Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy minél...

Miért van az, hogy minél kövérebb egy kisbaba, annál nagyobb büszkeség?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy a nagyon pufók gyerekek miért szebbek sokaknak!? Ugyanez van, ha óriásbébi születik. Az is akkora szenzáció. Kislányom 4 kg-mal született, természetes úton, de nekem ott, akkor nem volt olyan szuper. Mindenki el volt ájulva, hogy milyen szép NAGY baba! Miért?
2009. jún. 3. 23:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
79%
Manapság már mindenki versenyzik!Sajnos:(!Nem is értem minek!Nekem mikor mondják,h az enyém már ezt meg ezt csinálja,akkor mondom nekik,h de jó nektek és gratulálok!Ennnnnyyyi!!!Nem szeretem a kövér babákat!Persze a nagyon durva kövéreket!Sztem nem kell tömni,akkor is egészséges lesz!Had növekedjen és egyen úgy ahogy ő akar!
2009. jún. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
88%

Én császáral szültem a kisfiamat. 48 cm és 2500 g volt. Én "Jodá"nak hívtam, mert úgy nézett ki mint egy öregember.

Most ilyen lett:

[link]

2009. jún. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
70%

Szia! Én nem szeretek az olyan kérdésekre válaszolni mint pl: " 6 hónapos kislányom 9kg",mert ha leírom,hogy az én 7 hónapos lányom 6040gr,akkor jön a lepontozás:( Nekem nincs bajom a duci babákkal,szépek ők is.Az én kislányom gyönyörű,de vékonyka,én nem vagyok az :)

Nálunk is ez,van,miért ilyen,miért gyarapodik lassabban stb.

De már a dokink is elfogadta,hogy ő ilyen,izeg mozog meg sem áll.Egyedül felül :) szóval jól fejlődik csak lasabban hízik ....

Minden jót

2009. jún. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Ez egy régi beidegződés. Amikor az emberek szegények voltak és alig volt mit enniük, akkor az volt a szép, aki húsosabb, ducibb volt, mert az a gazdagság, legalábbis tehetősség jele volt. Az én kislányom csupán 2950 g-mal született, mégis az egész kórház a csodájára járt, mert olyan formás volt... Azóta 9 hónapos és 8 kiló...emellett 69 cm. Pici, formás, neki is vannak kis hurkái..de nekem az a legfontosabb, hogy nyugodt és kiegyensúlyozott és nagyon ügyes baba. Én is sokszor látok vele egyidős babákat, akik nála sokkal nehezebbek, nagyobbak. Ők olyanok, az enyém ilyen. Soha nem hasonlítgatom össze őket. Még a testvéreivel sem, pedig van 3 is :)) Az óriásbébi születéséből a média csinál mindig szenzációt, egy kis figyelemelterelésnek, nézettségnövelésnek jó...Az, hogy a babának és az anyukának mennyire az, azzal általában nem foglalkozik senki, esetleg az orvosok.
2009. jún. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
90%

Én viszont épp az ellenkezőjét tapasztalom. A fiam nagy súlyú és hosszú, akkor is az volt, amikor megszületett, nem változott az arány.

Személyesen még soha senki nem mondta, hogy duci, mert például most igaz, hogy már 10 kg hat és fél hónaposan, de ehhez 76 cm. Combos inkább, de nincs nagy feje, nem lóg a cicijéig a tokája és mozgékony. Aki élőben látja, annak nem tűnik fel, hogy ilyen súlya lenne, általában megdöbbennek, ha szóba kerül a súlya.

Ezen az oldalon viszont kb háromszor írtam le a fiam aktuális paramétereit és ebből két alkalommal az jött vissza (egyszer nyíltan, egyszer célozva), hogy dagi és túletetem. Nem etetem túl, ahogy olvasgatom, hogy más hasonló korú baba mennyit eszik, ahhoz képest a fiam nem eszik sokat. (Öt étkezés, reggeli és vacsora 210 ml tápszer, tízórai kb 130 gramm tejpép, ebéd és uzsonna kb 130 gramm főzelék+hús, illetve gyümölcs. szerintem ez nem kiugró mennyiség, ennyit kér, ennyit adok.)

Én speciel az összehasonlításnak attól az oldalától bukok ki, hogy "Az én babám kisebb súlyú, de ő nagyon szép formás baba..." És most ezt mire írják? Az enyém talán nem az? Nem is láttuk egymásét.

