Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vállalnál így gyereket?

Vállalnál így gyereket?

Figyelt kérdés
A fizetesem kb 90000 ft, ha tudok dolgozok még, akkor max 150, paromnak még nincs meg a 2 ev munkaviszonya, igy azt se tudom, milyen támogatást kaphat, és mennyit, meg családi pótlékot kapna-e. Azt tudom, hogy havi 10000 ftal kapnék többet a munkahelyemtől havonta, ami nem egy nagy összeg, tehát nem emiatt szeretnék gyereket, csak mindketten szeretnénk. Saját lakásunk már van.
2012. febr. 17. 20:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Ha van saját lakás, ami után nem kell fizetni, akkor én vállalnám. Hidd el, sokat számít. Mi albérletben lakunk és éppen ezért halasztjuk a dolgot. De ha lenne saját lakás, akkor már rég bevállaltuk volna egy babát. Párosnak meg nem kell 2 év munkaviszony, ha jól tudom, csak egy, hogy megkapja a gyed-et.
2012. febr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ezt most nem értem. Attól hogy nincs meg a 2 év munkaviszonya a párodnak, attól még van keresete, nem?


Két kereső saját lakással. Miért ne vállalnátok babát, ha eljött az ideje?

:o)


Amúgy manapság bárkit bárhonnan kirúghatnak, tehát "biztonság" ilyen értelemben nincs.

2012. febr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az már jó dolog ha van saját lakásotok. 1 év bedolgozott munkaviszony kell a párodnak, hogy gyedre mehessen, tehát ez is pipa. A családi pótlék mindenkinek jár alanyi jogon...szintén pipa. Ha mindketten szeretnétek akkor hajrá! :)))
2012. febr. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A GYEd-hez min. 1 év munkaviszony kell, de akkor csak 1 évig kapja, tehát célszerűbb megvárni a 2 év munkaviszonyt, mert akkor 2 évig kapja a GYEDet, ami a fizetése 70%-a (persze van maximális összeg), a harmadik évre már csak GYES jár, ami kb. 25000 forint. Te azért kapsz 10000-el többet, mert megkapnád a családi adókedvezményt egy gyerek után (ezt mondjuk a párod is kérheti), az már a terhesség alatt is jár 13. betöltött héttől.

Ezen kívűl kaptok családi pótlékot (ez alanyi jogon mindenkinek jár), ami ha jól tudom 12700 forint egy gyerekre.

Szülés után kaptok egy egyszeri kb. 64000 forintos juttatást, amit anyasági támogatásnak hívnak.


Amúgy ha a lakáson nincs hitel, akkor nem értem mi a gond, ennyi pénzből, ha a párodnak is van min. 8 órás bejelentett munkája és meg lesz a 2 év munkaviszony, akkor abból vígan meg lehet élni, persze attól is függ ki milyen luxuscikkekhez szokott hozzá.

2012. febr. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 sumergo ***** válasza:
A családi pótlék egy gyerekre 12 200 Ft.
2012. febr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 eee333 válasza:
22%
nekem lakásom sincs de még ha lenne akkor sem vállalnék gyereket. gondolni kell sajnos arra is hogy ha valami baj van , a szüleid például tudnak e támogatni. pld. apuka lelécel, stb. bármi előfordulhat. az élet hosszú , töténhet bármi nem várt fordulat.a szerelem is elmúlhat, stb-ha mindezeket átrágtad , szüleiddel is lebeszélted, tehermentes a kéród.akkor vágj bele.
2012. febr. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Utolsónak: képzeld, ha a Te szüleid is így gondolkodtak volna. Ha az egész életed egy para, akkor az nem is élet. Már bocs.


Kérdezőnek:

A 2 év munkaviszony tényleg legyen meg, mert akkor kaphat teljes időre GYED-et. Egyébként szülés előtt 4 héttel igényelhető a TGYÁS, ami a fizetés kb. 70 százaléka, ennél nincs maximum. Ez ha jól emlékszem 168 napra jár. Ennek leteltével kell igényelni a GYED-et, ami ha megvan a 2 év munkaviszony, akkor a gyerkőc 2 éves koráig jár. Ha betöltötte a 2 éves kort, akkor kell igényelni a GYES-t, ami kb. 26.500 Ft/hó és 3 éves korig jár. Ikrek esetében a GYES dupla összegben jár, így lehet, hogy már a szüléstől kezdve jobban jönnétek ki anyagilag (nem írtad mennyi a párod bruttó bére).

Ezek közül a támogatások közül egyszerre egy időben csak az egyiket lehet igénybe venni.

További támogatások:

- Családi adókedvezmény: 12.500,-Ft/hó/gyerek és a betöltött 13. héttől lehet igényelni, amihez orvosi igazolás is kell.

- Egyszeri anyasági támogatás 64.000,-Ft körüli összeg.

- Családi pótlék 12.200,-Ft/gyerek/hó


A párod bruttó béréből ki tudjátok számolni, hogy mennyi lenne a GYED. Pl itt: [link]


Ezzel kiszámolod és hozzáadod a CSP-t és az adókedvezményt. Aztán megkapod, hogy mennyivel lesz több vagy kevesebb a kasszában havonta.

2012. febr. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen
2012. febr. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én egyedül nevelem a 2,5 éves kislányomat havi 90 ezerből. Kijövünk és marad még pénzünk is. Saját (örökölt) lakásom van, nincs hitelem.

Még nincs munkám, mert nappali szakos hallgató vagyok, csak a korrepetálásból, a gyerektartásból és az ösztöndíjamból élünk meg.


Ti ketten vagytok és több a fizetésetek. Szerintem simán vállalhattok gyereket.

22F

2012. febr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Annyiben bonyolodik a helyzet, hogy a páromnak még 1 nap munkaviszonya sincs.
2012. febr. 18. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!