Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdtél el kóstoltatást/hozzát...

Kezdtél el kóstoltatást/hozzátáplálást azért, mert gyermeked nagyon érdeklődött az ételeitek, az evés iránt?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 hónapos múlt, csak szopizik, méretei alapján kb 6 hónaposnak "felel meg" . Nem szeretném leszoktatni a ciciről, még jó ideig szeretném szoptatni (kislányomat 11 hónapig sikerült és már majdnem 6 hónapos volt, mikor elkezdtem kóstoltatni) de hihetetlen, hogy mennyire érdeklődik az ételek irán! Ha látja, hogy eszünk, ő is tátja a pici száját és sokszor mozgatja is. Olyan aranyos, de közben nekem olyan rossz érzésem van, mert úgy érzem, tetszene neki, szeretné a gyümölcsöket. Egyik étkezést sem szeretném kiváltani, csak arra gondoltam, napközben egyszer kapna kis almalevet, sárgarépalevet, ilyesmit. Ezt a gondolatomat megosztottam a védőnővel, aki nem igazán tamogatta..... Mondván, ha jól szopik és fejlődik, minek a gyümölcs? Háááát, sikerült elbizonytalanítania...
2012. febr. 18. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Én hallgatnék magamra...:-)

A Te gyereked, Te látod, hogy mit szeretne, és ha a súlya alapján már 6hósnak felel meg, akkor itt az idő sztem is...Nem fog leállni a cicivel se.

2012. febr. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen. Sőt, én adtam is kicsi kóstolót, amiből nagyon kért, mert látta, hogy eszünk, és él, semmi baja sincs. :) Bár az én fiam tápszeres, és 4 és 1/2 hósan kezdtem a hozzátáplálást.
2012. febr. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A védőnődet támogatom.

- ha valami ízleni fog neki, elfordulhat a cicitől :(

- lehet ízlene neki, szervezete nem tudja hasznosítani, a nyitott bélcsatorna miatt: annyit tesz, mindent amit eszik közvetlen véráramba szívódik fel, onnan meg sehova. megy egy kört és kijön a gyereken, egy nagy adag kakiban

- 2 hónapon már nem múlik semmi, ha a szemed vakarod, azt is leutánozza a gyerek, és nem azért mert az ő szeme is viszket


De a te gyereked, te döntöd el, adsz-e neki vagy sem. Mi is 4,5 hónaposak vagyunk, szeretnék neki adni, de a fentiek miatt nem adok. De nekünk pl tanácsolta a doki, ha nem jön a kaki (7-10 nap után) akkor adjunk neki őszibarack levet. Még nem kellett. De azt mondta emiatt azért nem kell elkezdeni a hozzátáplálást.

2012. febr. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a védőnővel értek egyet
2012. febr. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is szoptatom. Fél éves a fiam. A 4. hónaptól Ő is azt csinálta, mint a picid. A mi védőnőnk azt mondta, hogy kóstolgathat ha szeretne. Sok féle ízt evett már, a gyümölcsöket nagyon szereti és mellete úgyan annyit szopizik. Söt este milupa rizsestejpépet kap aztán egy óra múlva szopi és egész éjjel kb. 2 óránként. Hiába eszeget a szoptatás nem lett kevesebb.
2012. febr. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm a válaszokat! Jó vegyes :) De tényleg köszönöm a véleményeket!
2012. febr. 19. 21:26
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én babám is kb 6 hónaposnak felel meg, pedig csak 5 lesz. Ő is az a kinezém a szátokból a kaját típus :)

Néha, semmi rendszerrel adok neki pár csepp almalevet vagy, ha nyitja a száját almapépet, ha kell szopogatja, ha nem nem erőltetem. És milliószor ébred éjjel. Rengeteg tejem van. Legyünk okosak! De ahogy ő szeretné úgy lesz!

2012. febr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!