Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A keresztszülőséget meg lehet...

A keresztszülőséget meg lehet változtatni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 31. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:

nem lehet

legalábbis én így tudom

2012. jan. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Hivatalosan nem lehet,de azért van kiskapu.Másik lelkész,másik templom és "tagadni".Nem szép dolog;de sztem a gyerek érdekében megéri csalni.Bár mi nem voltunk ilyen helyzetben.
2012. jan. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Meskata!

A gyermeket elvileg azért keresztelik meg, hogy azzal vállalják, hogy vallásos nevelésben részesítik. Na a hazugság, meg a tagadás az ugye nem épp hithű cselekedet.


Kérdező!

Nem, nem lehet. Másik templomban sem, hacsak nem más felekezethez tartozóra gondolsz, tehát az eddig katolikus gyermeket holnap reformátusként akarod megkereszteltetni. Amúgy értelmetlen, mert az egész csak vallási téren van jelen, semmilyen "hivatalos" előnye, hátránya nincs. Ha nem tetszik a keresztszülő, nem tartod vele a kapcsolatot. Ennyi

2012. jan. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előző kommentelő:

Valóban,ezt én is maximálisan így tartom.Én nem tenném, de volt egy ismerősöm,akinek sajnos meg kellett tennie a keresztszülő jelleme miatt.Tény,hogy ez egy olyan döntés,ami egy életre kell hogy szóljon és felelősséggel kell történjen!Ezzel tisztában vagyok!De azt gondolom,ha azt vesszük alapul,hogy ez arról szól,hogy ha úgy hozza az élet akkor kire kell bíznod a gyermekedet;szerintem a gyermek érdekei az elsődlegesek és hogy Neki a lehető legjobbat biztosítsd!Ha így,hát így!

Egyébként igazad van teljes mértékben!

2012. jan. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!