Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért bunkó a legtöbb ember...

Miért bunkó a legtöbb ember ha megtudják, hogy jön a 3. vagy többedik gyerek?

Figyelt kérdés

Rokon, ismerős egyaránt beletartozik, aki belelát a totál a családi életbe, anyagi helyzetbe is és mégis bunkózik de minimum rosszallását fejezi ki.

Több gyerekes anyukák mit tapasztaltok?



2012. febr. 20. 14:21
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
90%

Ha jó az anyagi helyzet és nem a rokonság tart el titeket-nélkülük is, 0 segítséggel kijöttök, van türelmetek a gyerekekhez, akkor miért ne?

Mit mondanak, mi a probléma a többedik gyerekkel?

2012. febr. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Amit leírtál ránk egyik sem igaz.

Ezért tettem fel ezt a kérést itt, hátha valaki tud erre válaszolni.

2012. febr. 20. 14:31
 3/32 anonim ***** válasza:
78%

Szóval nincs pénzetek, nem tudjátok eltartani a gyereket és mindég valaki segítségére szorultok?

Akkor miért csodálkozol?

2012. febr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
81%
Mi is ezzel találkoztunk/találkozunk. 3 gyerekem van, kicsik is ráadásul 5, 3 és fél évesek. Nem tudom miért de már nem is próbálom kitalálni kikövetkeztetni.Sokan rávágják hogy mert az már olyan sok...és hogy el is kell tartani majd azt a 3at, mindig azzal jönnek, hogy mind3nak lakást, különórákat továbbtanulást biztosítani kell majd és honnan tudjuk, fog e menni a MAI VILÁGBAN amikor minden bizonytalan...de amikor vki rosszabb helyzetbe vállal 1-2 t annak érdekes mód nem "szólnak be" holott az miért biztos hogy azt az 1-et, 2-t el tudja indítani?? semmi se biztos.
2012. febr. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Szóval hogy bővebb legyek, mi mindent magunk teremtettünk elő, 0 szülői segítséggel 30 felettiek vagyunk. Így már értehtő voltam? De mégis leszólnak.


Köszi utolsó ilyesmire gondoltam.

Én megkaptam, hogy rokontól, hogy 'oszt hova rakod a kölyköket a kocsiba? ill. anyámtól már a 2.-nál már ha ez fiú lesz elég az nektek.

Aztán egyszer beszélgettünk és mondtam, hoyg majd szeretném lecserélni a kocsit egy 7 személyesre, ha visszamentem a gyedről dolgozni és összekapartam az árát. Erre megkaptam, hogy akkor legalább teleszülhetem...

Amúgy nagyon jól esik. Igazából kézenfekvő dolgot nem tudtak még nekem mondani.

2012. febr. 20. 14:46
 6/32 anonim ***** válasza:
80%

Na az ilyen témákban szoktak rendesen lepontozni...

Három gyerekem van. Tény: kettőt terveztünk kis korkülönbséggel. Meg is adatott, van egy lányom, aki 3,5 éves és egy öccse 14 hónappal fiatalabban. Mikor a kicsi 9 hónapos lett felelőtlenek voltunk. Nos, akkor egyszer nem védekeztünk. Persze teherbe is estem. Volt vita, hiszen megijedtünk a "tehertől". Én azonnal tudtam, hogy képtelen lennék elvetetni, a férjemnek kellett pár óra, mire rájött, hogy úgysem lesz abortusz. Féltünk az anyagiaktól, amúgy szívesen vártuk a babát. Azóta 5 tagú a családunk. Egyik nagymamára nem lehet számítani (sajnos pszichiátriai eset)a másik nagymama dolgozik, messze lakik. Apa sokat dolgozik, sokat van távol. Én még itthon a legkisebbel, szeptembertől szeretnék legalább 4 órában visszamenni dolgozni. Anyagilag elvagyunk, hol jobban, hol rosszabbul de a gyerekek nem hiszem hogy bármiben hiányt éreznének (tiszta ruha, márkás cipő, plusz foglalkozás, családi programok, nyaralás, stb...). Persze ne gondoljatok nagy dolgokra, de azért kiszenvedtünk magunkból tavaly is egy hét Balatont.

Én úgy gondolom sok egy gyerekes család rosszabbul él, mint mi. Mégis törik a fejünk felett a pálcát! Hogy miért? Fogalmam sincs. Talán irigyek, vagy felfoghatatlan a számukra, hogy nekünk boldogság ez a teher.

