Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves a gyerekünk, és...

Másfél éves a gyerekünk, és lenne lehetőségünk több napos külföldi városnézős útra európai nagyvárosba. Vigyük vagy ne?

Figyelt kérdés
Szerintetek milyen típusú programo(ka)t érdemes keresnünk, amit a kicsi is bír, de felnőttnek is élmény? Ötletek, tapasztalatok?
2012. febr. 19. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Minden gyerek temperamentuma más, én is csak a sajátomból tudok kiindulni, és őt teljesen biztos, hogy nem vinném. Hogy miért?

- Már az odatartó autóút kiakasztaná

- Nem lehetne vele semmi beltéri programot (pl. múzeum) szervezni, mert nem bírná

- Étterembe beülni vele szintén lehetetlen, nem az a típus, aki elüldögél az etetőszékben

- Mivel elég hideg van, az egész napos kinti csavargás sem lenne túl élvezetes

- Teljesen felborulna a napirendje, így eszméletlen nyűgös lenne egész végig.


Úgy gondolom, hogy durván 12-14 éves kor alatt nem szabad városnéző túrára vinni egy gyereket (minket vittek a szüleink korábban, szörnyű volt). Nem tudom, melyik európai nagyvárosról van szó, de szerintem egy ennyi idős még a Disneylandet vagy az állatkertet sem élvezi különösebben.

Azt persze Ti tudjátok, hogy van-e lehetőségetek nélküle elutazni, nyilván ez is sok mindentől függ, de ha már véleményt kérdeztél, én gyerekkel biztos nem mennék ilyen programra.

2012. febr. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, hasonló okokból mi is erre hajlunk, mert ötletünk sincs, mit lehetne kezdeni őfenségével. Nem most mennénk, csak terv és még az úti cél sem biztos. Viszont egy hétre leadni nagyszülőkhöz lehet, hogy pofátlanság és minden érintett félnek sok lenne :)
2012. febr. 20. 11:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Egy hét tényleg sok, de mi pl. most jöttünk haza a férjemmel egy kettesben töltött hosszú hétvégéről, és nagy feltöltődés volt mindannyiunk számára. Persze Te ismered a gyerekedet, de szerintem jól ismert nagyszülőkkel ennyi még nem megerőltető neki sem.

Ha erre nincs lehetőség, akkor sajnos hanyagolni kell az ilyesmit még kb. tíz évig. :)

2012. febr. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha ki akarsz kapcsolódni,ne vidd!Bocsi de bármilyen jó is az a baba,róla fog szólni az út,nem rólatok.
2012. febr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell 1 hétre menni, mi Barcelonába április 2-5 között mentünk, igaz, első nap hajnalban indultunk (repülővel), 2 teljes napunk volt ott, hazaúton is reggel jött a repülő, délelőtt 11-re már otthon is voltunk. Fantasztikus volt. Igaz, még terhesen, gyerek előtt csináltuk ezt. De Londonba is el tudtok menni repülővel, reggel ki, s akár még az esti járattal vissza, még úgyis megéri, mert majdnem egy teljes napot kint vagytok, 9 körülre bent vagytok a városban, este 6-kor indultok vissza a reptérre. Mi már csináltunk ilyet (szintén gyerek előtt), és szuper volt az is. Bécsbe is el tudtok menni úgy, hogy délelőtt kimentek, este visszajöttök, vagy másnap este jöttök vissza. Ha babával mennétek, akkor mindenképpen térképezd fel a várost, hogy hol vannak babás helyek. Babakocsival és háti hordozóval jól el lehet boldogulni. A napot persze ketté kell vágni, hogy az alvása meglegyen a babának, vagy aludhat a babakocsiban, illetve lehet, hogy 1 mászkálós, majd 1 pihenős napot iktattok be. És minden programra rövidebb időt lehet csak szánni. De akár még az a változat is megoldható, hogy vigyétek magatokkal, csak kompromisszumokat kell kötni és jól megtervezni, hogy ne csak menetelés, hanem a babának való pihenés, szórakozás is legyen benne.
2012. febr. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Másfél éves gyereket semmiképpen nem vinnék kulturális célú utazásra.
2012. márc. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!