Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha 9 hónaposan nem kap...

Baj, ha 9 hónaposan nem kap sem anyatejet, sem tápszert este vacsorára?

Figyelt kérdés
Nagyon kevés lett a tejem, nem elég neki. A tápszert pedig nem fogadja el. Tejpépet adok neki, abból megeszik 200 ml-t 65 gramm péppel. Ez nem sok neki?
2012. febr. 15. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
De baj. Akkor válts tápszert. Még kicsi ahhoz, hogy semmilyen tejalapú dolgot ne egyen. 1 éves koráig meg kellene lennie a napi 500ml tej alapú készítménynek.
2012. febr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt írta a kérdező hogy nincs meg a napi tejalapú tápláléka, hanem hogy este nem kap már tejet, hanem tejpépet. Ergó a vacsit váltotta ki pl, nem az ebédet.

Ha megvan a tej alapú étkezése a babának, és nem lesz éhes, miért ne lehetne a vacsit kiváltani?

2012. febr. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Ki lehet váltani a vacsit, csak épp a kedves kérdező annyit írt, hogy 200ml-t eszik. Az pedig az 500-től messze van.
2012. febr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A tejpép nem tej alapú kaja? Ezen kívül még reggel van neki anyatej, de szerintem így sincs meg neki a 500 gramm.

Próbáltam már 3 féle tápszert, a legtöbb amit megevett 90 ml.

2012. febr. 15. 21:23
 5/10 anonim ***** válasza:
A kislányom sem kapott 9hónapos kortól,mert nem fogadta el a tápszert.Higgyétek el,mindent megtettem,hogy ne igy legyen.Aztán a gyerekorvosom azt mondta,ha kapja a tejpépet este és mellette eszik sajtot ezt azt akkor semmi baj.5 éves egészséges kislány.
2012. febr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

9 hónaposan kaphat már joghurtot, az is tejalapú. Ha nagyon kevés a reggeli tejcsid, akkor kaphat reggel is tejpépet. Tehát reggel-este tejpép, napközben egy joghurt, lehet baba joghurt is, vagy sajt,vagy túró, reggel egy kis szopi és már biztos, hogy meg is van a napi 500 ml. Én így csinálnám.

Van ilyen sajnos, hogy nem fogadják el a tápszereket. Kisfiam a tejpépet nem ette, bármilyet vettem kiköpte, öklendezett. Így Ő meg azt nem kapott soha. :)

2012. febr. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tápszert egyáltalán nem akar elfogadni, és szopizni is csak immel-ámmal. Kanállal viszont imád enni, rengeteget eszik. Kap tejtermékeket is, túrót, sajtot, kefirt, joghurtot.
2012. febr. 15. 21:31
 8/10 A kérdező kommentje:
Vagy egy pohár kefír, agy 1 joghurt minden nap megvan neki, meg este az összesen 260-270 gramm tejpép.
2012. febr. 15. 21:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom nyolc hónapos korától nem fogadta el a tapszert. A doki mondta, hogy akkor egyen tejpepet, tejterméket. Aztán találtam egy tapszert, ami tíz hónapos kortól adható, és ezt most nagyon szereti. Most ne erőltesd, aztán később meg lehet ujra próbálni.
2012. febr. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát nem igazán erőltetem már neki, mert elég volt 3 fajta tápszernek több mint a 1/2 kidobni és elajándékozni, nem bírja már a családi kassza. és mivel nem lakott jól este, ezért éjjel is többször felébredt, és sírt. Most, mióta tejpépet kap, újra végig alussza az éjszakákat. És bármilyen tejpépet megeszik, mind márkára mind ízre.
2012. febr. 15. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!