Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nemevésre tanács? 1 éves gyerek

Nemevésre tanács? 1 éves gyerek

Figyelt kérdés
Lányom vagy 2 napja nem hajlandó ételt elfogadni. Kiveszi a szájábol és eldobja. A tápszert megissza, esetleg joghurtot is megeszi, de mást nem. Betegnek nem beteg. Másnál is van ilyen, vagy esetleg a front teszi? Mit csináljak?
2012. febr. 21. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Most volt a tévében, hogy mennyi mocsokkal etetjük a gyerekeinket, és erre ilyen-olyan táplálkozási zavarral reagálnak, de csak azt tudom, hogy Dunán volt a címét nem sajnos. Ha tartósan fennáll a probléma, akkor keress fel szakembert, már egy tanácsadás is hasznos, és el fogja magyarázni, hogy mit adj, és ne adj neki enni az egészséges léthez. Pl. három éves koráig egyáltalán semmilyen formában ne adj neki cukrot (joghurt, kekszek telis tele vannak vele, nem szabad) mert nincs rá szüksége, bőven elég ami a gyümiben van cukor. És ennek ilyen, és ilyen következményei lesznek, jajj de kár, hogy nem emlékszem milyen műsor.
2012. febr. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem a foga jön? Nálunk akkor volt ilyen, mikor fájt már az ínye. Ilyenkor olyan ételt adtam neki, amit annyira nem kellet rágni, vagy jobban feldaraboltam, mint azelőtt.
2012. febr. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia

Nem fogzik véletlenül a babád?Én lányom 13 hónapos múlt, és most 1 hónap alatt jött ki 4 foga is.Így szinte semmilyen szilárd ételt nem fogadott el, pedig már elég rég óta nem pürésítettem neki szinte semmit, csak összetörtem, de ebben a hónapban nem kellett neki.Fájt neki a rágás szerintem.Próbáld meg, hogy pürésítesz mindent.Ha az sem, akkor én felhívnám a védőnőt, hogy adjon tanácsot.

2012. febr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat. Tegnap volt itt az anyosom és 2 pudinggal is megtomte. Utána már csak tápszert volt hajlandó elfogadni egész nap. Lehet, hogy a foga miatt van, alul még nem jott ki a rágofog (3 már kint van belole), 11 foga van osszesen. De az is lehet, hogy a tobbi foga is jon. Nálunk nincs védono, ha ez a héten is fenn áll, akkor elviszem a doktornénihez. Mégegyszer koszonom szépen.
2012. febr. 21. 11:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Kát dolgot mondanék.(Hasznos tanácsokat praktikus ötleteke írtak már mások).

1. Az én lányom is kb egy évesen kezdett rosz evő lenni, most 3 éves és azóta is evési gondjaink vannak. Keveset eszik és nagyon lassan. Több orvossal, tanácsadóval konzultáltunk, mire oda jutottunk, el kell fogadni, Ő ilyen!


2.Egy darabig volt olyan időszakunk, hogy semmit nem volt hajlandó megenni, csak a joghurtot. Ez szépen fokozatosan alakult ki, először egy héten 1-2 alkalommal kapott, aztán egyre sűrűbben kérte, mígnem a végén szinte csak azt akart enni, semmi mást. Sürgősen le kellett álni róla, olyannyira,hoyg meg se vettük,hogy ne legyen a hűtőben, mert ha volt akkor ment a hiszti érte, ha meglátta. Amint leszoktunk róla, valamennyire helyreállt az étvágya. Kb 3-4 hónap joghurtmentes élet uán újra elkezdtük neki adni, akkor már nem volt gond belőle.


Az étvágya most is katasztrófális,vasat is kell kúra szerűen szednie, hogy egyen rendesen,de azért már nem olyan vészes a helyzet.

2012. febr. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Remélem majd változik!
2012. febr. 21. 11:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak amikor jött a foga, két hétig nem evett normálisan. Az első néhány napban elfogadtam a dolgot, hiszen előfordulhat valamiért. Aztán kezdett idegesíteni a dolog. Hét vége felé megkérdeztem a védőnéninket, aki azt mondta, hogy nagyon valószínű, hogy a foga jön. (Ő is csak tápit és joghurt féléket evett.) A fogzás olyan nagy nyáltermeléssel jár, hogy egy jó nagy részét lenyelik, egy része kifolyik a szájukból. Ami nyált lenyel, az annyira eltelíti a gyomrát, hogy nem érez éhséget (jól lakik a nyálával). Ennek tudatában még egy hét "szenvedés" volt az evéssel, de nem idegeskedtem miatta. Súlya nem csökkent, kedélye jó volt. Utána szép lassan vissza állt a rend.
2012. febr. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!