Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok szellemileg miket...

Krisztina27 kérdése:

Leírnátok szellemileg miket tud 10-hós babátok?

Figyelt kérdés
2012. febr. 17. 15:56
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, az enyém ezeknek kb a felét tudja, de tanítgatom, a tapsolás nagyon nem érdekli.
2012. febr. 17. 16:33
 12/24 A kérdező kommentje:
A 9-es válaszolónak szántam.
2012. febr. 17. 16:36
 13/24 anonim ***** válasza:

10-es köszönöm...:)

csak azt írtam le ,amiket tényleg csinál...

Hogy ez "elegendő" e az Ő korában azt nem tudom...

még önállóan nem megy ,van olyan baba aki már ilyenkorra lépeget pár lépést...ebben az én cseppem még jeleskedik:)

Melyik baba milyen:)...nincs jobb vagy rosszabb,csak másabb...

2012. febr. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

10 hósan integetett, tudta, mi a taps, de nem tudott tapsolni. Olyankor két kézzel integetett. :D

Formabedobóba a karikát, a legegyszerűbbet be tudta dobni, de csak ha mutattam, hogy oda kell.

Tudta, hogy a távirányítóval kapcsoljuk be a tévét, elcsente és mutatott a tévére vele.

ha elég volt az étel, levette az előkéjét.

Kinyitotta a csapot.

Kimondta első szavát.

Vannak játékok, amiket már tudta, hogyan kell bekapcsolni, és bekapcsolta.

Hirtelen ezek jutottak eszembe. :)

Ja, 11 hós, már tud tapsolni. :)

2012. febr. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
egyszer olvastam vhol, hogy azok a babák, akik hamar másznak, ülnek, mennek, stb, azok szellemileg "lemaradottak", mert ők a mozgásra koncentrálnak és ugyan ez fordítva...ez nem jelenti, hogy az egyik butább a másiknál!! Ez nálunk igaz is, mert szellemileg ezek szerint előbbre haladtabb, mozgásilag, meg volna mit fejlődnie:) 2-3éves korára minden gyerek ugyan azt tudja, ettől függetlenül...
2012. febr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
14-es vagyok, a szeretet kinyilvánítást elfelejtettem, pedig annyira jó. Bár erre tudatosan tanítgattuk. Ha megkérdeztük, hogy szereted apát, anyát, akkor odajött és átölelt. Imádtam!!! Sajnos ma már csak apának csinálja, ami nagyon zavar, de remélem, visszatér még hozzám is.
2012. febr. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

10es voltam

szóval kérdező, nincs lemaradva a babád

2012. febr. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Ez a linkelős kérdés is jó, szegény anyukát leoltották szépen. Testi fejlődésben a fiam szépen fejlődik már lépeget. Csak sajna ha leülök vele és próbálom tanítani úgy ott hagy mint ahogy illik:)))) Az ágyról szépen le tud jönni, ha kiér a végére akkor fordul egyet és farral jön le, de ezt is elég sokára tudtam neki megtanítani.
2012. febr. 17. 16:46
 19/24 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 1 hét múlva lesz 10 hónapos a kisfiam.Tapsol,integet,"beszélget "rengeteget,van az a poharas játék,ahol ugye egyre nagyobb poharak vannak egymásban,szét szedi,és egymásba rakja,a dubló építőket szét szedi,az autót tologatja,húzza,ugyanígy a húzós kutyáját,teknősét, az autó erekét pörgeti,a labdát,gurítja,próbálkozik a dobással is nagyon aranyosan.Ha kérek tőle valamit ami nála van odaadja,hallgat a nevére,erőteljesen kifejezi amit akar,és amit nem, ha szólok hogy nem akkor vigyorog és folytatja :) Van az a formabedobós játék,próbálkozik,ha megmutatom,hogy a kezében lévő melyik lyukba megy akkor megpróbálja bedobni.Kipakolok,és bepakol,bármiről legyen szó,kinyitja,becsukja az ajtót.Pancsol a kádban,tud egyedül inni,ami darabos étel beteszi a szájába.Ha könyvet nézelődünk és megkérdezem pl hol a cica, a boci akkor 80%ban megtalálja, apukáját "abbának" hívja,és sokszor használja "deje" szót,arra következtettünk,hogy a gyere akar lenni,mert többségben nagyon boldog ha miután kimondta odamegyünk.Segít nekem "teregetni",ül a lavor mellett és adogatja a ruhát nagyon édes.Ad puszit,úgy hogy odateszi a nyitott szájacskáját az arcunkhoz.Két kis ujjal is felvesz dolgokat a földről.Igazából konkrétan nem tudom,hogy mik tartoznak ide,meg hogy pontosan mit "kell" csinálnia,de mozgásban sincs egyátalán elmaradva,a védőnő mindig megkérdezi mit csinál hol tart,és annyit szokott mondani rendben van ügyes kisfiú,jól fejlődik.
2012. febr. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
10 honaposan szokott rá a lányom a szeretgetesre. Tudott tapsolni, integetni, néha mondta is, hogy pa-pa! Táncolt, akármilyen zenét hallott, megmutatott pár állatot a kepes könyvben, mondta, hogy mit mond a kutya, tudta, hogy hol keresse a kutyát, cicat (mármint hogy az udvaron vannak), a játék telefont a fulehez tette. Ilyesmiket tudott. Biztos kihagytam valamit, de nem lényeg. A te babad nagyon ügyes, ne aggódj. Amúgy nálunk úgy van, hogy mozgásfejlodesnel mindig kicsit háttérbe szorultak a szellemi dolgok. Akkor a mozgás volt a fontos.
2012. febr. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!