Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ez most hülye kérdés lesz. De...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez most hülye kérdés lesz. De Vőfélyt muszáj választani? Rokon is lehet? Mi is a dolga pontosan? Kicsit tapasztalatlan vagyoooooooook

Figyelt kérdés
2010. júl. 16. 12:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Bárkit felkérhetsz..rokont viszont nem illik..mert a rokon az mulasson a lagzidon és ne ceremónia mester legyen..nálunk a vőfély kérte ki a menyasszonyt azaz engem..ő felügyelt mindenre..rímes versikéket mondott az egyes étel fogások között..ő volt a mókamester..emellett figyelt arra, hogy minden rendben menjen..a konyhán a lagziba..mindenki meg legyen elégedve..levezényelte a gyertyafénykeringőt és menyasszonytáncot stb.
2010. júl. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
vőfély ceremónia mester. bárki lehet aki vállalja és alkalmas a feladatra. Lehet rokon is.
2010. júl. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Hát ha városi kocsiból ki-be lagzi lesz nem kell, ill. ti tudjátok nekem ilyen lagzim biztosan nem lesz, volt ilyenbe részem se kikérés se búcsúztatás, semmi...

Egy igazi vőfély irányítja a lakodalmat, egy falusi lagzi elengedhetetlen kelléke, persze nem mindegy milyet fogadtok meg, régi falusi idősebb ember aki tud is beszélni, nem az interneten tanulta a szöveget.

Először a vőlegényes háznál kikéri és búcsúztatja, aztán a menyasszonyt kikéri és búcsúztatja, irányítja a népet, a zenekart a vonuláskor, a sor elején megy, aztán a lakodalomba is irányítja az eseményeket, ajándéktáncot, a pincéreket, nem kell gagyi játékokat csinálni, tudja minek mi a menete, jó hangulatot teremt. De csak egy jó vőfély tudja ezt!!!

Itt olvashatsz a szokásokról:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eskuvo__1..

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eskuvo__9..

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eskuvo__9..

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eskuvo__2..

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eskuvo__5..

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eskuvo__7..

2010. júl. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Azt választasz vőfélynek akit akarsz:) Igazából falun az ő dolga,hogy bevezesse az ételeket, meg kicsit szórakoztasson:D Azthiszem legalábbis, én eddig ilyeneket láttam ^^

Nálunk egy mókás úriember lesz,közös barátunk:))

2010. júl. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

és az o betűd is beragadt:D

viccet félre téve engem a hivatásos vőfélyek nem nagyon győztek meg eddig. nemrég voltam pont egy esküvőn és elég borzalmas volt a vőfély. (egyébként ő is hivatásos volt, az interneten találták) igazából a vőfélynek a régi parasztlakodalmakban volt az a dolga hogy koordináljon. mikor jöjjön a kaja, meg milyen zenét húzzon a zenekar, ilyesmik. manapság amikor étteremben rendezett esküvőkön előre kiválasztott repertoárú zenével folyik az ünneplés már nem nagyon van érdemleges funkciója szerintem. esetleg a hangulatcsinálás, de ez amúgyis a zene milyenségén és a násznépen múlik.. az esküvőd pedig a TE esküvőd.(meg a párodé) azt választotok amit szeretnétek. ez a ti napotok!! nektek kell hogy igazán jó legyen.

2010. júl. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%

Én mindenképpen választanék, számomra anélkül nem lagzi a lagzi.

És mint előttem is mondták, nem az interneten kell keresgélni, aki nem vérbeli falusi vőfély, csak betanult vmi szöveget szintén a netről. Nem tudom, hogy falusiak vagytok-e, ha igen biztosan van valaki a környéken akit tudnak javasolni, aki idősebb, és nem gagyi mondókákat mond, szépen ízesen beszél, lehet, hogy nem feltétlenül ezzel foglalkozik, esetleg csak néha-néha vállal lakodalmat (nekem van ilyen ismerősöm). Régen a parasztlakodalomban a hangulatot is teremtett, irányította a népet, kikéréseket, a zenét akkor sem igazán ő szabta meg hiszen nagy választék nem volt (csárdás, gyors csárdás, verbunk). De egy jó lagziba manapság sem szabják meg előre milyen zenék legyenek, a násznép is kérhet.

Rokont nem választanék, ez megterhelőbb annál, hogy egy sima rokon legyen, az egész estélyét a szervezkedés foglalná le.

2010. júl. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

nah itt is meg oszlanak a vélemények:)

A vöfélynek mennyit kell fizetni??

am nem ragadt be az o direkt volt:P:)

2010. júl. 16. 13:24
 8/16 anonim ***** válasza:
de a zenét igenis ő kérte és nem ez a háromféle tánc volt.. hadd ne soroljam mik vannak.. néptáncolok és tudom h milyen a magyar népzene és nem ebből a háromból áll. édesapám pedig volt rendes parasztlakodalomban többször is és ő mesélte nekem...
2010. júl. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Remélem jóó lesz a hangulat!!!

Láttam 1szer egy olyan videot ahol mindenki táncolva vonult be az eskövüre és annyira meg teccett...énis ilyen szerettemv olna h mindenki pörögjön:)de a párom hagyományosat akar:)

2010. júl. 16. 13:26
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Csupán 12 éve nép táncolok, tudom miről beszélek, és igen ajándék táncnál pl. ő kérte a csárdást, de nem szabta meg végig, hogy milyen zene legyen a lakodalomba. Másrészt pedig mi a saját falunk hagyományait őrizzük, táncoljuk, nálunk csárdás volt, gyors csárdás és verbunk, ez a három és kész!!!!!! Azt nem tudom, hogy a mezőségbe, Erdélybe meg nem tudom miket táncolsz mennyi volt, de nálunk ez volt, mi csak a saját falunk táncait táncoljuk!!!! Már rengeteg falusi lagziba voltam, és van ilyen koreográfiánk, utána néztem én is a falunk hagyományainak elhiheted, nagyszüleim, dédszüleim sokat meséltek!!! Nem kéne rögtön lehurrogni!

-----

Kérdező én is láttam azt a táncos bevonulást, saját személyes véleményem szerint borzalmas, megértem a párodat, hogy hagyományosat esküvőt, lakodalmat akar, osztom a véleményét.

2010. júl. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!