Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hós tápszeres kiscsajom...

11 hós tápszeres kiscsajom éjjel is enni akar/kap még mindig. Mit tegyek? Leszoktatnám! Mindent eszik mellette. Második gyerek, az elsővel nem volt ilyen probléma.

Figyelt kérdés
Jó kondiban van, nincs szüksége az éjjeli evésre.Szeretnék tanácsot kérni, ki hogyan csinálta a leszoktatást végig? Okoskodásból nem kérek. Tanácsokat, tapasztalatokat légyszi!

2012. febr. 14. 13:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mit eszik vacsira? És mikor?
2012. febr. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Vacsorára elég "tömős" kaját kap? Nálunk is volt egy időszak, amikor nagyon korán kelt fel 5-6 körül, én akkor megnöveltem a vacsi adagját, plusz a lefekvés előtti tápszeradagot és akkor visszaállt az alvása (a kisfiam 11,5 hónapos). Lehet, hogy éppen növésben van, és ezért több kajára van szüksége.
2012. febr. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Reggeli kevés joghurt + 100-150 ml tápi (joghurt helyett vajas kenyér, esetleg vékony sonka. 12.30 Ebéd egy normál adag étel (egy üvegnyi, (van, amikor azt kap). Uzsi (16.30-17.00)tejpép vagy ha reggelire nem volt kenyeres hami, akkor délután kapja, vagy virsli. Vacsira nem nagyon kér szilárdat. Tápi kevés szilárd étel mellé 230 ml. Általában azt kapja, amit mi eszünk. Ennél tömősebb csak a csülökpörkölt :))) 9 körül alszik el. Éjjel 2-3 óra körül balhézik.
2012. febr. 14. 13:42
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon mozgékony. 11 hósan az emeletes ágyra felmászik ferde létrás). Székekre is, mindenhová. Szinte szalad (nagyon gyors léptekkel megy). (10 hónaposan kezdett el járni). Ha nem látom, nem hiszem el.
2012. febr. 14. 13:45
 5/12 A kérdező kommentje:
A lényeg lemaradt: a vacsi 20.30. Aludni ezt követően nem sokkal megy.
2012. febr. 14. 13:46
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az a gond, hogy nem eszik szilárd vacsorát. A lányom 11,5 hónapos, múltkor nem vacsorázott, csak tápszert ivott. És akkor ő is felkelt éjjel, és meg kellett etetni.

És ha uzsira valami kevésbé laktatót adsz? Szerintem nagyon eltelíti a tejpép, azért nem akar vacsizni. Én olyankor egy 100 grammos babajoghurtot adok csak, vagy egy kis péksütit. De mindenképp keveset.

2012. febr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem, hogy "tömős" ennivaló van-e vacsira, mert mint írtam nálunk is ez volt a gond, kevés volt a vacsora, és egyből hajnalban felkelt. Mi 7 óra körül adunk neki vacsit, ha üveges étel akkor egy egészet megeszik, pl. gyümölcs müzlivel, répa alma zab,van, hogy én csinálok neki gyümölcsrizst, fürdés után 180 ml tápszer, ez olyan fél 8 körül, majd lefekvéskor 9 óra körül pedig még egyszer az alváshoz egy kis tápszer. Végigalussza az éjszakát, ha fel is ébred ritkán az se az éhség miatt van.
2012. febr. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó! Az esti megoldásod szimpi! Több részletben az esti ellátmány:-)

A vacsi közeteit kapja általában pl leves belevalókkal vagy tészta vagy tört krumpli feltéttel(nálunk a főétkezés a vacsora a párom munkája miatt). Ezekből nem mindig szeretne enni :( Na nem is gyümölcspárti. Lehet, hogy az uzsi lightosabb lehetne és vacsi legyen telítősebb? Próbáltam úgy is, de akkor a tápi nem ment.

Megpróbálom elosztani a vacsiját, talán megoldás. Az az igazság, hogy volt jótanács az is, hogy hagyjam sírni, majd leszokik az éjjeli kajcsiról. Nem szívesen hallgatom sírni. No meg nappal én dolgozom. Energiám nincs éjszakákat átvirrasztani.

2012. febr. 14. 14:16
 9/12 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben semmiképpen sem megoldás szerintem sem az, hogy hagyni sírni, inkább a problémára kell rájönni, és azt megoldani. Remélem beválik, ha kipróbálod, hogy elosztod a vacsit több részletre. Sok sikert kívánok!
2012. febr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Őszinte szívvel köszönöm! Annyi mindent kipróbáltam:( De sírni hagyni... Na azt nem! Ugyanúgy gondolom, mint Te: oka van! (Már olyan véleményt is hallottam, hogy csak rászokott az éjszakai evésre, le kell szoktatni (erőszakkal, sírni hagyni9. Megpróbálom a Te tanácsoddal! Köszi mindenkinek!
2012. febr. 14. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!