Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól van egy kisgyereknek...

Mikortól van egy kisgyereknek szülő által beállított napirendje?

Figyelt kérdés
Mint egy oviban például. Hogy ekkor kelünk, ekkor eszünk, ebéd után lefektetjük, és akkor kell aludni.
2012. febr. 14. 17:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem fél éves korára sikerült teljes mértékbe beállitani mai napig igy van jelenleg 17 hós

reggel 6-7 körül kel

8 kor reggeli

délben ebéd

16 órakor uzsonna

18 órakor vacsora

és 20 órakor pedig 2dl tejcsi

2012. febr. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

20óra 30 lámpaoltás és alszik

elsö voltam

2012. febr. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egy éves a lányom, kb napirendje van. Felkelünk reggel, utána reggeli, délben alvás, utána ebéd, uzsonna és este 8 körül fürdés, utolsó szopi (mármint napközbeni utolsó) és alvás.

Nekem ez így tökéletes, nem is nagyon hiszem, hogy "jobban" be lehet állítani. Egy 2-3 éves gyerekkel persze más, hiszen el tudod neki magyarázni, hogymit mikor és miért.

2012. febr. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeimnek születésüktől fogva van napirendje, mivel 10 napot a kórházban töltöttünk (1 hónappal korábban születtek) és ott a 3 óránkénti etetéssel "be lettek állítva".

A napirend az igényeiknek megfelelően változott a fejlődésükkel párhuzamosan (éjszakai evések elmaradtak, nappali alvások ritkultak, evések időpontja módosult, eyre több lett az ébrenlét és a játékidő), de egy kb. napirend megmaradt azóta is, azaz max. 30 perc eltéréssel minden nap ugyanúgy telik.


Most 13 hónaposak.

Reggeli 8.30, utána játék

Ebéd 12.30, utána kis játék/ séta / alvás

Uzsonna 15.30, játék, kis alvás

Vacsora 18.30

Fürdés

Alvás 20.15

2012. febr. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

fél éves korára lett igazi napirendje a fiamnak.az esti elalvás azóta sem változott,most már 2,5 éves.este nyolckor alszik el.nekem ez volt az egyetlen,amihez ragaszkodtam.

tíz hónapos kora óta ugyanaz a napirendje a mai napig.azóta alszik csak egyszer napközben.a reggeli kelés azóta már változott,fél évesen még kilenckor kelt reggel este nyolctól,azóta ez már fél 7-7 óra lett

déltől alszik napközben 2-3 órát

reggel iszik tejet,8-8.30 reggeli,11 után ebéd,déltől alvás,háromkor uzsonna,fél 7 körül vacsora,hétkor fürdés,nyolckor alvás.ez így megy két éve

2012. febr. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
6. hétre beáll a tejtermelődés (vagy nem), ez hozza magával az evés rendszerességét, ez pedig az alvásét. És kész is a napirend :D A köztes időben pedig eldöntheted, hogy mikor mentek sétálni, mikor játszotok .... stb.
2012. febr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindket gyermekemnel szuletesuk ota. 2 hetesen mar abszolut beallt a napirend,es gyonyoruen mukodott mindket gyerekemnel.Nem igenyszerint szoptattam,hanem az elejen 2 orankent,majd beallitottam 3 orankentira,igy 2 hetes koruk ota atalusszak az ejszakat is.Ma mar 4 eves a nagy,es 2 a kicsi, ugyanigy napirend szerint elunk.Amikor kicsik voltak,tudtam mikor tudok elmenni bevasarolni,mikor alszanak,stb.Most nalunk reggel fel8kor keles, 8kor reggeli,9kor indulas az oviba, fel 1kor ebed,a kicsi alszik fel 3 ig, a naggyal addig jatszom,tanulunk, kicsi ebredese utan,seta,szabad levego,6kor vacsi,fel 7kor furdes,7kor alvas mindekettonek.
2012. febr. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok pozitív választ és megerősítést.

Én is úgy érzem, hogy kell a napirend. Nagyjából nálunk is megvan (9 hónapos kislány), de azért vannak kilengések, és akkor borul minden. Ma is későn indultunk sétálni, és a vége ordítás lett, mert már álmos és éhes volt.


Úgyhogy most elterveztem, hogy kicsit próbálom tudatosítani a dolgokat.

7.00 Ébredés

8.00 Reggeli

9.00 Séta, vásárlás

11.00 Tízórai / Ebéd

11.30 Alvás

14.00 Ebéd

15.00 Játék

17.00 Uzsonna

19.30 Vacsora, alvás


Én nagyjából így tudom belőni, mert azért muszáj valamennyire hozzá igazodnom, vagy nem?

2012. febr. 14. 20:40
 9/10 anonim ***** válasza:

Szió, az én lányom 18 hós, és kb. 1 hónapja mondhatom azt, hogy rendes napirendünk van. Eddig mikor azt hittem, hogy aj, végre beállt, tuti másnap vmi elcsúszott, és már mondhattam is le az aznapi programot, mert mint Te is írod, csak üvöltés lett volna a vége...

Szóva én ilyen béna voltam, nem sikerült beállítanom őt az elején, és így is maradt. Egyik nap 9ig aludt, másik nap már 7kor fenn volt, és ehhez kéest tudtam csak, hogy aznap kb. mi lesz, mert a sorrendet azért betartottam.

2012. febr. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8hós korától sikerült csak,de mivel reggel összevissza ébred a mai napig,van h 2szer alszik napközben,máskor 1hosszút. Az étkezések idöpontja tízórai után fix és fix a 19óra fürdés,20órakor alvás.Ennyit sikerült összehoznunk:)kell a napirend,de nem minden áron.
2012. febr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!