Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálsz, ha "kínszenvedés...

Mit csinálsz, ha "kínszenvedés" a fogmosás?!

Figyelt kérdés

20 hónapos fiam tisztára kiidegel! :P

Ha fogmosásra kerül a sor csak bohóckodik,elrángatja a fejét,kilökdösi a nyelvével a fogkefét. :(

Így csak kicsit,gyorsan tudom neki tisztítani;pici lerakódást látok az alsó két középső metszőfogán,félek nem eléggé tisztítjuk,nem szeretném,ha baja lenne.:(

Ha odaadom a fogkefét csak rágcsálja;ha próbálkozom,hogy sikáljuk együtt,kirángatja a kezét.

Vannak sorstársaim?Milyen praktikát ajánlanátok még,akik hasonló cipőben jártok?


2011. febr. 21. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Enyém lány 27 hónapos, és ő sem szereti, ha én csinálom. De én úgy szoktam, hogy előbb én mosom neki kicsit. Már nyúlkál a fogkeféért, de határozottan rászólok, hogy "nem, előbb anya mossa, mindjárt megkapod". Ezt kétszer-háromszor is elmondom, mert türelmetlen. Persze villámgyorsan kell mossam, hiszen közben kapkod, és rángatná el a fejét.


De utána odaadom neki, és elrágcsálja, leszopogatja róla a Gabi fogkrém maradékot :) Ez is hatásos, hiszen a fogkrém addig is "kapcsolatban van" a fogával.

2011. febr. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Unokaöcsémet 2 éves korában levittük a fogorvoshoz, csak úgy, ő adott egy szórólapot amiben benne volt, hogy a csúnya manók , hogy teszik tönkre a fogat. Azóta minden este söprögetjük ki a manókat a szánkból.


Pár trükk ami nálunk bevált:


1, Kezdjétek el együtt mosni a fogatokat, mindenki a sajátját utána anya mossa a kicsiét, kicsi pedig anyáét!


2. Lehet kapni a patikában Pakkfestő (lepedékszínező) tablettát, 4db 300 ft és pirosra festi a lepedéket a fogon. Vicces így a fogmosás, ráadásul látja, hogy hol kell sikálni még!!


Sok sikert!!!

2011. febr. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én megmondtam neki, hogy 1. a fognyűvő manók jönnek, és kifúrják a fogait, az nagyon fog fájni.

2. addig nem megyünk innen sehova, amíg a fogát rendesen meg nem mostuk.

szerencsére valamelyik mindig bejött.

most meg már, hogy maga szeretné, úgy csinálom, ahogy az első: először anya, utána te. 2 éves volt karácsonykor.

2011. febr. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Itt egy sorstárs!Sajnos az én fiam is ilyen (18 hós).Pár másodpercig engedi,max fél perc,utána olyan szájzárat csinál hogy még feszítővassal sem tudnám szétnyitni neki!

Hátha nálatok bejön azért leírom a tippet,nekem is mondták.Tehát a fogsor egy sín,a fogkefe a vonat,és húzgáljuk el vissza,közbe huhúúú,huhúúú hogy szórakoztatóbb legyen:)Ismerősöm lányánál bejött,nálunk viszont nem!

2011. febr. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,tippeket;mindegyiket ki fogom próbálni!:)

Az már megvolt,hogy anya mossa baba fogát,baba mossa anya fogát. Háááát...egyszer-kétszer a torkomra dugta a fogkefémet,de nyertem egy kis plussz időt! :))

Nem adom fel! :))


Ja és még egy kérdés!Amikor sima vizes fogkefével mostuk,akkor minden főétkezés után próbálkoztam a fogmosással.Fogkrémmel naponta hányszor mostok fogat a gyerkőcnek?

2011. febr. 22. 14:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Mivel nemigazán engedi hiába erőszakoskodom,így este lefekvés előtt teszek rá neki fogkrémet csak szereti a drágám leszopogatni mielőtt odajutnánk hogy a fogára is jusson:(
2011. febr. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!