Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek télen született a...

Akinek télen született a babája hogy történt az első és a további séta?

Figyelt kérdés
Nekem azt mondták hogy először szoktatni kell. Kitenni babakocsiba egy kis időre aztán majd egy idő után sétáltatás kis időre utána egyre hosszabb ideig. 1 hónapos és 4 napos a babám még nem volt egyáltalán levegőn mert eddig nagyon hidegek voltak. Most jön a jó idő holnap a folyosóra kiteszem babakocsiba. Mennyi időre lehet? Hány napig kell? Mikortól kezdődhet a séta? Milyen időként lehet hosszabbítani az időt? Holnap elszeretnék menni párommal boltba de nincs aki vigyázzon a kicsire. Árkádba mennénk 10percre van innen. Ez hirtelen sok lenne neki?
2012. febr. 18. 23:24
 1/5 anonim ***** válasza:

nem, nem így szokták kezdeni, hogy egyből kiteszik.

csak az ablakot kell rányitni.

felöltözteted és az ablak elé álltok, vagy babakocsiba teszed :)

első nap 5 percre, majd 10, 20, 30 percre és lehet menni sétálni :)


mi 2 hetes korában kezdtük mert 3 hetes korában volt karácsony és mentünk a nagyszülőkhöz :) szerintem holnap nyugodtan elkezdheted

2012. febr. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
előző vagyok, csak az Árkádra írnék még, lemaradt. én ilyen helyre a 2 évesemet se szívesen viszem, inkább megyek egyedül, de persze ha muszáj mennetek akkor menjetek, nem hiszem, hogy ettől baja lenne, csak ha nem muszáj... pici még ő a shoppingoláshoz ;)
2012. febr. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát az Árkádba én nem vinném ilyen bacis időszakba főleg hogy még soha nem volt levegőn! Minden nap 10 percel nőveld nyugodtan az időt de ha van terasz inkább oda tedd ki a babakocsit! Jövö hétvégén már simán mehetsz vele sétálni meglátod milyen jókat fog aludni a levegőn!
2012. febr. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akinek nyáron született a babája elég jó időben. Annak nincs szüksége levegő hozzászoktatáshoz? Meg azt a babát hosszabb időre is ki lehet vinni?
2012. febr. 19. 08:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Minden évszakban született babának szüksége van levegőre szoktatáshoz, de azért nagyon nem mindegy, hogy májusi 20 fok van, szélcsend és kellemes idő, vagy februári -5, szél és csípős hideg.

Az én lányom februári, 2 hetesen kezdtem a levegőztetést. Jól felöltöztettem mintha kimennénk, rányitottam az ablakot, először 5 percre, majd 10 percre majd negyed órára. 3 hetesen vittem sétálni először, bár akkor nem volt ilyen hó és hideg, kellemesebb február volt.


Árkádba tuti nem vinném még a nagylányomat sem viszem zsúfolt helyre (tesco, pláza ilyesmi), mindenféle vírus van most (influenza, hányás-hasmenés stb), ne veszélyeztesd most a picit. A párod gondolom egyedül is el tud menni a boltba, egyébként is 4 hete szültél, még gyermekágyas vagy, Neked is pihenésre és nem plázázásra van szükséged!


A picit pedig szép fokozatosan szoktad a levegőhöz, először ablaknál, majd erkélyen/udvaron, majd egyre hosszabb sétákon az utcán, lehetőleg csendes, forgalommentes, nyugodt helyen.


Jó egésszéget

1 éves kislány anyukája+ 11 hetes kismami

2012. febr. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!