Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babád mennyi tápszert/t...

1 éves babád mennyi tápszert/tejitalt/tejet iszik reggel-este?

Figyelt kérdés
Az baj, hogy babámnak még a tápszer a fő étkezése reggelire és vacsorára? Reggel (hajnalban, ezen visszaalszik) 240-et (elkészítve 270), este 210-et (kb. 230) eszik. Ha pl. hajnal 6 körül eszik, akkor ha felkel nem adok neki reggelit, hanem 10kor tízóraizik. 17kor uzsi, és fél 9kor tápszer a vacsi fürdés után. 5× eszik, ebből 2 tápszer. Ez jó így?
2012. febr. 14. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:

17 hónapos ugyan, de lefekvés előtt iszik egy 6 kanalas tápszert illetve 11-3 között éjjel iszik még 1 adagot. Reggelire már nem kér, de ha úgy vesszük ő a reggelijét éjjel issza meg.

Nem hinném, hogy baj lenne ha ez a vacsi és a reggeli. Nálunk a nagy még 3 évesen is ivott tejet lefekvés előtt (néha még most is kér), reggelije meg 1 bögre kakaó, egyszerűen nem kíván többet (az oviban persze eszik, de az már tízórai)

2012. febr. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom ilyenkor már nem volt hajlandó meginni egy korty tápszert sem, én meg amiatt aggódtam. Ő ilyenkor már reggelizett rendesen és vacsizott is rendesen, de hát mást nem is tehettem volna, minthogy rendes kaját adok neki ilyenkor, mert mást nem kért.

Szerintem kevésbé rossz, ha megissza a tápszert, minthogy nem issza meg. Ha pedig jól fejlődik nincs okod aggódni szerintem. Ha neki ez még így megfelel, akkor nincs nagy baj.

Idővel úgyis megérik a "normális" étkezésre. Érezni fogod, ha már nem igényli úgy a tápszert és akkor válthattok rendes étkezésre.

2012. febr. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. lányom: reggel 200-210 tápszer-tej (kb. fele-fele arányban), uzsonna: 100 tápszer; vacsora kb. 200-250 tejpép v. gyümölcsjoghurt

2. lányom: reggel 230-240, uzsonna: 100, vacsora 230-260

fiam: reggel 240, vacsora 250-280 (ő uzsonnakor nem hajlandó tápszert inni, csak vizet)


Nálunk 4x esznek (kb. 11 hónapos koruk óta, akkor hagyták el az 5. evést, ami csak tápszer volt, és este fél 10-re jött ki, ami túl későn volt).

A reggeli csak tápszer+tej.

2012. febr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A lányom eddig csak este ivott 200 ml körül.

Most pár napja nem eszik, azóta este 250 ml-t, reggel 200 ml-t is megiszik. De kaja után. Szóval neki nem az az étkezése.

De mondom, alapjáraton csak este szokott tápszert inni.

2012. febr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1éves leányzóm 7körül 200ml tápszert iszik, 10-14-18órakor szilárdat,20körül 200ml tápszer.Most vezetem be a tejet,reményeim szerint 200-200ml tej lesz a tápszer helyett.Szépen gyarapodik,szerintem jelezné ha másképp szeretné.Tehát ez így most jó.
2012. febr. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!