Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most komolyan tényleg ennyire...

Most komolyan tényleg ennyire kevesen beszélnek a babájukhoz a terhességük alatt?

Figyelt kérdés
Még mielőtt félreértés esne engem nem zavar!Csak azért kérdezem mert egy másik kérdésnél szépen lepontoztak csak mert én azt írtam hogy szoktam beszélni a kislányomnak mikor terhes voltam.Akik meg azt írták hogy nem beszélnek azokat meg 100%-ra értékelték.
2012. febr. 4. 13:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

Én is beszéltem a kisfiamhoz a terhességem alatt, ne aggódj. :) És, hogy őszinte legyek: sokkal ragaszkodóbb, sokkal többet ért meg, mint a családunkban lévő gyerekek többsége. Én voltam az egyetlen, aki beszélt a kisbabájához, hülyének is néztek miatta. A férjem is beszélt hozzá. Most 2 éves, és már rendesen beszél, 4-5 szavas mondatokban. Szerintem ez nem hülyeség. Baba-mama kapcsolat és ennyi.

Hidd el, te jól csinálod, én nem foglak miatta bolondnak nézni, én is ezt tettem. És támogatom. :)

2012. febr. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%

Ne foglalkozz a lepontozással. Sajnos itt úgy megy, hogy amelyik válasszal egyetértenek, azt felpontozzák, amelyikkel nem azt le. Pedig nem erről kellene szólnia :(

A kérdésedre válaszolva, én sem beszélek a babához, első gyermeknél sem tettem (kislány lett), másodiknál (kisfiú, 23 hetes vagyok) sem teszem. De ez az én illetve a mi döntésünk a Párommal, imádjuk a kislányt és a kisfiút is fogjuk :)

2012. febr. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
én is beszéltem hozzá. elmondtam neki mikor mit csinálok, ssőt néha még én is hülyének néztem magam amikor mentem valahova és útközben mondtam neki hogy hová megyünk és hogy hol tartunk éppen:) de sztem ez jó dolog
2012. febr. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Babi0906 ***** válasza:
100%
Szia. Én írtam a másik kérdésre is, nem én pontoztalak le, de szerintem nem azért mert beszélsz a babáddal. Én nem beszélek vele sokat, mert nem tudok (hülyének is érzem magam miatta) de ezért még nem gondolom, hogy az a hülye aki beszél vele. Én is próbálkozom.
2012. febr. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én is beszéltem a babómhoz mikor terhes voltam sőt én rengeteget simogattam a pocakom!Néha rám is szóltak hogy nem szabad!De engem nem zavart mit mondanak én saját belátásom szerint tettem!Nagyon jól teszed ha a szívedre hallgatsz és nem másra! :)
2012. febr. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem a lepontozásokból ne vonj le messzemenő következtetést, pl.: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_.. itt mindenkit lepontoztak, ha ezt mondta, ha azt. Tegnap és ma 3 választ írtam mindhármat lepontozták. Pedig igyekszem normális válaszokat írni, legalábbis úgy érzem. Az előbbinél, pl a 11-es vagyok. Amúgy én nem sokat beszéltem úgy konkrétan hozzá, nekem furcsa volt. Viszont kissé skizósan kezdtem többesszámban :) beszélni magamról/magunkról, illetve volt, hogy meséltem valakinek valamit és megsimogattam a hasam és mondtam, hogy ugye így van kisfiam :). Amúgy én egyfolytában simiztem a hasam, teljesen tudatalatt, már rám szóltak, hogy kopasz lesz annyit simizem :)
2012. febr. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Babi0906 ***** válasza:
100%
Ja egyébként engem is sokszor lepontoznak pedig, ha nem is értek egyet valaki véleményével azt próbálom mindig normálisan megfogalmazni és hozzá teszem, hogy ez az én véleménye és mivel azért van ez az oldal, hogy megosszam így meg is teszem.Nem tudom egyeseknek miért jó ez a pontozgatás. Én legalább őszinte vagyok és állom a véleményem.
2012. febr. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Én sokat simogattam a hasam és gondoltam a babára, de nem beszéltem hozzá. Ettől függetlenül akinek ez esik jól, hát tegye. :)
2012. febr. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Akik a másik kérdésnél írták hogy ők nem beszélnek a babájukhoz ők még mind terhesek.Az én kislányom meg már 22hónapos és tudom hogy nem hülyeség.Például sokszor hallgattam zenét és érdekes a kislányom is szereti azokat a számokat.Meg ha beszéltem hozzá mindig anyának neveztem magam pl.anya épp ezt csinál anya épp azt csinál.A kórházban is beszéltem neki,ugyanúgy becéztem mint mikor a hasamban volt.Megfordította a fejét és rám nézett a nagy szemeivel,ezt sose felejtem el.Biztos vagyok benne hogy megismerte a hangomat.Ezt a másik kérdésnél is leírtam és hát ugye egyesek szerint ez hülyeség.Pedig sok terheseknek való könyvben meg újságban is írják hogy beszéljünk a babához mert jobban megismeri a hangunkat.Persze akinek nem megy hát nem megy,nem tehet róla.Azt nem hallottam hogy nem szabad sokat simogatni a hasunkat mert akkor kopasz lesz a baba.Én elég sokat simogattam,nem is volt sok haja.:-)
2012. febr. 4. 13:54
 10/21 Babi0906 ***** válasza:
Én általában akkor próbálkozok beszélni hozzá ha ott van apa is és beszélgetünk akkor elmondjuk neki, hogy ő apa :D A zenehallgatás szerintem is jó dolog én is szoktam neki zenét játszani, állítólag ha majd már itt lesz velünk és nyűgösebb napja van akkor azt a zenét felfogja ismerni és megnyugtatja. Egyébként a Discoveryn meg más csatornákon is láttam olyan dok. filmet amiben ezt mind elmondják, hogy jó dolog (élet az anyaméhben) szerintem aranyos dolgok ezek.
2012. febr. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!