Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mit tehetnék még?

Szerintetek mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

A 21 hónapos kisfiam több mint két hete beteg!Köhög és folyik az orra!Elmentünk dokihoz!Kapott Ambroxolt,Spiropentet,meg valami köpteteőt de az már elfogyott és mondta a doki nem kell újjabb adag!Azon kívül Cebion napi 3x5 csep,fenistil napi 3x 12 csepp és még Calcium szirup meg tantum Verde torokfertőtlenítő!4 nap múlva jobban is lett szinte már nem is köhögött és nem is folyt az orra!majd 2 nap múlva megint a fenti tüneteket produkálta!Akkor vissza a dokihoz aki azt mondta mindent úgyanúgy adjak tovább!Ja és szívom az orrát ezerel amikor csak kell azonkívül orspray és orcsepp!

De az én fiam csak nem akar gyógyulni!Már most 4-5 napja annyival jobb a helyzet hogy a hője nem megy fel de azelőtt volt 1-2 x olyan is hogy 38 körülire ment fel a hője!Hozzátartozik,hogy közben kijött két örlő foga gondolom az is közrejátszik hogy nem akar gyógyulni illetve én is elkaptam tőle és mivel egész nap én vagyok vele sztem már oda-vissza ragaszgatjuk egymásra!

A közérzete,étvágya ennek ellenére jó és jókat is alszik!ja éjszakára kenem a mellkasát Baby Louf balzsammal így kap is levegőt!Doki azt mondta nem vihetem ki -5 fok alatt mert bekapkodja a hideg levegőt a torkára!Természetesen napközben többször is szellőztetek a lakásban főleg az ő szobáját!De sajna ezek ellenére csak nem akar javulni és most már félek attól hogy nehogy valami szövődménye legyen hogy ilyen sokáig benne van a betegségben!Olyan hurutosan köhög de csak napjába 3-4 alkalommal tehát nem egész nap krahácsol!Az orra is folyik még de azt is elég egy nap 4-5x szívni!

A kérdésem az lenne felétek tapasztalt anyukák,hogy tudom nem vagytok orvosok és nemtudtok felállítani egy diagnózist de szerintetek mivel tudnám még enyhíteni a betegségét??vagy az is lehet míg ki nem jön a többi örlő foga(még kettő van készülőben,nagyon meg van neki duzzadva az ínye)addig nem is gyógyul meg??mennyire jó ez hogy a gyógyszereket már több mint 2 hete eszi folyamatasoan??

Másnál is volt ilyen hosszú lefolyású betegség!Sokan azt mondják,hogy amíg ilyen hideg van nem is fog meggyógyulni!De hát nem is viszem ki??meg hát pont a bacik ilyen hidegbe nem szaporodnak?!


Bocs ha hosszú lettem!!

Várom tapasztalaitokat,válaszaitokat!


2012. febr. 13. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem a 2,5 évesem, és az 5 évesem is ugyanígy van, már két hete, én kb három hete. Néha jobb 1-2 napig, néha rosszabb. Nálatok a fogzás is rátesz egy lapáttal. Mondjuk én a kicsinek adok antibiotikumot, mert neki volt láza is, a nagynak nem, így ő nem kap. Meglátjuk így mi lesz. Elvileg a köhögés orrfolyás elhúzódhat hetekig is, tavaly 1 hónapig voltunk így. Ha lázas is, én kérnék a helyedben antibiotikumot, nehogy fülgyulladás legyen a vége.
2012. febr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én december vége-január elején voltam úgy a 3,5 éves kisfiammal, hogy köhögött. Eleinte éjszaka, de majd' megfulladt. Akkor a dokinéni azt mondta, hogy asztmaszerű, legyen hideg a szobájában, párologtassunk, mert a meleg nedves levegőtől fullad. Ha nagyon köhögne állítsuk a fagyasztó elé, vagy vigyük ki a levegőre. Akkor 1 hét után jobban lett. Majd 1 hét után megint elkezdett köhincsélni éjszakánként. Kari előtt levittük megint, hogy ne ünnepekkor kelljen szaladgálni ügyeletre, helyettes doki volt, aki azt mondta, ha éjfél után köhög, akkor köptetőt adjunk, mert az orra be van dugulva és az folyik le a torkára. Én adtam a köptetőt, erre 2 napon belül már köhögött egész nap is. :s Kb. 1 hét után meguntam a dolgot, hogy szerencsétlen gyereket már tömöm mindenféle köhögés elleni vagy éppen köptető sziruppal, így leálltunk. Nem adtam neki a világon semmit, csak a C vitamint. 1 hét alatt rendbejött. Amúgy ha nincs láza, akkor nem is nagyon tudsz ellene mást tenni, ha köhög, csak hogy az orrát szívod rendszeresen (főleg ha amúgy nem jellemző a köhögés, csak éjszaka). A köhögés, taknyolás viszont tényleg hetekig eltarthat! De persze köhögés és köhögés között is van különbség, ha csak időnként köhög kicsit, vagy főleg éjszaka, akkor én nem adnék neki semmit, mert az valószínűleg a takonytól van.
2012. febr. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ambroxol és valami más köptető is? Az Ambroxol is köptető, az mellé nem kell még egy másik fajta is.

