Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell egy babának...

Hogyan kell egy babának megtisztítani a fogacskáit, ha még csak 4 foga van és most bújt ki az ötödik?

Figyelt kérdés
Most lesz 16 hónapos, elég későn jöttek a fogai , az első kettőnél is már 1 éves volt, s azóta is még csak 5 van. Mindent eszik már, szereti a csokit is, bár nem kap sokat, de azért eszik néha azt is. Ezért kérdem, hogy hogyan lehet neki megoldani a fogmosást? Örülnék, ha nem mennének hamar tönkre a fogai!
2012. febr. 15. 10:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. febr. 15. 10:10
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 11,5 hónapos 8 foga van, mi már ahogy kibújtak az első fogak sima gyerek fogkefével (lehet kapni akár 3-as kiszerelésűt is, az egyik arra való, ha még nem bújt ki lehet vele masszírozni az ínyét a második arra való, ha még kicsi és fogrém nélkül akarod mosni, a harmadik pedig ha már sok a foga és fogkrémet is használsz). Nekünk sima baba fogkefénk van most amire rá van írva, hogy 1 éves kortól lehet használni, most már egy pici gyerek fogkrémet is nyomok rá, de ő még nem tudja rendesen kiöblíteni, de gondolom nálatok már megérti ha kéred, hogy öblítse ki.
2012. febr. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nem tetszik neki a fogkefe szerintem kezdésnek elég, ha gézlappal áttörlöd neki. Kislányom 9 és fél hós, 6 foga van, de én is csak igy tisztitom a pici fogait.
2012. febr. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kislányom 17 hónapos. Öblíteni még Ő sem tud. Minden nap, az első fogacska óta mosom Neki, babafogkefével, Neki való fogkrémmel. Nagyon szeret fogat mosni, Ő "kéri" az esti fürdésnél. Minden nap mosni kell, ez a gyermekfogászunk is megerősítette. Csokit ugyan még nem kapott, de minden egyebet eszik már.
2012. febr. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. febr. 15. 10:44
 6/6 anonim ***** válasza:
11 hónapos fiamnak az első fogak kibújása óta mosom a fogát és az ínyét is, ahol még nincs foga. Vettem neki a rossmannban a 3-as kiszerelésű kezdő fogkefecsomagot és most már a babafogkrémet is, és azzal mossuk. Mi már a kettes fogkefét használjuk, és már megszokta, hogy matatok vele a szájában, valószínűleg a fogkrém is ízlik neki, mert újra és újra tátja a száját érte. Szerintem ez nagyon fontos, mert később nem lesz neki újdonság, hogy piszkálódunk a szájában, de főleg a fogak ápolása a legfontosabb. Az én fiam nem nassol, de akkor is minden nap van fogmosás egyszer. Azt mondják, hogy az első fogak kibújásától, illetve egy éves kor után napi egyszer, két éves kortól napi kétszer kell fogat mosni.
2012. febr. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!