Különben meg mit csinálhatnánk? A könnyebbeket elkezdjük tömni és lekötjük, hogy ne mozogjon, a nagyobbakat meg diétára fogjuk hat hónaposan és rákötjük a futópadra???


Ezt csak azért írtam le, hogy mindenkinek meg van a maga "keresztje", sajnos a rosszindulatú, vagy megfelelési kényszeres emberek mindenben és mindenkin találnak valamit, amire megjegyzést tehetnek.

2009. jún. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom, miért tartják szebbnek a pufók babákat. Bár gondolom itt is ízlések és pofonok...


Barátnőm 47 kg-val kezdte anno a terhességét. 164 cm magas. Sosem volt egy vastag csajszi, hát szerintem a kisfia is ezt az alkatát örökölte.

A gyerekorvos már vagy százféle vizsgálatot elrendelt volna nekik, ha nem áll a sarkára.

Majdnem minden héten találkozunk, a gyerek makk egészséges, vidám, huncut, játszik, jön-megy egész idő alatt és eszik. Nem értjük, mi baj lenne vele, csak nem Michelin-baba alkatú.

A pufókság meg csak pici korban szép, utána meg szegény gyerekeket elkezdik daginak kikiáltani (erre is van a környezetemben példa sajnos).

2009. jún. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
60%

Hát szerintem egyáltalán nem szépek a kovér, tokás kisbabák. De az sem tetszik, ahogy versenyeznek az anyukák, pl.nekem nagy a babám, de nem kovér- csak mivel mindenki engem lát vele jonnek az olyan, mondatok, hogy "jaj, de megnottetek"- én meg értetlenul nézek, mi? hogy én meg nem is vettem észre, hogy nottem!- hulyeségre hulyén válaszolok, de a viccet félre téve- én kb 163 cm vagyok, viszont a férjem 185 cm és 100 kg felett van, de o sem kovér csak nagydarab- tehát valószínu, hogy a gyerek nem rám van-nagynovésu és kész. Kinek mikoze hozzá, az enyém és kész. Pedig ahogy itt olvasom, hogy hasonló korú gyerekek, mennyit esznek ahhoz képest o verébétkű, bár még szopizik is.

Szerintem egyáltalán nem kell arra buszkének lenni, hogy dagi a gyerekem- most még persze aranyos és aztán óvoda-iskola- nem bír futni, rúdra mászni stb. és jon a tánító néni, hogy a gyerek depressziós vigyem orvoshoz.

2009. jún. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
63%
Először is örüljetek, hogy egészséges gyereketek van. Aki azt írta, hogy csúnyák a nagy babák, jobban örülne egy vékonyka, de beteg gyereknek? Másodszor, hülyeségről irkáltok, mert senkinek semmi köze ahhoz, hogy kinek milyen babája van. Ja, és harmadszor, nem kellene nyíltan támadni a nagy babákat. Semelyik baba nem tehet arról ha ezt örökölte és nagynak született. Jöhet a lepontozás, lesz*rom.
2009. jún. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
63%

Az én kisfiam is húsos,és nagyon tetszik,hogy mindenhol kis hurkás,tokás,nagy combja van!DE!még sosem dicsekedtem vele,most sem irom le,hogy mennyi idős és mekkkora a súlya!

Szerintem azért tetszik sok embernek,hogy húsosabb egy baba mert,a babák ugy szépek,ezt szokták mondani!És én is örülök,hogy a 2650 grammal született babám ilyen duci lett!És nem a tápszertől!

2009. jún. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Sosem bántanék egy kisbabát sem, legyen szó kicsiről, vagy nagyról, nekem mindegyik gyönyörű! Nagyon szeretem őket, tündéri mind! Nekem azzal van bajom, ha a szülők, rokonok sztárolják a szokatlanul nagy babájukat, de ezzel pont ők nézik le a kicsi, kevésbé hurkás társaikat! Mintha betegség, vagy a szülő hanyagsága miatt lenne vékonykás egy amúgy alkatilag kisebbsúlyú kisbaba. Szóval nekem semmi bajom a ducikkal, hanem azt érzem, hogy az ő szülei próbálnak "győzni" mindenki felett, főleg amikor első kérdésük, na és hány kiló már a babád, mert az enyém már...Természetesen tisztelet nagyon sok kivételnek!!!
2009. jún. 4. 11:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!