Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit beszél másfél éves...

Mennyit beszél másfél éves gyereketek?

Figyelt kérdés
Az én kislányom néha mondd pár szót,az unokatesómék gyereke pedig még azt is mondja hogy kukorica,traktor stb.Válaszol is az anyja kérdéseire.Mi le lehetünk maradva?
2012. febr. 22. 08:22
 1/6 anonim ***** válasza:

18 hós lányzo kb 12 szóta tud haszmál csak de amugy a amit ténylegesen tud az szerintem 100-120 szó (mi micsoda hova valo mit kell vele csnalni) Csak nme mondja......

sajnos.... detto ugyanigy van nekem is egyik ismerösöm babaája most rakja össze a szavakat....

Szóval... nem tudom én se ennek a nyitját

2012. febr. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem sok másfél éves baba ismerösöm van, volt és eddig 1 volt aki ennyi idösen többet tudott a lányomnál.


Lányom megállás nélkül beszél, csak baba nyelven. Ami értelmes szót néha néha kimond többet nem ismétli. Az egyetlen a Vau vau ami rendszeres ha kutyát lát, a sisa is néha elökerül (cica), és a káká az minden madár (kacsa szóbol vagy a háp háp szóbol). tegnap pl sétakor mondta hogy folyó mikor a kisfolyó mellett mentünk, 2x is, de soha többet. van hogy kimond iszonyat nehéz szavakat 1x majd aztán soha többet. tegnap mutogatta a lámpát és nem válszoltam, kb 100x kérdeztem hogy mi az, mire ámpa kimondta. szóval ahogy érzem sok szót kitudna mondani, de nem akarja. viszont baba nyelven meg dumál megállás nélkül. elveszi a telefont és akárkivel beszél. mondja neki hogy oh já, jájája, meg még ezer babanelvü dumát.

Habár mi 2 nyelven beszélünk, apa német.


szerintem egy kicsit sem vagy lemaradva. barátnöm majdnem 2 évese is ugyan ennyit beszél.


2 évesen a követelmény 10 szó kimondása.

2012. febr. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
hát igen...
2012. febr. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem még csak 16hós a lányom és csak pár szót mond ő is.

Baba,apa,anya mama,papa,vauvau,tá (tea),oda,pápá

Viszont ezeket egész nap mondja,ismételgeti!

Viszont ő is meg ért mindent szinte,szóval ahogy írták előttem valószínű azokat is tudja csak nem használja.Ami nekem fura hogy az állathangokat nem utánozza,és minden vau neki.Most elgondolkodtam hogy talán többet kéne tényleg tudnia?

Viszont az ismerősöm fia 2éves,de szinte semmit nem mond,bár ő kisfiú!

2012. febr. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fiam 16 hónapos. Amiket teljesen kimond: apa, papa, baba, mamó :-), hitta (hinta), hoppá, vaú, cicc, i-ááá (csacsi), tecc (keksz), apatep (laptop), nem, tütü, tutu (kukuccs), hó. Ezen kívül sok szónak csak az első két betűjét mondja ki, és néha azokat is rosszul :-) Pl. a kenyérre- "te", pók - "pó"...

De még ő is messze van a kukoricától és a traktortól :-)

2012. febr. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem meg 15 hónapos, és semmit nem mond értelmeset. Babanyelvet használ, abban látok összefüggéseket, amit mindig ugyanarra használ. Azt szokta még mondani, hogy ajajajajajaj... úgy tűnik ugyanarra használja,mint mi. El is vagyok kicsit keseredve, de remélem csak késik...

:(

2012. máj. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!