Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 22 hós babánál normálisak...

22 hós babánál normálisak ezek a dolgok?

Figyelt kérdés

még cumisüvegböl vacsi után eszik és úgy teszem aludni?

hogy még nem beszél semmit?egy szót se,csak a szavak elejét?

hogy még nem szobatiszta nappal sem?azt mondják ha idén nyáron nem lesz az ne aggódjak majd a jövö nyáron meglesz ez is,októberben két éves csak,jó igy?


2011. aug. 4. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom 1,5 éves, siettetni, erőltetni felesleges a dolgokat, szerintem.


- Cumisüvegből issza az én lányom délben és este a tejet, én nem aggódok, mert az iskolába nem cumisüveggel fognak menni. 3 éves korára el fogja hagyni, csak a pohárhoz kell szoktatni.

- 2,5 éves korára 50 szót kell tudnia egy gyereknek, ha nem tud, akkor ez egy jelzés, hogy orvoshoz kell fordulni, ez valamelyik nap volt a tévében. 1,5 éves lányom 12 szót tud és ő is mondja a szavak első 2 betűjét.

- Az a lényeg, hogy óvodás korára szobatiszta legyen. Én próbálkoztam a lányommal, de nem érdekli, örülnék már ha nem kellene pelus, de ez rajta áll.


Védőnőtől rákérdeztél ezekre a dolgokra? Kisfiú vagy kislány? A fiúk később kezdenek el beszélni, mint a lányok.

2011. aug. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
kisfiú.köszönöm hogy megnyugtattál.
2011. aug. 4. 11:20
 3/5 anonim ***** válasza:
A fiam szeptember végén lesz két éves. Össz-vissz 3 szót mond: apa, mama, brümm. Nem aggódok emiatt, mert mindent megért, megmutogat. Az apja is 3 éves volt, hogy nekiállt beszélni. A szobatisztaságot én sem erőltetem, majd rájön, mikor jó neki. A cumisüveghez nem tudok hozzászólni, a fiamnak nem volt. Szopi után egyből pohár tanult meg inni. A szomszédom 3,5 évese abból issza a kakaót.
2011. aug. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Oktober vegi a lanyom, es anno szeptemberben ment bolcsibe 22 honaposan, es egyaltalan sehol sem voltunk a szobatisztasaggal. Ne aggodj, az en pelenkahoz ragaszkodo lanyom is leszokott, mire oviba ment. Ne erdekeljen, hogy mas gyereke mikor szokott le, amugy is azt mond mindenki, amit akar...
2011. aug. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam is szeptember végén lesz 2 éves, tehát ő is 22 hónapos most.


Kb. 2 hete csak a reggeli tejhez fogadja el a cumisüveget, de az sem igazán cumisüveg, hanem NUK csőrös itató, előtte reggel-este használta csak. Most már este pohárból hajlandó csak meginni a tejet, napközben is pohárból iszik. De nálunk alvás előtt nincs is tejivás, mert fürdés után fogmosás, utána már nem ihat semmit, max. vizet, de azt sem iszik.


A beszéddel ő is hadilábon áll, bár most kicsit beindult.

Apa, autó, anya, mama, hama, tátá, alma, cica, be, el, lepke. Ezeken kívül utánozza a boci, birka, lovacska, halacska "hangját". Megérteti magát, mutogat, ha valamit szeretne.


Nappal szobatiszta már 2 hónapja, déli alváshoz is. Nem erőltetés, ő akarta.


Te látod, ismered a gyerekedet, neked kell tudni, hogy mire képes, mit tud. Ha még nem szobatiszta, na bumm. Majd az lesz. Majd beszél, és majd elhagyja a cumisüveget. Utóbbihoz annyit tudok javasolni, hogy kínáld fel neki a lehetőséget, hogy vacsoránál igyon pohárból tejet-tejitalt (amit ő iszik elalvás előtt), hátha megtetszik neki. Eleinte az én fiam mindig a nyakába öntött mindent, de aztán szépen megtanulta. Ja, és azt is, hogy fogmosás után már nem eszünk-iszunk, mert akkor nem volt értelme a fogmosásnak...

2011. aug. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!