Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás babák anyukái, hogyan...

Ekcémás babák anyukái, hogyan szültetek?

Figyelt kérdés
Már többször találkoztam azzal a nézettel, hogy a császáros babák hajlamosabbak pl az ekcémára. Császárral szültem, kisfiam ekcémás. És most gondoltam kiírom a kérdést, amolyan felmérés gyanánt, hogy ebben a nézetben van e tényleg igazság. Szóval akinek ekcémás a babája, természetes úton vagy császárral szült? Köszönöm a válaszokat! Illetve még azt is írjátok meg légyszi, hogy a baba örökölhette-e az ekcémát.

2012. febr. 16. 15:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

császár ,ekcémás....

de senki más nem az a családban

2012. febr. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Természetes úton, ekcémás. De ezt ne haragudj, butaságnak tartom. Az ekcéma allergiás reakció valamire, az okot kell megkeresni, ha lehetséges, és akkor elkerülhető, hogy újra kijöjjön. Azt meg nem hiszem, hogy azért lenne allergiás egy baba valamire, mert császárral született. :)
2012. febr. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
huvelyi uton - ekcemas a fiam
2012. febr. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
3. vagyok, o az egyeduli ekcemas, nem orokolte
2012. febr. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

ezt a kérdést feltette már valaki. és igen, ez egy nagy marhaság.


az ekcéma nem betegség, hanem egy allergia tünete. nem azzal kéne foglalkozni, hogy milyen módon jött világra a baba, hanem, hogy mire lehet allergiás és máris megoldódna a probléma.


az allergia nem öröklődik, a hajlam örökölhető, de csak anyától. ezt már millió kutató megvizsgálta, nincs ezen mit felmérni

2012. febr. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Hüvelyi úton született a Fiam, baromi ekcémás, mint az Apja.
2012. febr. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 xStefix ***** válasza:
Természetes úton. Apa és én is érzékeny bőrűek vagyunk.
2012. febr. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Új nőgyógyászom van, és nála is kint van a faliújságon ez a teória, ezért kezdtem el utánaolvasni. Meg a gugli is rögtön kidobja hogy számos kutatás kimutatta hogy a császármetszés és az immunrendszer állapota között van összefüggés, nemcsak az ekcémára hajlamosabban a császáros babák, hanem az asztmára, cöliákiára, stb, is.

Egyébként nálunk csak télen jön elő az ekcéma, tehát nem mindig vmi élelmiszer / mosószer allergia stb okozza, hanem a hideg idő és az alacsony páratartalom.

2012. febr. 17. 14:13
 9/17 anonim ***** válasza:

1 .vagyok


Nálunk is csak hidegben és csakis és kizárólag ruhával NEM fedett testrészen.

2012. febr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Szóval mivel nálunk a hideg okozza, ez ellen nem igazán tudok mit tenni, nem költözhetünk el telente melegebb vidékre :( így csak az állandó kenegetés, hidratálás marad.

Az 5. válaszoló azt írta, hogy csak anyától örökölhető. A 6. meg azt, hogy a baba apukája ekcémás. Na akkor ezek szerint az anyától való öröklés sem állja meg a helyét.

2012. febr. 17. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!