Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a mosható pelenkákról?

Figyelt kérdés

Nem a hagyományos textil pelusokra gondolok. Aki használja a mosható pelusokat mennyire elégedettek velük? Milyen fajtát használtok, hol vettétek és mennyiért? Illetve milyen mosószerrel mossátok őket?

Köszi a válaszokat előre is!


2012. febr. 13. 20:30
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, észérvek ellen 2x jöttél azzal hogy de sok a mosóvíz...ez több mint fura és nehéz elképzelni,hogy nem kötözködsz.

Ülj le Te és edd meg a szuperadszorbens golyókat.

Bugyoláld magad műanyagba.

És pl. citromsav is van a természetben,mégsem vitatod,gondolom, hogy kevésbé természetbarát mint a kloroksz. Demaógiáról beszéltem mellesleg, senki nem hülyézett le. Sőt, igen körmönfontnak kell lenni a hihetően hangzó demaóg szövegeléshez.

Még valami: beszéltél a moshatópelenka- gyártók befolyásáról. Mintha a reklámújságok, babás újságok, ...oldalain nem a papírpelusok díszelegnének. Hol is van a butító lobbi?!

2012. febr. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
0%

Utoljára.


Nem az a lényeg, hogy valami mennyire veszélyes, hanem az, hogy ebből mennyi kerül a környezet körforgásában vissza. Olyan nehéz ezt felfogni???


Ha meg a konkrét példánál vagyunk, ha te megeszel egy adag mosó szódát vízbe oldva én megeszem a vízbe tett pelenka vízfelszívó anyagáról a vizet. Kettőnk közül az az érzésem én járnék jobban.


És tényleg utoljára.

2012. febr. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Te nem akarod érteni, azt hiszem. Szerinted a szennyvíztiszítón keresztülmenő természetben amúgyis előforduló, víz hatására oxigénné és egyéb semleges anyagokra bomló anyag kerül vissza vagy a vízbomlatlan műanyag? Utoljára:DDD
2012. febr. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

parancsolj, mosószóda:

[link]

"mosószóda könnyen öblíthető, így az összetett mesterséges mosószerekkel ellentétben nem marad belőle a ruhában mosás után. Így annak a veszélye sem áll fenn, hogy később a bőrön keresztül felszívódjon. Ezért érzékeny bőrűek is használhatják a mosószódát, nem okoz semmilyen irritációt, nem szárítja ki a bőrt.


A mosószóda nem új keletű találmány, már a XI-XII. század óta ismert Magyarországon sziksó néven. Így egy széles körben kipróbált anyagról van szó, amely kiállta az idő próbáját. Mindössze a modern vegyipar térnyerésével szorult a háttérbe."

[link]

...

Na perkarbonát:

"Tulajdonképpen egy aktív oxigénforrás, amiből a melegvízben való szétbomlása során az oxigén mellett, víz és nátrium-karbonát (mosószóda) keletkezik.


"A nátrium-perkarbonát ezért egy környezetre ártalmatlan, fehérítő hatású vegyület, mely sok, a folyékony hidrogén-peroxidra jellemző tulajdonsággal rendelkezik. Vízben gyorsan bomlik aktív oxigént felszabadítva, így igen erős tisztító, fehérítő, folteltávolító és szagtalanító képessége van. Széles körben alkalmazzák a legkülönfélébb tisztítószerekben, például mosodai tisztítószerekben, ipari fehérítőkben, fafehérítőkben és kárpittisztítókban. Folynak még alkalmazhatósági kutatások fogtisztítók, papír fehérítés és élelmiszeripari alkalmazás területén is. A termék rendelkezik fertőtlenítő hatással is, így alkalmazható intézményi és otthoni tisztítószerként, szennyvíztisztító vegyszerként, elsősegély során pedig fertőtlenítőszerként használható." (greencontroll.hu)"

[link]

...

barátunk a gugli:)

2012. febr. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

"Ülj le Te és edd meg a szuperadszorbens golyókat." :))


Ez tetszett, ezt kívánom én is az értetlenkedő társunknak.

Részemről befejeztem, mert vannak olyan emberek akikkel úgyse lehet vitatkozni. Ez most az a helyzet. Remélem, hogy akik csak csöndben olvassák most ezt, ők tudni fogják, hogy hol az igazság.


Azt hiszem megpróbáltuk elmagyarázni, ennél többet nem lehet tenni. Sziasztok. Kérdezőnek pedig sok sikert! (és persze ha van konkrét dolog, kérdezz nyugodtan)

2012. febr. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Köszi még egyszer:)

Épp most rendeltem pár pelust.

Azt viszont nem gondoltam volna, hogy kisebb vihart kavarok a kérdésemmel!

2012. febr. 16. 15:51
 27/30 anonim ***** válasza:

Jól tetted:), bukni nem tudsz velük:).

A "vihar" miatt ne aggódj, így többekben talán sikerült eloszlatni a kételyeket és helyretenni a rossz félinformációkat:).

2012. febr. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Milyet rendeltél? Kíváncsi vagyok.

Mekkora babával kezdesz neki?

2012. febr. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

6 hónapos a kisebbik fiam, és ezekből rendeltem:

-TotsBots Easyfit

-Happy Minkee

-Happy bambusz

2012. febr. 16. 16:20
 30/30 anonim ***** válasza:

Ezek zsebesek, azokkal nem nagyon lehet melléfogni. :)

6 hós kor is szerencsés, mert már szilárdabbat kakil (nem egyből a mély víz)

2012. febr. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!