Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék, hogy 1 hónapos...

Mit tehetnék, hogy 1 hónapos kicsim ne éjjel fél 2-ig legyen fent?

Figyelt kérdés
5 és 6 óra között megébred a délutáni alvásból, (vagy magától, vagy ébresztem szopizni, és onnantól végig fent van 1-ig, fél 2-ig. Van egy testvérkéje, aki viszont reggel kel időben, így úgy érzem, már nem bírom sokáig....
2012. jan. 21. 17:29
 1/8 Kerria ***** válasza:

átérzem a nehézségedet, nálam ugyan csak egy baba van, aki szeret sokáig fenn lenni...


Mi most azt próbáljuk, hogy délután kifárasszuk (amikor ébren van), játszunk, beszélünk, járkálunk vele, így nagyon sok inger éri, így sikerült elérni, hogy már 11kor megkezdje az éjszakai alvást. Úgy tűnik beválik ez a módszer...


Nappal járkálok körülötte, telefonálok, főzök-mosok...zajongok, amíg ő alszik, este viszont viszonylag csend van (max. fehér zaj), és így egész jól tudatosult nála, hogy mikor van nappal, mikor éjjel.


7,5 hetes a kislányom

2012. jan. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Hát nagyon nehéz, én is zajongok, illetve van itthon zaj bőven a nővére miatt, de semmi hatás, hiába próbálom fent tartani, úgy alszik, mint a tej. Most is alszik már 50 perce, és rettegek az éjszakától. Próbálom akkor én is a "mesterséges" ébren tartást.....

2012. jan. 21. 18:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk nem vált be a mesterséges ébrentartás ilyen kicsike korban, tulajdonképpen tojt rá, hogy mi mivel próbálkozunk.

3 hónapos korára ügyesebb lett, és rájött mikor "kell" aludni.

Én kitartást és türelmet kívánok neked!

2012. jan. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Kerria ***** válasza:

Tény, minden baba más, nálunk többnyire bejön, amit leírtam. Egy próbát megér, aztán vagy változik, vagy nem... :(


Kitartást!

2012. jan. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy ki kell próbálni mindent. Én sem írtam, hogy ne próbálja meg. Csak sajna nálunk nem volt jó semmi, csak az idő múlása.

De naná, próbáld ki azért, hogy ébren tartod!

2012. jan. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nálunk is csak most kezd normalizálódni a helyzet. 3.5 hónapos a lányom.
2012. jan. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

10 hetes a kisfiam, mi is pont ezzel küzdöttünk még pár hete. Azt kell mondjam, hogy szerintem magától rendeződött, de azért kipróbáltunk pár dolgot, lehet, hogy ezek is segítettek.

Ilyen például, hogy későbbre tettük a fürdést. Azt olvastam, hogy egy idő után megszokják az esti rutint, és tudni fogják, hogy fürcsi után kaja és alvás van. Ezért mér nem 6-7 körül fürdünk (mert nem várhetom el, hogy aztán rögtön aludjon is), hanem 8-fél 10 között.

Az utolsó szopit pedig megpróbáltam előrébb hozni úgy, hogy csak 5-10 perceket toltam előre időben minden nap. Most már akkor is megetetem 10 körül, ha még nagyon nincs itt az ideje, mert mondjuk 1 órája evett.

Így most úgy néz ki az esti napirend, hogy 9 körül fürdés, kajcsi, aztán játék a nagyágyban együtt, majd kb 1-1,5 óra múlva látom, hogy álmos, akkor kap megint cicit és alszik egyhuzamban 5-6 órát.


De mindezen próbálkozásaink ellenére azt mondom, hogy szerintem nagyrészt végül ő maga alakította ki ezt a rendszert.

Sok sikert!

2012. jan. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek is! Valamennyire vigasztal, hogy magától rendeződik, egyszer talán.... :-O Addig mesterségesen ébren tartom, ha engedi, vagy még megpróbálom a fürdetéses módszert.
2012. jan. 22. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!