Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjszaka sokszor kelő gyerekek...

Éjszaka sokszor kelő gyerekek PANASZKODÓ anyukái, ha nem akartok változtatni, mire jó kiírni a kérdést?

Figyelt kérdés
rengeteg kérdést olvasok nap mint nap, hogy fáradtak vagytok, sokszor kel, mindent megpróbáltatok, nem javul és amit nem próbáltatok, azt nem is szeretnétek kipróbálni, mert drasztikus, nem bírnátok, féltitek a baba lelkét stb, akkor vezet valamire ez a panaszkodás? 10 ilyen kérdésből 1 ember hajlandó változtatni a módszeren....a többi kérdést teljesen fölöslegesnek érzem. Mindig arra jutottok hogy majd kinövi.
2012. febr. 15. 10:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokszor csak jól esik kipanaszkodni magukat az anyukáknak. Tudom, mert én is ebben a cipőben járok, vannak jobb és rosszabb éjszakáink, így én tényleg beletörődtem, hogy ő ilyen rossz alvó és kész. Nem is panaszkodok már, elintézem annyival a kérdést, hogy nem, nem aludja át az éjszakát, aztán ennyi. Attól valóban nem lesz jobb, hogy itt siránkozunk, de ha a te babád is ilyen lenne, valószínűleg neked is jól esne kibeszélni itt :-) Remélem neked jobb alvó a gyereked és sosem tudod meg milyen az, amikor egy huzamban hónapok óta nem aludtál két-három óránál többet. Vagy esetleg egy éjszaka alatt összesen ennyit :-(
2012. febr. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, neked meg muszály volt ezt a hülye kérdést kiirni!? Már megbocsáss de az előttem szólóval értek egyet, az én kislányom is 9 hós és nem alszik 2-3 óránál többet éjszaka egy huzamban és mindig elolvasom ha valaki tanácsot kér mástól, hátha kap valami olyan információt amit megpróbál bevetni, talán beválik a babájánál, hogy jobban aludjon. Én se alkalmaznék olyan drasztikus módszert, hogy átrakom a másik szobába a babám és hagyom hogy sirjon, majd elalszik elven, de sokaknál ennél jóval kiméletesebb módszer vált be amiről én még nem hallottam és lehet ki is próbálnám, de már úgy vagyok vele én is, hogy amig cicizni akar éjjel a kislányom, addig kelünk, előbb utóbb majd elhagyja és alszik rendesen. Ennyit akartam hozzászólni az értelmes kérdésedhez! Lehet lepontozni, de ez a véleményem!
2012. febr. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
nézd, én rengeteg ilyen kérdéshez leírom hogy hogy sikerült leszoktatni és lepontozás a jutalmam. Soha nem kérkedek, hisz szerintem nagyon sokan segítő szándékkal válaszolgatunk itt, csak ennek nem látom értelmét így. Semmi gondom azzal sem, ha valaki bevállalja ezt hogy igen, az én gyerekem ilyen, meghozom érte az áldozatot és felkelek, csak akkor nem értem mire jók a kérdések. Egy "ugye a tiétek sem alussza át?" kérdésre nyilván nem válaszolok", de egy segítsetek mit tegyekre igen, de úgy érzem, nem kellene, mert csak pórul járok és lepontozgatnak.
2012. febr. 15. 10:42
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
kedves kérdező, az én fiam is 3 hónapja két max. három órát alszik egyhuzamban és én is mindent próbáltam már. képzeld a drasztikus megoldást kb. 10 percig bírtam mert az én fiam nem hogy "beletörődött" volna hogy egyedül is lehet aludni, hanem épp ellenkezőleg! Egyre jobban sírt, ordított a végén levegőt sem vett. Nem tudom, hogy ezt mennyire hagytad volna. Vannak ilyen babák meg olyanok, nem egyformák, inkább örülnél annak, ha a te babád jó alvó, mert én pl. örülök annak, ha 3 órát tudok egyben aludni.
2012. febr. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
2., erről beszéltem, te így döntöttél, ezt érzed helyesnek, tedd így, nekem nem ezzel van a problémám. Én nem pontozok sem fel, sem le.
2012. febr. 15. 10:44
 6/15 anonim ***** válasza:
16%

