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jelentenek az alábbi...

Mit jelentenek az alábbi értékek, és normálisak e? Mennyire súlyosak? (Neurológia)

Figyelt kérdés

Fejlődésneurológia 42/41,5 cm, kutacs 2 cm. Izomtónus: mk av-ben vertikális helyzetben extensios tulsúly aktiválódik. ittitabilis. izomtónus eloszlásban eltérés.


Otthoni gyakorlatokat kaptam, vigyem emellé gyógytornászhoz? (4x kell naponta tarkófogással hintáztatni, görgetni 3x, kezencsusztatni 3x, guggolasbol allasba emelni 3x alkalmankent, lebegoultetni is kellett volna, de azt nem tudtam megcsinalni.)


2009. jún. 2. 18:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mint gyógytornász írom, hogy vidd gyógytornászhoz! Katona vagy Dévény módszerrel segíteni tudnak.
2009. jún. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
én is igy gondolom, hetfon megyunk, hiaba mondta a dokino, hogy nem kell. (mckenzishez megyunk, devenyiseg leraztak, mindenki foglalt. de azert elmondod mit jelentenek?
2009. jún. 2. 19:52
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is gyógytornász vagyok!

A 42/41,5-fej/mellkaskörfogat ha jól tudm

A kutacs 2 cm az azt jel.h 2cm ami még puha,nem csontosodott

Izomtónus:mindkét alsó végtagban nyújtott helyzet gyakoribb,azaz azok az izmok aktiválódnak túlsúlyban amelyek nyújtást végeznek

Izomtónus eloszlásban eltérés az erre utal,h a hajlító és feszítő izmok egyensúlya felborul,kifeszít leginkább!Tehát főleh a feszítést(nyújtást)végző izmok aktválódnak!

Gyógytorna és gyógytorna!-DÉVÉNY

Ill otthon rengeteg gyakorlás!

Menniy idős?

2009. jún. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Még annyit h ha jól emlékszem akkor a vertikális helyzet az ülő v álló helyzet maelyben ez a feszítő tartás aktiválódik!
2009. jún. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
koszi! 3 honaőpos! amikor 3 hetes volt, probaltamidopntot szerezni vmelyik devenyisnel, mert allandoann feszengett, de mindenki lerazott, hogy tulterhelt, a ferjem meg auzt mondta ez termeszetes. egy honap mulva mar o is mondra hogy gond van, mert sokszor ledermed, és ö-ö-ö, mint aki megijedt. A dokit rabeszeltem egy beutalora, a ferjem mondta hogy haza fognakk zavarni, h semmi baja, de sajnos nem lett igaza
2009. jún. 3. 09:20
 6/13 anonim ***** válasza:

Azonnal vigyed gyógytornászhoz és abszolút jól tetted h elvitted dokihoz!

Nem kötelező dévényeshez,sima gyt-hez is leviheted segíteni fognak!De minél hamarabb kéne,mert sok torna is kell amit otthon is csinálnotok kell!

A neurológus mit mondott,tanácsolt?Mit mondott mitől van ez?Mi lett a diagnózis,v vélemény,miket csinált vele?Minden rendben volt a szülés körül?

2009. jún. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egy sima fejlődésneuros gyógytornászhoz vinném!
2009. jún. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is arra gondoltam.....de mindenképp kell torna!

Vannak olyan helyek amiket úgy hívenak h korai fejlesztő központ ahol kimondottan ilyen gyt-ok vannak!

utolsó előtti gyt voltam:)

2009. jún. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

jovo hetfon megyunk "sima" gyogytornaszhoz(mckenzis), penteken megyunk devenyishez. a gyakorlatokat csinalom, elvezi nagyon.

10 rat vajudram, +2 ora szules, nem sirt fel, hanem leszivtak az orrat es utana.vakumert indult a dokino, mire kibujt. (tul is hordzam 1 hetet),9/10es apfgarja volt

remelem korrigalhato, mert kiegyemnsulyozptt, vidam gyerek, imadja a tarsasagot, ringatón sose sír, de kurjong, meg enekel, utal hason lenni, de ennek ellenere 2x fordult meg. rendesek a szomszedaink, mert panaszkodnak, higy spse hallja sirni..

2009. jún. 4. 09:02
 10/13 A kérdező kommentje:
neurologus azt mondta kb felev torna itthon, ne vigyem gyogytornaszhoz
2009. jún. 4. 09:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!