Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónaposan hol kéne tartanunk...

8 hónaposan hol kéne tartanunk a hozzátáplálásban? Eddig 2 étkezés van kiváltva. Ki hol tart?

Figyelt kérdés

7,5 hónapos a kisfiam, hónap végén lesz 8 hónapos.

Eddig reggel-délbe-este tápszer (240ml)

Tízórai: főzelék, +hús

Uzsonna: gyümölcs


Mi legyen a következő? Vagy hol kellene tartanunk már?

Azt mondta a védőnő, ha mégegy étkezést kiváltunk, az is főzelék legyen. És akkor egy nap 2x eszik főzeléket, csak az egyiket hússal. (tehát délben is főzi+hús, majd uzsira is)


Ti hol tartottok?


2012. febr. 11. 18:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
egy 7,5hónapos kisbabának főzeléket adsz enni ?
2012. febr. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Úristen!!! Főzelék = zöldség. Nyilván nem telesózva, lisztezve, rántva, habarva, csak pürésítve!!

ELnézést mindenkitől, de épp besokalltam az ilyen válaszadóktól!!! Nyilatkozz arról, amiről érdemben tudsz!!

vááááááááááá



Szóval a 70% fölött várom a véleményeket.


Köszönöm. És mégegyszer elnézést a kirohanásért.

2012. febr. 11. 18:33
 3/11 anonim ***** válasza:
A kislányom is 7,5 hónapos.Mi most kezdtük el kiváltani a 3. étkezést.Nálunk az is főzelék húsival.Szerintem ti ia nyugodtan kezdjétek el.
2012. febr. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

Szia! 70%fölött vagyok,sőt sokáig 90% felett voltam amíg nem jelentek meg a mindenért lepontozó egyedek.


Kisfiam 9.5 hónapos,de igazából már 6 hónapos kora óta csak kétszer eszik tápszert reggel és este.

Tízórai: gyümölcs+joghurt vagy túró+gyümölcs vagy keksz+gyümölcs, vagy tejpép+gyümölcs, vagy babapuding + gyümölcs,vagy zabkása,vagy vízbegríz gyümölccsel

Ebéd: főzelék,vagy hússal vagy anélkül,vagy joghurttal,vagy májjal,vagy tojássárgájával,vagy sajttal

Uzsonna: vagy gyümölcs + vajas,felvágottas,sajtos kenyér falatkák,vagy zabkása,esetleg puding, a lényeg hogy laktatóan állítom össze

4 hónapos kora óta táplálom hozzá,és az orvos tanácsára,egyszerre 2 étkezést váltottunk ki rögtön,mert sajnos 3 hónapos kora óta tápszeres

2012. febr. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves utolsó, hogy válaszoltál:)


Csak már igazán ki van a tököm az ilyen retardáltaktól, mint a legelső "reagáló". (Mert ez nem válasz volt, csak reakció)


Köszi!:)

2012. febr. 11. 20:12
 6/11 anonim ***** válasza:
Elhiszem nekem is,meg a sok rosszindulatútól,meg attól is,hogy csak azért lepontoznak mert nem értenek velem egyet.
2012. febr. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%os takarodjál ki erről az oldalról,úgy sejtem egy pihent agyú,bunkó tini vagy semmi keresnivalód itt,ne szólj hozzá ahhoz amiről fogalmad sincs!!!!!!
2012. febr. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves 20:40-es válaszoló.


Szeretne megkérni a "hulladék", hogy világosítsd fel, mivel táplálja 7,5 hónapos kisbabáját. És légyszíves magyarázd el, te milyen elkészítési folyamat eredményét nevezed főzeléknek.


Köszönettel.

2012. febr. 11. 20:47
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is azt mondta a védőnő, hogy két főzelék legyen egy nap, az egyik hússal. Ugyanott tartunk, mint ti. Fiunk még szopizik, ha akar, de kevés a tej. Este (kora este) van tejpép néha.
2012. febr. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
7.5 hós a kislányom, 4 hós kora óta hozzátáplálom. Reggeli tápszer, tízórai gyümölcs, ebéd FŐZELÉK, uzsonna tejpép, vacsi tápszer. :)
2012. febr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!