Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a mosható pelenkákról?

Figyelt kérdés

Nem a hagyományos textil pelusokra gondolok. Aki használja a mosható pelusokat mennyire elégedettek velük? Milyen fajtát használtok, hol vettétek és mennyiért? Illetve milyen mosószerrel mossátok őket?

Köszi a válaszokat előre is!


2012. febr. 13. 20:30
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Mi moshatózunk a 16 hónapos lánykámmal és nagyon szeretem:)!

Nem kell popsikenőcs, olcsó és szépek:). Legtöbbet használtam vettük(mamamin),ebay- en vettünk olcsón újakat, ezek nagyrészt nóném márkák de jók nagyon.

MOsni mosószódával és ecettel kell, fontos, hogy szappan és enzim- mentes legyen a mosószer. A szappan ugyanis eltömíti a pelust, az enzimek pedig "leeszik" a bolyhokat", amiktől nedvzáró a pelus.

Ha érdekel a moshatózás, nézz körül a mamami.hu- n, nagyon sok hasznos infót tudhatsz meg, mindent a moshatózásról:)!

2012. febr. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
0%

Hát volt ismerős aki belekezdett, de x hónap után feladta.

Sok időt és energiát elvisz és ha mosógépben mosod, akkor a "nem szennyezem a környeztem" elvnek is annyi. Ha viszont nincs hőkezelve akkor problémás.

Kell hozzá elhívatottság, és nem biztos hogy ér annyit. Azért a gyerekvállaláskor ez ember nem lesz idő és energia milliomos.

2012. febr. 14. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Környezetvédelem: abba nem gondolnak bele sokan, hogy nem csak az a 2 tonna szemét szennyezi a környezetet, hanem már a gyártás során rengeteg víz felhasználódik és rengeteg károsanyag termelődik! A mai energiatakarékos mosogépekkel elenyésző vizet használunk el a mosáshoz, mint amennyit a papírpelus gyártásához felhasználnak és amennyit beszennyez a száz évekig tartó "bomlás" során.

Időigény: 5 perc bepakolni, 5 perc kiteregetni, nem egy nagy dolog, azt hiszem.

És még valami: nagy valószínűséggel azok a kémiai folyamatok, illetve melléktermékei, amelyek során a papírpelusban levő golyócskák zselévé lesznek, okozzák a pelenkakiütést...a mosható pelusba ugyanis nem kell krémet használni(esetleg fogzáskor de akkor sem az egész bőrfelületre).

2012. febr. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy program, amin ki tudod számolni a különbséget:) :

[link]

2012. febr. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

2* írtam meg, 2* szállt el a gépem, köszönöm 3.-4. válaszoló ezt legalább nem kell leírnom újra :)


- használtakkal vigyázz. eléggé tartják az árukat, de nagyon meg lehet járni velük. (eresztőst sikerült vennem :(,így meg semmit se ér) inkább egy olcsó új, mint egy márkás használt.


- mosószer: mosódiót+ na perkarbonátot+ ecetet javasolják. én bevallom maradtam a hagyományosnál és nincs gond kopp kopp - ennek legfőbb oka, hogy nem tudom hol szerezhetném be az előbbieket


- fajta? mik az igényeid?

nekem első szempont volt, hogy a kezdő beruházási költség is kevés legyen és később a mosási mennyiség. ehhez a leginkább megfelelő a külső+betét(vagy akár tetra)+szárazontartó(ami egy vékony polár anyag - bárhol kapsz, csak méretre kell vágni). ez azért is jó, mert csak a belsőket cseréled, ezért elég pár külső.

2012. febr. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

magyar webáruházak közül az mkbaby-t - itt jó márkák vannak,

vagy Hekele Gyöngyit - ez megfizethetőbb, de sokan panaszkodnak a coolababyra, mint márka

ajánlom


volt még egy ami egész jónak tűnt. megkeresem és küldöm a linket mindjárt

2012. febr. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

programhoz fűzném még hozzá, hogy: ha számolni akartok vele, nézzétek meg, hogy nálatok milyen díjak vannak, mosógép adatait. nálunk mindegyik kevesebb, mint ami automatikusan be van írva. de tök jó kis kalkulátor!


popsitörlőt is bele kell venni, ha az eldobhatóst kalkuláljuk.


csak ezeket akartam még

2012. febr. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Első harmadik és negyedik vagyok:D.

A nátrium- perkarbonátot, mosószódát netről érdemes rendelni, nagyon sok helyről szállítják:)! Pl. Zöldbolt.hu, termeszetesentiszta.hu stb. A Na- perkarbonát nagyon jó folttisztításra, ez a hatóanyaga egyébként a drága oxival kezdődő folttisztítóknak is...

Érdemes váltani mosószódára, mert ha még nem, pár hónap után megérződik a nedvszváson!

A programban pedig az a lényeg, hogy módosítani lehet az adatokat:)))!

2012. febr. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

tudom, csak felhívtam rá a figyelmet, hogy nehogy megijedjen valaki az összegektől, mert nagy eséllyel, kevesebbre fog kijönni.


Köszönöm a segítséget, megpróbálok körülnézni mosószer ügyben

2012. febr. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
0%

"...Itt egy program, amin ki tudod számolni a különbséget..."


Én nem a költségekről beszéltem (és még csak a víz felhasználásról se), hanem a környezet szennyezésről, amit a mosógép okoz. Magas hőmérsékleten kell mosni az extra áram termelés az már környezet szennyező, ami java a levegőbe kerül.

Ha mosószert használsz, akkor extrába a vizet szennyezed.


Ha eldobható pelenkát használsz az is környezet szennyező, de zömében nem a vizet és levegőt szennyezi hanem egy elkülönített lerakóhelyen helyezik el egy jól behatárolt ponton (már ahol nem gyakorlat a szemét égetés).

2012. febr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!