Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Járóka vagy szőnyeg? 8 hónapos...

Járóka vagy szőnyeg? 8 hónapos a baba, miért szorgalmazzák, hogy tegyem járókába? Nem értem. A gyerek a szőnyegen, vagy a parkettán játszik, padlóűtés van. Miért. Minek? Van annak valami haszna, vagy csak annyi, hogy a gyerekedet "jó helyen tudod"?

Figyelt kérdés

Kúszik össze vissza, élvezi, nyugisan jön megy a lakásban. Az anyósom szerint be kellene tennem a járókába, amibe ugye korlátozva lenne. És nem értem, hogy Pl, remek akkor ha már tényleg jön megy a gyerek, neked pedig ki kell menned a postáshoz vagy a kertbe, stb. De ilyenkor minek? Hisz nem tud úgy 1 métert megtenni, hogy Te ne vedd észre. Ő azzal indokolja a járókát, hogy abban fel tud állni ha kapaszkodik.

Na de ki akarja, hgy felálljon, ha fel akar állni akkor fel tud a kanapéba kapaszkodva is, vagy nem? Érvek, ellenérvek?


2012. febr. 17. 07:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
9. vagyok. Használtan 10.000-ért vettem egy 120x120-as járókát, úgyhogy még pénzkidobás sem lesz,mert nem vagyont fizettem érte. :)
2012. febr. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A felálláshoz nincs szükség járókára. A lányomnak volt járókája, de nem használtuk, mert nyugis baba volt, tehát ha letettem a szőnyegre sok játékkal, akkor elmaszatolt egy félórát is ott, aztán mászott csak tovább. Na de most a fiammal sajnálom, hogy nincs járóka. Ő egy pillanatig sem ül egy helyben, mire kettőt pislogok, már felmászott a szekrényre, kis túlzással.:) Nagyon gyors, nincsenek neki akadályok, és bármin átmászik, akkor is, ha lehetetlennek tűnik. Én még ilyet nem láttam. Mivel nincs járóka, a kiságyába teszem, és ilyenkor torkaszakadtából sír. Ráadásul már nem is akar aludni benne, szerintem többek közt emiatt: játszótérnek tekinti. Szóval a baba vérmérséklete, temperamentuma, és a lakás jellege a döntő ebben a kérdésben. Ha biztonságossá lehet tenni a lakást, ha el tudod "rekeszteni" a kis szobáját, és nem kerül veszélybe, akkor nem kell járóka. De nálunk két percenként jönnek a "nem szabad" felkiáltások, mert olyan kicsi a hely, hogy nem tudunk mindent elpakolni előle. És ez sem jó.
2012. febr. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nekem ikreim vannak, vettünk nekik egy 270*180-as babakarámot. Teljesen jól elvannak benne és nem kell azon aggódnom, hogy valami történik. Nekem konkrétan az egész délelőttöm elmegy az itthoni teendőkkel. Most fogjuk a nappalit átalakítani és a karámot megszüntetni. Meglátjuk mi lesz...
2012. febr. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Emeletes házban lakunk, az ő szobája a mi hálónkkal együtt fent van, így a kiságya is. De a kiságyba kezdetektől tudatosan nem rakom napközben, játszani meg főleg nem, csak esetleg a reggeli "sziezstánál" van nála 1-1 játék. A kiságyat én laváshoz használom, ezen nem is akarok változtatni. De ha ki kell mennem, és nem tudok rá figyelni akkor sem jöhet szóba, mert akkor fel kellene menni az emeletre, és az elég fárasztó olyan sokszor naponta felszaladgálni.

Lent van a nappali, itt a gyerek is. Én még most tudok jönni menni tőle, simán főzök a konyhában, mert nem tud még olyan gyorsan közleedni, hogy ne tudjam szemmel tartani akár főzés közben. Később biztos jól fog jönni a "karám", nagy valószínűségét látom, hogy bele fogom tenni. DE MOST én még nem akarom. Bár valaki írta, hogy jó volna szoktatni hozzá..ezen elgondolkodtam, ebben van valami. De utálom, nagy, nagyon helyet elfoglal, egyszer már felállítottam neki, az lett a vége, hogy mindent beledobáltunk, játék, takaró, ruha...amolyan mindent elnyelő ketrec lett, ekkor elegem lett belőle és összezártam. De lehet, hogy akkor lassan előveszem és 1-1 alkalommal belerakom.

2012. febr. 17. 09:51
 15/16 anonim ***** válasza:
Mi vettünk neki babakarámot. Szerintem a járóka kicsi, ott nem tud olyan sok mindent mozogni. De néha ha egyedül vagyok itthon le kell mennem az alsó szintre rárakni a kazánra, ilyenkor tudom, hogy jó helyen van. Nekem ezért volt fontos, mert mindent elpakolni, lezárni, bezárni nem lehet és a kazánra rátenni nem fél pillanat.
2012. febr. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem volt járókánk, én is pont úgy gondolkodtam, mint te és 7 és fél hónaposan így is felállt :) Először a pihiszékében kapaszkodott, elöl, majd oldalt, majd hátul, ott a legmagasabb, aztán asztal, szék, ágy, bármi jó volt:)


Nálunk is padlófűtés van. És mi is csak alvásra használjuk a kiságyat, ha hirtelen ki kell mennem a postáshoz, stb, addig etetőszék (rálátok), vagy kiságy. Soha nem sírt.

2012. márc. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!