Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy minél...

Miért van az, hogy minél kövérebb egy kisbaba, annál nagyobb büszkeség?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy a nagyon pufók gyerekek miért szebbek sokaknak!? Ugyanez van, ha óriásbébi születik. Az is akkora szenzáció. Kislányom 4 kg-mal született, természetes úton, de nekem ott, akkor nem volt olyan szuper. Mindenki el volt ájulva, hogy milyen szép NAGY baba! Miért?
2009. jún. 3. 23:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%
Inkább legyen nagy,mint átlagosnál kisebb,szerintem ebben egyetértünk.Elhiszem,hogy te megkinlodtál a négy kiloval,de tudod hány anyuka örült volna,hogy szép nagy,egészséges kisbabája születik,nem 900 grammos meg 1,5 kilos..
2009. jún. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
57%
hát ez baromság!:DSztem teljesen mindegy hogy hány kg.-al születik egy kisbaba ,az a lényeg h egészséges legyen!!!!
2009. jún. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
50%
Hát már ne is haragudj de sztem a kisebb sullyal született babák is vannak olyan szépek mint aki nagy illetve oriás sullyal születik!A kisebb súlyú babák mellesleg formásabbak!
2009. jún. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
66%

Háát, nem tudom, lehet, hogy csak udvariasak és akartak valamit mondani? Soha ne mhallottam, hogy jobb lenne nagy gyereket szülni mint normált. (nem a másfél kilós kicsikre gondolok)

Én örültem, hogy nem voltak csecsemőkorukban sem nagyon kövérek a babáim.

2009. jún. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az van a hátterében, hogy a nagyobb súlyú, ducibb babák jobb eséllyel vészelnek át bármilyen betegséget - pl egy hányás-hasmenéses betegségnél nem mindegy, hogy mennyi tartaléka van a picinek
2009. jún. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
56%
Minden szulonek ugyis a sajat babaja a legszebb, legyen kover vagy sovany! Akor minek torodtok ilyesmivel?
2009. jún. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Ismerőseim között, a tanácsadóban, séta közben mindig az a téma, hogy kinek hány kiló már a babája, szinte versenyeznek és az elsők büszkék, az utolsók pedig magyarázkodnak, hogy pedig az ő gyerekük ennél többet nem akar enni. Vagy csak mifelénk van ez így? Amúgy lehet, hogy régre vezethető vissza, amikor a duciságot az egészséggel hozták össze!? Nem tudom, de az biztos, hogy nálunk így van, még rokonságban is. Hm...:-((
2009. jún. 3. 23:27
 8/22 A kérdező kommentje:
Ja, a lányom ma már 7 hónapos és 7 kg, szóval ahhoz képest már nem nagy baba, most meg mindenki azt kérdezi, hogy mi a baj? Mi történt, féléves korára meg kellett volna dupláznia a szül.súlyát? Mondom semmi, egészséges, kiegyensúlyozott baba. Pedig milyen szép ducipofi volt! Pff..
2009. jún. 3. 23:39
 9/22 anonim ***** válasza:
17%
Nem zavar, hogy ezzel a kérdéssel leszólod a ducibb kisbabákat? Mért kell provokatív kérdést feltenni? Mért kell a vitát szítani? Nincs jobb dolgod?
2009. jún. 4. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
90%

egyáltalán nem szólja le a duci babákat, de sajnos nagyon sok esetben a picik súlya miatt piszkálják az anyákat, a miért nem hízik, de sovány stb.

láttam olyan 8hetes vs 4hetes babóca versenyt, ahol a 8hetes anyukája csendben fehéredett, mert az ő normál méretű picije kisebb súllyal rendelkezett a 4heteshez képest. A 4hetes manó anyukája meg úgy éljenzett, hogy rossz volt nézni. Minden pöttöm aranyos, duci és nem duci, de van ahol a nem sózsák babák "nem is babák". Mifelénk is így megy:(

2009. jún. 4. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!