Tényleg elhúzódhat hetekig is ez. Én elvinném egy gégészhez, egy jó gégészhez! Ő tud venni torokváladékot is, majd akkor kiderül, hogy van-e baci. Ha van akkor kap antibiotikumot, ha nincs, akkor meg köptető. Én ajánlom, hogy próbálj ki másik köptetőt is, én is sokfélét kipróbáltam a gyerekeimnek, az olcsóbbtól a legdrágábbig, míg az Elixírium gyógyszertári köptető vált be a legjobban. Ezt lehet adni piciknek is azt hiszem. Ha felíratod receptre olcsóbb, de ha nem, akkor is talán csak 350 pénzbe kerül. Kamillával gőzölni nem próbáltatok? Én alkalmazom azt is pici koruktól fogva.

Majd megerősödik a kicsi immunrendszere, s nem lesz ennyit beteg. De hát olyan az idő is, sokan náthásak vagyunk. Mielőbbi jobbulást kívánok nektek!

2012. febr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszod!

Igen nállunk is így van hol jobb 1-2 napig hol rosszabb!

Lázasnak nem volt lázas csak hőemelkedése volt!Ha jól emlékszem 38,1 volt a legmagasabb de akkor adtam neki Panadolt és rögtön le is ment másnapra meg kibújt egy örlőfogának két hegye!Úgyhogy a hőemelkedést ennek tudtam be!Dokival is konzultáltam ezügyben azt mondta mihelyst felmegy a láza vigyem vissza mert akkor ír antibiotikumot de fölöslegesen én sem tömném antibiotikummal!

Egy kicsit megnyugtatál,hogy ilyen fajta jellegű betegség előfordulhat ilyen hosszú ideig!

Azért nemnagyon tudom ezeket mert még nemnagyon volt beteg 1-2 orrfolyást leszámítva!

Mégegyszer köszi a válaszod!

2012. febr. 13. 15:04
 5/6 A kérdező kommentje:

uu..most látom azóta írtatok többen is!

Kommentem az elsőnek szántam!

2012. febr. 13. 15:05
 6/6 A kérdező kommentje:

2.nak:ez az hogy éjszaka nem is nagyon köhög talán 1-2x de szinte fel sem ébred rá!Inkább nappal de akkor is mint írtam csak 3-4 alkalommal csak inkább az hogy olyan hurutosan köhög és hallani hogy felköhögi a váladékot!Tudom hülye kérdés de hogy lehet rávenni egy 21 hós gyereket hogy a felköhögött váladékot ne nyelje vissza hanem köpje ki mondjuk egy zsepire??


3.-nak:az egyik ismerősöm is ajánlotta a gyógyszertári köptetőt csak itt nállunk Terpini a neve!vettem is csak már nem merem adni a többi mellé mert már félek hogy nagyobb kárt csinálok!

ja és C-vitamint nyomatom ezerrel napi 3x 5 csepp!És én is zabálom de semmi változás csak az hogy olyan éhes vagyok tőle hogy egy fél disznót betudnék zabálni együltő helyemben!

Köszönöm a válaszaitokat!Akkor ezek szerint csak az idő segít!

2012. febr. 13. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!