Egy példa: A nagylányom óvodájában van egy anyuka (értelmiségi, tanárnő, kikenve- kifenve, az óvónőkkel tegeződve, amolyan ki ha nem ő stílusú), szeptemberben azzal indított, hogy megkérdezte tőlem, amolyan számon kérve, hogy "mind az enyém-e?". Mire válaszoltam, hogy természetes. Erre megkérdezte, hogy egy apától vannak-e. Nos elröhögtem magam, és visszakérdeztem, hogy szerinted ilyen gyorsan cserélgetem a partnereimet? Aztán pár hónap múlva elég tolakodóan tudakolta, hogy mégis miért születtek a gyerekek ilyen kis korkülönbséggel? Meg megkérdezte, hogy milyen velük otthon az élet. Én elmondtam, hogy az első kettőt direkt így terveztük, a harmadik szerelem baba. Elég nehéz, hiszen gyakorlatilag egyedül nevelem őket, ha nincs óvoda, bölcsőde egyedül elég nehéznek érzem, de persze megoldottam eddig is, ezután is megfogom. Erre ő közölte, hogy csak azért kérdezi, mert ő is gondolkodik még egy harmadik babán. De őt nem terhelné meg, hiszen ő tanárnő, nagyon szeret gyerekekkel foglalkozni. Én már ráhagytam, had mondjon amit akar. Aztán pedig kiderült, hogy van két gyereke egy apától, akitől már el is vált, aztán hozzáment egy másik férfihoz, vitte a két gyerekét, meg a férfi is a két gyerekét. És még akar egy közöset... Na és persze neki lehet, hiszen ő más. Azért elgondolkodtam azon, hogy vajon szegény lánya, aki egyidős az én legnagyobbammal, hogy viseli az egészet? Az ő feje felett bezzeg nem tör senki pálcát! Én bezzeg normális, kiegyensúlyozott családot, család modellt biztosítok a gyerekeimnek mégis rossz vagyok.

2012. febr. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
62%

Amit most írok, nem bántásból írom, mert van kivétel természetesen, és tisztelet a kivételnek.

TUdod hogy 3 gyerektől minden ingyenes. Bölcsöde, óvoda, iskolai étkezések, tankönyv, stb.

Nekem sajnos van néhány három gyerekes ismerősöm, akik azért vállalták be a 3. gyereket, hogy mindez ingyen legyen.

Mivel csak nekem nem egy ilyen család ismerősöm van (és még be is vallják), ezért gondolhatod, mennyi lehet.

És ebben az a durva, hogy sok 1 és 2 gyerekes szülő is alig tudja kifizetni az oktatási-nevelési intézményekben a költségeket, miközben sok 3 gyerekes jobban áll anyagilag.

Én pld szopni fogok, mint a torkos borz, mert ikreim vannak és most mennének bölcsibe. Fel is vennék őket nagy valószínűséggel, de ha a bölcsödei díjat a mi kerületünkben is bevezetik, akkor nagy szarban leszek. Miközben a három gyerekesektől meg semmit nem kérnek...

Szóval igazságtalan ez a rendszer sajnos...

Ez lehet egy oka, amiért furcsán néznek a 3 és több gyerekes családokra.

2012. febr. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
80%

Kedves Utolsó!

Az étkezés 50%, a tankönyv se teljesen ingyen van!!!

S ennyi! Ennivaló, ruha stb. sokkal több kell.

Hát ez marha nagy kedvezmény!

Ikrekkel dupla gyest kapsz, méghozzá a gyerekek iskolakezdéséig!!!

Ha pedig van két gyereked 1 év korkülönbséggel, akkor csak 1 gyes jár.

Gondolkodj inkább.

Amúgy, mikor nekem voltak kicsik az ikrek, akkor még 1 gyes járt, az is 3 éves korig.

4 gyerekes anyuka

2012. febr. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Sajnos pont ezekre gondoltam. Mi tudatosan terveztük a 3 gyereket, kapásból egy 4 szobás házat vettünk tényleg apró hitellel a házhoz képest (3 m van szó). Normálisan élünk, bár a fizetésem hiányát ÉN megérzem (szerintem senki más, de nekem is csak az a gáz, hogy pl pár napos ünnepen nem tudunk elmenni valahova). A régi munkahelyem visszavár még így 3 gyerekesként is én meg örömmel megyek vissza.

Én is tapasztaltam, hogy más 1 gyerekkel rosszabbul él, mint mi és sajnos nem kell messzire menni, mert van iylen rokonom, de én mégsem szólok be neki. Ő felelőssége. Bár ez a rokonom pont kivétel a beszólogatósok közül.

Amikor az elsőt szültem a szülőszobán volt egy csaj a 2. babájával volt és mondta, hogy a kisfia 1,5 éves és elkezdett ott szabadkozni nekem, hogy de így terveztük meg ... stb akkor én ezt annyira nem értettem.

Na mostmár értem!

Amúgy a lányok 3,5 és 1,5 ill a 3. úton :)

2012. febr. 20. 15:07
 10/32 anonim ***** válasza:
65%

NINCS INGYEN féláron van....én meg ettől akadok ki mint 3 gyerekes hogy lépten nyomon ezt kapjuk meg a sok okos félinformációval rendelkező embertől, hogy 3 gyerekre MINDEN ingyen van...

mi minden??? az étkezés az oviban feleáron van de azonkívül a boltban, a ruhaüzletben (mindegy hogy turi vagy mi) a cipőboltban, az ovis sulis kirándulásokon amikor vinni kell a pénzt, a tanárnak amikor vinni kell a különórára a pénzt kutyát se érdekli hány gyereked van..

nem a szenvedésből írom (mert ezzel nyilván tisztában voltam amikor gyereket vállaltam), csak hogy lássunk már reálisan!!!

2012. febr. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!