Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7,5 hónapos babám még nem...

7,5 hónapos babám még nem kúszik! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Szépen forog hátról-hasra, hasról-hátra, saját tengelye körül, bejárja igy az egész szobát, de kúszni azt nem akar. "repülni" szeretni, a teste lent van és a kezei felfelé, valamint a lábai is, természtesen ezt hason csinálja. ha próbálnék segiteni neki hogyan is kell kúszni, akkor befesziti a lábát és innentől kezdve már nem is lehetséges. egyébként erős, vidám baba. kezdjek aggódni, vagy még nem vagyok elkésve semmivel?
2012. febr. 22. 10:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy elkésve, nyugi! Van még ideje.

Az én fiam imádja a telefont, úgy kezdett el kúszni, hogy meglátta kb. 1 méterre magától, és addig tolta magát, amíg el nem érte. :)

2012. febr. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell aggódni, nem töri magát, mert így is eléri amit szeretne, sok baba ki is hagyja a kúszást, és egyből mászni kezd.
2012. febr. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kúszni azért fontos, mert befolyásolja a beszédfejlődését később, de még nincs aggódnivalód. Különböző ütemben fejlődnek a gyerekek. Ez a telefonos ötlet jónak tűnik.
2012. febr. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
az én fiam a laptoppal volt így. Ha meglátta az ágyon kb. 1másodperc alatt volt 100-on:DDDDD egyébként 8hós, nem kúszott, hanem most tanul mászni! Az idegrendszer fejlődéséhez a mászásra van szükség, a váltott láb-kéz mozdulatokra!!!
2012. febr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnőm azt mondta, hogy a nem kúszás és a diszlexia között van összefüggés. Azoknál a babák akik nem kúsznak nagyobb az esély a diszlexia kialakulására.

De egyébként nem vagytok elkésve semmivel.

2012. febr. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4es vagyok...ezt találtam


[link]

2012. febr. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! sok mindent elé szoktam rakni, de ha egy kis erőlködés után nem megy neki, más közelebbi elérhető tárgyat keres, vagy hanyatt vágja magát és a zokniját letépi és inkább azzal játszik. azért kipróbálom a telefont, hátha nekem is bejön.
2012. febr. 22. 12:14
 8/8 ZsZs27 ***** válasza:
Nyugi! Egyik lányom csak a ma kezdett el kúszni, és most 10 hós. Vittem orvosokhoz is emiatt, de mindenhol azt mondták, hogy csak nincs kedve hozzá, erős baba, majd elkezdi. Ez kb. 3 hónapja volt.Ő is csak pörgött forgott meg repülőzött. Ehhez képest ma egyszercsak belelendült. Nem úgy mint a tesója, ő már novemberben elkezdett kúszni, mára már alig érem utol úgy sprintel. De ő két hónapig pl csak hátrafelé tudott közlekedni. A tesó meg ma rögtön előre indult el. Ha nyugtalan vagy esetleg nézesd meg, de jó eséllyel csak nem érdekli igazán. Nekem az üvegpoharam volt az amire rámozdult a leány.
2012. febr. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!