Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisgyerekes és újszülöttes...

Kisgyerekes és újszülöttes anyukák hogy van időtök a két gyerek mellett?

Figyelt kérdés

Van egy 2 és fél éves lányom és egy 5 hetes fiam. Egyedül vagyok velük egész nap, apa csak este van itthon és persze hétvégén.

Biztosan én vagyok a béna de kérlek adjatok tanácsot, hogy mit csináljak. Egész egyszerűen nincs időm szoptatni a kicsit pedig szeretném. Este szopizik csak mert akkor van rá időm, hogy 1 esetleg másfél órát is a szoptatásra szánjak. Lefejni sincs időm. Nehéz ez a szoptatás betartás is mert pl ha a nagy pisil a bilibe nem várhatom el tőle, hogy fél órát ott üljön. Semmire sincs időm. Hogyan osszam be? Adjatok tanácsot mert nagyon el vagyok keseredve és rossz anyának érzem magam. A lányommal se tudok játszani, rajzolni mert a kicsi ha eszik akkor az is eltart kb 1 órán keresztül, hiába a cumisüveg annyira sokat eszik (van hogy 150 ml), hogy ennyi ideig tart. Arról, hogy egyszer kialudjam magam már le is mondtam.


2012. febr. 20. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Na, várom, mit fogok én itt kapni... :) Tartsd be a 3 óránkénti szoptatást, és előtte intézd úgy, hogy legyen 20-25 nyugodt perced. Ennyinek elégnek kell lennie. Legkésőbb 30 perc után hagyd abba a szoptatást. 3 gyermekem van, 16 hónap különbségekkel, teljesen átérzem, amit írsz. Aztán még ma este, ha eltüntetsz mindenkit, ülj le, és írj egy napirendet. Adj lejjebb néhány dologból, pl. nem kell, hogy steril legyen a lakás, bőven elég, ha nagyjából tiszta, nagyjából van rend. Gondold át még egyszer, muszály-e mindent kivasalni, amit eddig vasaltál (ágynemű, konyharuha, alsó... stb.) A pénzünkkel megtanultunk spórolni, most meg kell tanulni az időnkkel is :) Az első fél év nehéz, de hidd el, bele fogsz jönni!!! Kitartás!!! Ja, az alvás, intézd úgy, hogy ebéd után egyszerre aludjanak, és szigorúan feküdj le te is!
2012. febr. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy 5 hetes még pici, egész nap alszik. Szoptathatod 3 óránként, vagy igény szerint, de se cumisüvegből, se mellből ne tartson tovább egy etetés sem 20-25 percnél! Utána vedd el nyugodtan, így nem csak nyamnyogni fog a kaján, hanem enni is. Amíg a kicsi alszik, te játsz a nagyobbal. Oszd be, hogy délelőtt házimunka, délután a gyerekek. Takarítani, vasalni, mosni nem kell mindennap. A főzés és a mosogatás pedig nem több órás művelet.
2012. febr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az 5 hetes sem biztos, hogy egész nap alszik, ha nem olyan típus...........nekem is anno mindenki ezt mondta, hogy a kisbaba egész nap alszik meg kakil. Hát nem. És a kérdezőé sem, különben nem tette volna fel a kérdést.


Sajnos okosabb dolgot én sem tudok mondani, mint első, mert csak egy gyerekem van, csak emiatt írtam, mert megláttam a mondatot, hogy az 5 hetes egész nap alszik...és meresztettem a szemem, hogy miért hiszi mindenki hogy minden kisbaba egyforma.

2012. febr. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


Így van nekem se az a típus egyik sem. Tudom minden babákkal kapcsolatos könyvben leírják, hogy 16-18 órákat alszanak az ilyen picik, de sajnos ezt a könyvet egyik gyerekem sem olvasta. A kicsit már leszoktattam arról, hogy folyton fogni kelljen a fenekét, mert nélkülem kis túlzással még a szemét sem akarja mozgatni. Minden hétvégére marad a férjemre. A vasalás már régóta arról szól, hogy csak a legszükségesebbeket, a főzés pedig abból áll, hogy megfőzök este és 3 napi azt esszük. A nagy szerencsére nem féltékeny, de nagyon hisztis lett az utóbbi időben. De nem akarom, hogy a lányom a kicsi miatt elhanyagolva érezze magát, hogy még bilizés után a fenekét sem törlöm ki mert ott a kicsi. Viszont azt sem szeretném ha szopiztatok akkor folyton megszakítani és elmenni megtörölni a nagy popsiját. Hát iszonyatosan nehéz!

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

2012. febr. 20. 12:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nem szoptatsz és nem fejsz, mit eszik a kicsi?


Nekem 21 hónapos a nagy, 11 hetes a kicsi, átérzem a problémád:)

2012. febr. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tápszert. A nagy nem szopizott még ennyit sem és kb. 3x volt náthás. A gyerekorvos évente 1x a státuszvizsgálaton látja!
2012. febr. 20. 13:31
 7/8 anonim ***** válasza:

És van tejed még estére?


Ne haragudj az értetlenkedésért, nálam a nagytól simán tudtam szoptatni, tudnék most is, csak épp tejem nincsen. A nagynál sem volt:( úgyhogy én most fejek, hogy azt a keveset oda tudjam adni, de minden időmet elveszi.

2012. febr. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Persze van, hogy 130 ml lejön a 2-ből. Szedek tejserkentő homeós bogyót is. Enni sincs nagyon időm vagy, hogy délután 2-kor reggelizek. Az ebéd este 6-kor van nekem a vacsora érklődés hiányában elmarad.
2012. febr. 20. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!