Ezen a jelenségen ami írsz kérdező én is rendszeresen felhúzom magam... Segíteni akarok és önfejű, sokszor buta gondolkodás a válasz. meg persze a pontozás, de tudom már, hogy ez nem jelent semmit.


ezzel a konkrét problémával nem találkoztam, mert nincs tapasztalatom, de átérzem a helyzeted.


meg még azt is nagyon "bírom", amikor valaki teljesen kulturált kérdést ír ki és belekötnek a semmibe. egyszer egy ilyen kérdésnél valaki szabályszerűen zaklatott privátban. nem volt százas a csaj, az tuti

2012. febr. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Utolsóra reagálnék. Én sokáig együtt aludtam a lányommal, kb. 5 hónapos koráig, addig szopizott. Hiába tettem be a kiságyba miután elaludt, folyamatosan felébredt éjszakánként, kivettem magamhoz és úgy aludtunk tovább. De ez sem volt túl jó, mert így is felébredt éjszaka. Aztán gondoltam egyet, kiköltöztem párom mellé a kisszobából, és azóta nem kel fel éjszakánként, kivéve ha nagyon nyűgös valamiért, fogzás vagy időjárás.


Nem biztos hogy mindenkinek beválik, de szerintem lehetséges az, hogy a babát zavarja az anya jelenléte éjszaka. De az is lehet, hogy ez csak nálunk vált be. :)

2012. febr. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
44%
Kedves Kérdező! Hozzád hasonló cipőben járok :) Én már akkor dilemmázok, mikor elolvasom a kérdést, és van, hogy inkább nem válaszolok, bármilyen hasznosnak is gondolom a tanácsom, mert rájöttem, sokan csak azt szeretnék, ha mások sajnálnák egy kicsit, többnyire azért, mert már otthon nem veszik komolyan őket. Én nem vagyok sem bezzeganya, sem ugyemegmondtamanya, egyszerűen nem foglalkozom velük. Sajnos a való életben is sok ilyen anyukát ismerek, akinek már várandós korában adtunk tippeket a többi anyukával, nekünk mi vált be, vagy mi az, amit inkább ne csináljon, nem hallgatott ránk, és már nem szeretünk vele várakozni a védőnőnél, mert állandóan sajnáltatja magát. Fő vonalam az igény szerinti szoptatás. Tele van vele a média, az orvosok, a szülésznők, stb.... És egyre több az éjszakáit át nem alvó, egyfolytában szopizó, evési zavaros baba. Hát kérlek, mit csinálnál, mondjuk 3 gyerekes anyaként, ha öt percenként enne valamelyik gyereked, 2-3 falatokat, felváltva??? Sajnos ez egy nagyon nagy tévhit, de a mai modern anyukák nem hajlandóak tudomásul venni egy "öreg róka" tapasztalatait. Ez sem baj, csak ne falkába verődve támadnának vissza :D
2012. febr. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem utolsó, második válaszolónak írtam, csak közben még írtatok.. :)
2012. febr. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem is rossz alvó a fiam, de nekem már eszembe sem jut panaszkodni, úgy vagyok vele egyszer már csak abba hagyja :). Nálunk nem az éjszakai szopi volt a ludas, hanem a fogak, de valahogy így maradt, pedig Isten a tanúm mindent kipróbáltam, együtt alszik, külön alszik, fel vesz - le tesz, még a sírni hagyást is, pedig az nagyon fájt, nem és nem, úgy vagyok vele, hogy így jártam, majd lesz jobb is. Ezeket a kérdéseket, illetve válaszaikat el szoktam olvasni hátha valaki még valami új módszert mond. Annyiból nem értelek kérdező, hogy miért idegesít téged, ne olvasd el, ne válaszolj rájuk és kész. Nekem is vannak olyan témák amikre már meg sem próbálok tanácsot adni, illetve már el sem olvasom a kérést, válaszokat mert úgyis tudom, hogy hiába való, pedig abban konkrétan Nekem is van tapasztalatom. Ilyenek az emberek, hogy igazából csak megerősítést várnak, ha valaki azt mondja, hogy másképp kéne akkor megsértődnék és tény, hogy vannak témák ami nagyon megosztja az embereket (altatás, szoptatás, kuki húzogatás és társaik). Fölösleges ilyeneken idegeskedni, van annyi minden más amin még lehet. :)
2012. febr. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!