Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden szülő hajlamos kivétele...

Minden szülő hajlamos kivételezni valamelyik gyerekével?

Figyelt kérdés
Nekem nincs testvérem. Anyukám szerint ahol több gyerek van, ott mindig van egy kedvenc, akivel kicsit másképp bánnak.
2012. jan. 29. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Ez így van, mi 3-an vagyunk, igaz a 2 húgom nevelőapámtól van. Nagyobbik húgomat Anyu védi mindig, a kisebbet pedig nevelő apám. Anyu mindig a nagynak ad igazat, nevelőapám a kicsinek. (17 és 15 évesek). Hála istennek már nem lakok velük, saját kis családom van.(Mindig Én voltam az aki a fekete bárány, pedig a bűnöm annyi, hogy nem vérszerinti gyerek/unoka voltam)
2012. jan. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Velünk nem kivételeztek a szülők.

Másképp bántak velünk, mert mások vagyunk. Ami egyikünknél bejött, nem biztos, hogy a másikunknál is. De nem volt kedvenc, vagy fekete bárány egyikünk sem.

Nekem még csak egy gyerekem van, így nyilatkozni nem tudok, másokról meg csak úgy tapasztalat nélkül nem fogom kijelenteni, hogy márpedig biztos, hogy a szülők kivételeznek!

2012. jan. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én erre azt szoktam mondani, hogy mindig az kap tőlem nagyobb figyelmet a családból, akinek éppen a legnagyobb szüksége van rám! Van egy 12 éves lányom, és egy 1 éves kisfiam. A lányom "anya csillaga", drága kincsem, sosem felejtem el, amikor megszületett, és először a mellkasomra tették, ahogy rám nézett!:) Most is elolvadok tőle!:)

A fiam korababa lett, sürgősségi császárral született, rengeteg szenvedésen ment keresztül, pótolni kell neki sok mindent, ami kimaradt. A legszebb, amikor mind a kettő mellettem van, ez volt az álmom, két kis kincsem, egyformán szeretem őket! És persze apukájukat is. Mi nagyon boldogok vagyunk, nincs kivételezés. Viszont láttam ellenkező példát is sajnos...Rettenetesen sajnálom azokat, akiket mellőztek gyerekkorukban, annál életre szólóbb lelki sérülés talán nincs is gyerekként, mint ha megkülönböztetnek hátrányosan.

2012. jan. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden szülő, de van ahol előfordul. Nálunk nem így volt, de minket egyedül nevelt édesanyánk. Egyformán szeret minket mind a mai napig, és nagyon jó a kapcsolatunk a testvéremmel.
2012. jan. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk így van. Anyám a húgomat szereti jobban. De engem ez igazából nem zavar, én már felnőtt vagyok, ő még kicsi. Nagyjából mindenhol van kedvenc gyerek ahogy most így végig gondolom a környezetemben. Azért ez nem jó. Remélem én sosem leszek ilyen, és egyformán fogok bánni a gyerekeimmel.
2012. jan. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4. vagyok, lehet, hogy a korkülönbség is számít, a testvérem és köztem 22 hónap a különbség, így mindketten "kicsik" voltunk.
2012. jan. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nővéremet mindig jobban szerették,ő kapott új ruhát nekem meg maradtak a kinőtt cuccok,őt becézték engem "csak" a keresztnevemen szólítottak,ő mondhatta a mondanivalóját,nekem csendben kellett maradnom...sorolhatnám

Mindig dicsekedtek ő milyen házias,én biztos nem leszek az.

Viszont most Anyunak elég fura vele a kapcsolata éppen azért mert a nővéremnek 2 gyereke van és az egyikkel csúnyán bánnak míg a másik egy kis kedvenc.

Fura ezt látni,mert én annó hozzá voltam szokva.Viszont most engem is zavar,hogy így bánik a két gyermekével.

Nekem egy kisfiam van akit imádok,nem szeretnék másikat de ha mégis lenne tuti őt is ugyan úgy imádnám.

2012. jan. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én mint gyerek úgy érzem nem kivételeztek velem vagy a bátyámmal..

De úgy látom ezt sokan nem hiszik el.

Miért lenne az törvényszerű, hogy minden szülő kivételezik?

Lehet ebben-abban másképp döntenek egy-egy gyereknél, de alapvetően nem minden szülő kivételezik.

2012. jan. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!