Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is kínszenvedés a...

Másnak is kínszenvedés a babakörömvágás?

Figyelt kérdés
Nekem az. Hét hónapos a kisfiam és egyszerűen nem vagyok képes semmivel jól levágni a körmeit. Bőrvágó ollót használok, mást kellene? Az a gond, hogy mindig megkarmolja magát. Ha egyenesre vágom, akkor a sarkai karmolnak. Ha meg kicsit gömbölyíteném, akkor félek, hogy mindig jobban és jobban kell gömbölyíteni és egyszercsak nem lesz oldala a körmöcskéknek. A nagyobb gyerkőcnél a lábkörmökkel jártam így, tudom, hogy főleg genetika, de már alig vannak oldalai a körmeinek. Van valami bevált trükk vagy módszer, vagy az olló nem jó, reszeljem, vagy csipeszt használjak? Vagy csak jól felpuhult állapotban csináljam. Szóval bénázom. Ne nevessetek ki, hanem légyszi segítsetek, ha tudtok. Előre is köszönöm szépen.
2012. febr. 20. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is a saját borvago ollómat fogtam be erre a célra. Az most mar az öve. Azzal szépen le tudom kerekiteni a szeleket. Nem hagyom ott, mert ő is nagyon szét tudja karmolni magát. De nem kell egyre beljebb vágni. Mindig ugyanazt az ívet vágódott, és kész. Akkor nem lesz baj.
2012. febr. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi kaptunk egy Dm-s babakörömvágót. elöször szidtam mert nem is túl éles, és elég "nagya" darabot otthagy de már megszerettem. kb 3-4 hós koráig nem volt túl jó de azóta jó. kb 1 perc alatt levágom mindenhol neki és késsz.


vigyázz a benövéssel. én irtozom töle, férjemnek és sógoromnak is mütötték a nagylábújját.

2012. febr. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hu!Ha láttad volna h mi mit szenvedtünk! Fél éves koráig alvi alatt oké,de utána... Kellett menni vérvételre,nem engedi h fogjuk a kezét.Azt hiszi vérvétel lesz. 16hós korától,20hósig nem engedte. Addig foggal kellett leharapni szinte...Ugy játéknak vette... Most 22hóson engedi már ujra.. De csak apának és csak krokodillal. Már mutatja a körmét,s mondja h Patt:) Le kell pattintani neki..
2012. febr. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem mind a 2 gyerekem engedi- még. (a lányom 2 és fél éves a fiam 5 hetes). Mi bőrvágó ollót használunk, de próbáld ki a papír körömreszelőt vagy csiszoló tömböt ami lényegében ugyan az. Remélem tudtam segíteni!

2012. febr. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi egy készletben vettük babaápolási cucc, volt benne olló, reszelő, csipesz, fogkefe stb. Az egész kb 900ft volt, szóval nem egy nagy összeg, ahhoz képest hogy mennyi minden van benne. Műanyag kislányos színű. Abból használom az ollót, általában elterelem valamivel a figyelmét, de mindig mondom neki, hogy levágjuk a körmöd, most jön a nyiszi nyiszi, hüvelyk ujjam almafa stb és az izgőmozgó gyerekem pillanatok alatt kész is van, van hogy három ujj után megállunk és valamivel kell játszani, de aztán folytatom észre se veszi, majd jöhet a másik kéz:). Néha a körömszélei hegyesek maradnak, azt körömreszelővel megreszelem picit, csak hogy tompa legyen, és már nem is tudja megkarmolni magát.
2012. febr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

18 hónapos a kislányom.

A kezéről még csak-csak hagyja levágni, a lábujjairól viszont...

Szegénykém iszonyatosan csiklandós, így nem mindegy, hol és hogyan fogom meg a lábát...

2012. febr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon drágák vagytok, tudom, h pitiáner gond lehet valakinek amit felvetettem, de tényleg annyira zavar ez a dolog, hogy csak na. Mindannyiotoknak köszönöm szépen a sok-sok tanácsot, a biztató szavakat és az ötleteket.
2012. febr. 21. 18:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem aki kitalálta a baba ollót az még körmöt azzal nem vágott :D :D Ha ma levágom, holnap megint vághatom mert nem vágja le teljesen! Én azt hittem csak én vagyok ilyen nagy ész hogy a bőr vágót fogtam be! Ami nagyon jól szuperál eddig :) 7 hónapos!
2012. febr. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!