Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most komolyan csak én vagyok...

Most komolyan csak én vagyok ennyire béna?

Figyelt kérdés
Már nem tudom hány pár puha talpú cipőt vettem, de egyiket sem tudom ráadni a babámra. Tél elején próbáltam neki venni kocsiba csizmát, de mindet vissza kellett vinnem, mert egyiket se tudtam ráadni. Most vettem egy itthoni mamuszt, hogy szokja a cipőt a lábán, mert tavasszal már sétálni fog mellettem, de egyszerűen nem bírom ráadni. A sarka nem megy bele. Nagy lába van, vettem egy 20ast, kicseréltem 21re, de az sem megy fel. Az első lépés cipőt is nehéz felvenni? Annak legalább kemény a sarka... Kicsit el vagyok keseredve :((
2012. febr. 16. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is így voltam.Ha megláttam valami frankó cipőcskét leárazva megvettem a babámnak/már akkor is mikor a pocimban volt/

Aztán ahogy jó lett volna rá nem bírtam ráadni őket.Vagy nem bele a lábfeje,vagy nem bírt benne járni...sorolhatnám.Aztán eldöntöttem,hogy csak akkor veszek cipőt ha velem van és felpróbálja.Így most vettünk neki 9000Ft-ért egy elefanten első lépés cipőcskét,ami még mindig olcsóbb volt mint a sok cipő együttvéve. :)

2012. febr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A pontos lábméretét megtudhatod, ha ráállítod egy papírra és körberajzolod (csak akkor lesz jó, ha rááll), aztán leméred hosszába a rajzot. Neten találsz gyerekcipő mérettáblázatokat.

Feladni meg hát: jól ki kell bontani, lazítani a fűzőt/tépőzárat és csak határozottan :)

2012. febr. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

soha egyetlen kocsicipőt sem tudtam a lábára adni.

Most 22-es a lába, de nem tudtam 23-as, csak 24-es csizmát venni neki, mert a 23-asba nem tudja beledugni a lábát. Egyetlen 23-asba sem.

2012. febr. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is csak a tépőzárast tudtam feladni a lábára, meg a kötött kiscipőt. Ilyenkor még nem is úgy tartják a lábukat, ahogy kell, hanem visszafeszítik a lábfejüket, így elég nehéz dió. Ha nincs bent hideg, akkor ne erőltesd, csak azért, hogy szokja. Pár nap alatt megszokja úgyis, amikor már tud járni.
2012. febr. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 krisztivan ***** válasza:
Fiam már 4 hónapja jár,de még mindig"ökölbe"szorítja a lábát amikor a cipőt ráadom.Ez természetes reakció.Próbálj olyan cipőket venni aminek az elejét nagyon nagy mértékben ki tudod nyitni és akkor bele megy a lába,nem kell a gyerek segítsége hozzá.:-))
2012. febr. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, a kislányom is görcsben tartja a lábujjait. Tegnap egyszer nagy keservesen sikerült a lábára adnom, de meg sem áll benne. Mindent nagyon nehezen fogad el, ami újdonság. Ezért félek az utcai cipőtől is. Itthon már mindenhova megy, szinte alig mászik már. Kemény dió ez a cipővásárlás... :))
2012. febr. 17. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!