Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Elkényeztetett" kisbabámat...

"Elkényeztetett" kisbabámat hogyan hozhatnám helyre?

Figyelt kérdés

Nagyon régen várt baba, elejétől fogva nagyon sokat volt kézben, sok játékkal vettük körül, minden percet vele töltöttünk. Aztán Most azon kaptam magam, hogy semmire nem érkezek. Az első hónapokban itt volt anyukám, mindent megcsinált a ház körül, de nagyapám megbetegedett, most ott kell segítenie.

Lassan 5 hónapos a kisfiúnk és szinte semennyi időre sem lehet egyedül hagyni, minden játék 5, max. 10 percig érdekli. Nem bírja a hátam sem a cipelést.

Amúgy, ha vele vagyunk nagyon jól el van valameddig, mosolyog, produkálja magát.

De, ha ott hagyjuk nyafizni kezd. Ha hagyom(nem sír), azzal ártok? Vagy hogy lehetne fokozatosan önálló játékra szoktatni?


Próbáltam, h babakocsiba teszem és a konyhában mosogatás közben dumálok neki, ez sem jön be sokáig.



2012. febr. 19. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

A gyerekek nagy része így működik. Miért? Hogy gondoltad? 5 hónaposan lerakod és eljátszik két órát? Akkor tudsz valamit csinálni ha alszik. Semmi gond a babáddal. Teljesen normálisan viselkedik. Lehet szoktatni hogy ellegyen picit többet, de ez az idő igazán akkor fog nőni ha nagyobb lesz. Addig is ne kapd fel rögtön, ha nyöszörög, de sírni ne hagyd (mondjuk ha WC-n vagy azért ne hagyd félbe :)))


És türelem.

2012. febr. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
persze, hagyd nyugodtan egyedül, de mindig légy látótávolságban. Egy helyiségben legyetek, de te csináld közbe a dolgodat. Meg fogja szokni.
2012. febr. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Használhatsz hordozókendőt is, már simán a hátadra veheted. Én így takarítok, mosok, főzök és vasalok az egy évesem mellett. Ő már szépen eljátszik akár 20-30 percig is egyedül, de egy 5 hónapostól ezt nem lehet elvárni, ő még nagyon kicsi.


Az elkényeztetéssel kapcsolatbans em kell aggódnod, egy babának az élete eslő 2 évében az anya jelenléte, testközelsége létfontosságú, a tólélés evolúciós ösztöne diktálja neki, hogy téged hívjon, hiszen még életképtelen.


Türelem, én is csak ezt tudom mondani, amikor már mászik, sőt jár, egy idő után utánad tud menni, javulni fog a helyzet!


Kitartás :)

2012. febr. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A kisbabádon nincs mit " helyrehozni" teljesen jól működik. A babák ilyenek. Ez a mai kor elgondolása, h önállóságra kell őket szoktatni. Persze nehéz, de a házimunkát úgy tudod elvégezni pl., ha alszik ami akár este, éjszaka is lehet vagy, ha apa otthon van. Én így csináltán. Most 11 hós még mindig sokat van ölben, de már egyszerűbb fogást meg tudok mellette főzni, segít rétegetni, ő adja a ruhákat együtt takarítunk. Van, h hordozókendőben van . Nem érzem úgy, h el van kényeztetve. 5 hós baba mégnagyon pici. Légy türelmes ahogy múlik az idő mindig minden változik, ő is.
2012. febr. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt. Állandóan kézben cipeltük, aztán már elvárta, hogy mindíg ez legyen. Persze, mikor még olyan kicsik imádnak nézelődni, ha egész nap cipeled is el lesz az öledben, meg sem nyikkan. Viszont pár hónap elteltével ugyebár rájön az ember, hogy egy kicsit elszúrta.

Egyik ismerősöm hagyta ordítani. Egy héten keresztül ment a balhé, de azóta el van a kislány "egyedül" - azaz nem ölben.

Na ez az, amit én nem tudnék és nem is akarok kivitelezni. Úgyhogy én a fokozatossággal próbáltam ezt a dolgot megoldani - több kevesebb sikerrel. Mindíg kicsit többet volt letéve, eleinte még mellette voltam, játszottam vele együtt. Egy idő után már csak a fürdetés előtti utolsó fél órára volt kézben. Aztán most már ott tartunk, hogy a pihenőszékében/játszószőnyegén/kiságyban szépen eljátszik miközben pakolászok. Persze vannak rossz napjai, mikor semmit nem tudok mellette csinálni, de ez az 1-2 nap legyen a legnagyobb bajunk.

Ha a konyhában főzök, akkor vagy kiviszem magammal pihenőben, vagy most már vettünk egy jumpert neki, és a konyhaajtóra szerelem, abban ugrál, nézelődik.

Én próbálok/igyekszem úgy játszani vele, hogy ne az ölemben legyen, hanem le legyen téve. Mellette vagyok, ugyanúgy foglalkozom vele. Még pakolás közben is beszélek hozzá, cserélgetem a játékát.

Apuci szokta néha felkapatni, ő úgy játszik vele hogy az ölében van. Vagy akkor van 1-2 nehezebb nap, mikor nagyszülőknél vagyunk, de könnyen átállunk.

2012. febr. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Rétegetni=teregetni
2012. febr. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Tévedés azt hinni, hogy minden baba ilyen. Vannak olyan babák akik fél órát-1 órát is jól el vannak, mások csak rövidebb ideig, és mindkettő normális.

szerintem próbáld meg azt csinálni, hogy amikor nem álmos és nem éhes, mondjuk etetés után jótszószőnyegre vagy hintaszékbe tenni (általában amikor nincs semmi bajuk a babáknak akkor képesek magukat egy ideig elszórakoztatni), és hagyd játszani, addig amíg nem kezd el sírni. Ha már únja és sír, akkor sem érdemes felvenni, inkább csak menj oda és játssz vele, adj új játékokat oda neki, majd ha már ismét belemerült a játékba,akkor hagyd ismét magától játszani.

Aki esetleg lepontozna, ezt nem magamtól találtam ki, hanem babapszichológus tanácsa. Én így csinálom a fél éves babámmal és bevált. Jó...nem azt jelenti, hogy ez így megy egész nap, de két alvás vagy két etetés között nálunk bevált.

2012. febr. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálam is ez volt de,amióta kúszik mászik nincs gond sprintel utánam.Szerintem légy türelemel.
2012. febr. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Jó, hát akkor nem csinálok ebből lelkiismereti gondot, csak szeretem továbbra és kivárom, hogy megnőjön :)

Köszi a válaszokat!


Ja, aki háton hordoz! Hogy kell felkötni? Béna vagyok. M-es Nandum van. Köszi!

2012. febr. 20. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!