Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 3hónapos. Most 7530gra...

Kisfiam 3hónapos. Most 7530gramm és 66cm, védőnőnk szerint nagy baba. A percentilis táblázat szerint 50-75 között van, ami a normál kategória! De sokan azt mondják túl nagy a súlya. Ilyen hosszúsághoz tényleg nagy ez a súly?

Figyelt kérdés

2012. febr. 17. 14:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne jelölni a születési súlyt a percentilisbe? Úgy kezdődik, hogy 0 hónap, születéskori súly.

A 3750 születési súly a 75-90 között van.

2012. febr. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Jó néztem másikat! Tehát a fiam is és alányom is már születésüknél el vannak könyvelve felső határnak. Ez normális?

Egészséges babák voltak, cukorbetegség és pajzsmirigyprobléma kizárva, nálunk mindenki 4 kg fölött született a családban.

Ezért nem értem én ezeket a táblázatokat! Mindkettő jó evő volt. Mindkettő havi szinten 1 kg körüli értékeket hízott eleinte, mint az anyatejes babák általában. Persze ez egy 3 kg-os babánál nem olyan szembetűnő, de egy nagyobb súlyúnál már igen, és akkor már azonnal könyveljük is el túlsúlyosnak holmi táblázatok alapján.


Egyébként megnéztem WHO táblázatát, ott meg nincs magasság, ami ugye szintén sokat számít!

2012. febr. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Pedig pont az a lényege, hogy a születési súlyhoz viszonyít. Ha valaki az 50-es görbe körül született, és azon is halad végig akkor nincs semmi gond. De ha lejjebb esik 2 görbét, akkor már oda kell figyelni. A nagy súlyú babáknál ugyan ez van. Ha esik a súlya 2 görbét már jobban kell rá figyelni. Az én kislányom most esett le az 75-ös görbére, és már 2 hét múlva vinnem kell újabb súlyellenőrzésre. Más babánál nem lenne gond ha 9 hónaposan 9 kiló, de őnála azért figyel jobban a doktornő, mert 4 hónaposan a 97-es felett volt, 5 hónaposan rajta, most pedig visszaesett.

Ez nekik egy viszonyítási alap, és pont hogy a születéskori súllyal kezdődik.

2012. febr. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
25%

Hát nem tudom, a mi dokink soha nem nézett semmi féle görbét (pedig kiváló orvos, nem csak szerintem), mindig a gyereket nézte. Egy gyereket nem lehet görbék és táblázatok és könyvek szerint nevelni és táplálni. Egy gyerek nem ismeri a WHO ajánlásait és nem olvassa görbéket tartalmazó szakkönyveket! Egy gyereknek az egyedi fejlődését kell nézni, nem a görbéjét. De lehet újabban ez a divat!

És mégis mit csinálsz vele ha nem a görbének megfelelően hízik? Tömöd? Vagy ha éppen a görbe felső határa felett van? Nem adsz neki enni? Könyörgöm pici babákról beszélünk, nem felnőtt emberekről. Az hogy ingadozik a súlygyarapodás természetes dolog.

2012. febr. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam 3950g 50cm született, kis tömör gyönyör:D

Tegnap volt napra pontosan 4 hónapos és most 7100g 64cm vagyunk.Doki szerint stram kölök.

Nemrég voltunk vendégségben ahol volt gy 7 hónapos baba, aki 7350g és 74 cm most és az ő dokija szerint is minden rendben van:)

Szerintem egyáltalán nincs gond!

2012. febr. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A Fiam 4 hónaposan 7 kg és 71 cm! Még nem olvastam olyat, hogy 71 cm egy 4 hós baba. Szóval Ő is nagy! És semmi gond vele és a mi szuper dokinénink sem néz táblázatot.
2012. márc. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Utolsó! Az én babám 70 cm volt 4 hónaposan:)
2012. márc. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!