Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket eszik 8-9 hós babátok?...

Miket eszik 8-9 hós babátok? Már csak reggel és este kap tápszert/anyatejet? Kíváncsi vagyok, hogy ki mit ad már a babájának ilyen korban? Én kicsit óvatos vagyok, de van a környezetembe olyan aki már bátrabb. Ti, hogy álltok ezzel?

Figyelt kérdés

Zöldséget, gyümölcsöt eszünk, illetve ezekből főzelékeket. Tejpépet is, üveges bébiételeket, bébi desszerteket. Napokban kezdtem a tejtermékeket bevezetni, kóstoltatni.

Felvágottakkal még nem mertem próbálkozni. Néha kicsi zsemlét, kenyeret csipegetek neki.


2010. jún. 29. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Én még nálad is óvatosabb vagyok (bár babámnál felmerült a tejérzékenység gyanúja). Reggelire tápszerrel kikevert grízpépet kap (kukorica-rizs pehely) gyümölcsszósszal, majd főzelék hússal, majd hús nélkül, uzsira gyümölcsrizs, vacsira sinlacpép.

Néha kap üvegeset, főleg, ha nem itthon eszik, vagy ha nincs időm főzni neki. Tejet, gluténtartalmú gabonát még nem kapott. Az utóbbit most fogom bevezetni, tejtermékkel várok 1 éves koráig. Még nem nagyon rágcsál, ezért csak nasinak szoktam neki adni némi csócsálnivalót (babán, főtt zöldségkockák, sárgadinnyekockák) Illetve próbálok a püréről lassan áttérni a némileg darabos ételre.

2010. jún. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

reggeli - tápszer

tízórai - gyümi + 3 gabonás búzapehely + 1 HIPP-es babakeksz (2 fajta gyümiből, az alap az alma)

ebéd - husis főzelék

uzsi - tejpép / natúr joghurt + gyümi + kölespehely

vacsora - tápszer

Reggelire és estére 1 éves koráig még mindenképpen tápszert fog kapni. nemsokára elkezdjüka túrót és a tejfölt kóstolni, aztán a sajtot. Glutént 7 hónapos korától kap, natúr joghurtot 8 hónapos kortól kezdtem neki bevezetni.

Már párszor kapott kenyérvéget rágcsálni és néha natúr Bio bulátát is kap nasinak.

8 és fél hónapos lesz, 2 foga van alul

2010. jún. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én semmi allergizálót nem adtam neki ebben a korban, mert hajlamos az allergiára. tejet még most se kap, bár már 18 hós, meg aprómagvast se.

nekem könnyű dolgom volt, mert nem evett meg semmit a kisasszony ennyi idősen, csak a gyümit. amellett töméntelen anyatejet.

2010. jún. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fiam 9 hónapos.

6 hónapos korától kap glutén tartalmú ételeket.

7 hónapos korától natúr joghurtot, túrót, sajtot.

8 hónapos korától kap habart ételeket (tejföllel).

Nálunk így néz ki egy nap:

Reggeli: tápszer

Tízórai: gyümi, joghurt

Ebéd: husis főzi kenyérrel vagy zsömlével, vagy a mi kajánk, attól függ, hogy mit főztem. De imádja a paprikás krumplit virslivel, a krumplifőzeléket, a sárgaborsó főzeléket.

Uzsira: csak egy kis nasit kap, babapudingot.

Vacsira: tejpép.

Napközben elé van téve egy tálkában a kölesgolyó, ha arra "jár", elvesz belőle egy párat, ha babakocsizunk, elcsócsál egy fél zsömlét, vagy kiflit, vagy babapiskótát.

2010. jún. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!