Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzás kérdés tapasztalatlan...

Fogzás kérdés tapasztalatlan anyukától? Segítség!

Figyelt kérdés
3 hónapos kislányomnak bújik ki a két középső felső foga,és borzasztóan szenved!amikor ébrem van,szinte folyamatosan sír.nem akartam elhinni,hogy jön a foga.kb. Egy hete kezdett el nagyon nyálazni,a sírás tegnap kezdődött,hőemelkedés is volt.aztán ma vettem észre a rószaszín ínyben a két türemkedő fehér csíkot.mikor fogja átszakítani?a jobb oldali jobban látszik.meddig fog szenvedni a picurkám?
2012. febr. 20. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Nem akarlak elkeseríteni, de lehet egy óra múlva, és lehet, hogy csak egy hét múlva... Panadol Baby, vagy Nurofen szirupot adjál neki nyugodtan,a dobozon van az adagolás, aki ennyire megszenvedi, annak az ecsetelők nem nagyon segítenek.
2012. febr. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Adtam neki egy fél germicid c kúpot,mivel hőemelkedése is volt.így tudott picit enni,és most alszik.holnap veszek amit írtál.egy hét?te jó ég szegénykém..:-(
2012. febr. 20. 20:33
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne keseredj el! Ha ezek nincsenek otthon jó a kúp is, sőt, a gyógyszertárban kérdezz rá, talán tudnak még mást is ajánlani. De még egyszer, ilyen erős tüneteknél a Dentinox, meg a hasonló ecsetelők nem igazán használnak. Én szorítok nektek, hogy reggelre kint legyen az a fogacska, és ne legyen szükség gyógyszerre! :)
2012. febr. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönjük.!
2012. febr. 20. 20:43
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Arra azért figyelj oda, hogy huzamosabb ideig ne add a fájdalomcsillapítót. Amúgy a Germicid C is jó, az is csillapítja a fájdalmat, sőt abban nyugtató is van.


Adjál neki rágókát, próbálj ki többféle formájút is, amíg el nem fogadja, hűtőrágókát is ha az jobb, vagy rágcsálja a te ujjadat, közben tudod masszírozni.


Nálunk csak sírdogálás, nyöszörgés volt az áttörés előtt napokig, aztán aznap amikor áttör egy foga fél napot végigordít keservesen, de nekünk ilyenkor még a Nurofen sem segített, se a Dentinox. Órákon keresztül csak sétálgattam vele, cumit adtam neki, vagy rágókát, de mindent kiköpött. Most 7 hónapos most jön az 5. foga már fehéredik neki, ma is sokat sírt, de még elterelhető a figyelme, remélem holnap már áttör neki. Én sem akartam amúgy elhinni, amikor 4 hónaposan kibújt az első foga, de van ilyen, sőt van aki foggal születik.


Nektek pedig kitartást.

2012. febr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Panadolt, Nurophent 3 hónaposnak - azt hiszem - még nem lehet adni!
2012. febr. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
De lehet, rá is van írva, sőt, kifejezetten a gyógyszerész ajánlotta nekem is .
2012. febr. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kevesen ismerik, de érdemes próbálkozni Difoss és/vagy Osanit komplex homeopátiás szerekkel.
2012. febr. 21. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Dentinox gél a cumira!


Én úgy emlékszem, mikor fehér csík volt, akkor mát áttörte. Ilyen kis pici hasadék szerű volt.

2012. febr. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!