Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nem jó az elektromos...

Tényleg nem jó az elektromos sterilizáló?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta szájpenésszel küzdünk és most azt mondta a doki, hogy nem jók ezek a sterilizálók (30.000.Ft volt, Play márkájú a Brendonban vettük). Inkább főzzem ki sima vízbe 20 percig a cumikat az elpusztítja a gombát.

Egyébként a miénk 100-102 fokon 13 percig működik. Akkor most kidobtunk egy csomó pénzt az ablakon?


2009. jún. 5. 21:45
 1/4 A kérdező kommentje:
Vagy csak már nem tud mit kitalálni kínjában, hogy miért nem múlik. Hozzáteszem nem akar felírni semmit csak a boraxal gyötröm a gyereket már 2hónapja!
2009. jún. 5. 21:46
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon okosakat mond az orvosod. A vízzel kifőzéstől sem pusztulnak el jobban a gombák, ugyanis a víznek van egy olyan tulajdonsága, hogy 100 fokon forr. Tehát ennél forróbb nem lesz. Akkor se, ha még fél órát forralod. Ha már megvettétek, nyugodtan használd, jó az is.

A szájpenészt meg tökéletesen el tudod tüntetni borax-al, de az a lényege, hogy ne csak simogasd, meg lemosd, hanem ki kell törölni a penészt. Fogsz egy gézdarabot, rátekered az ujjadra, rácsepegtetsz boraxot, és jó alaposan erőteljesen áttörlöd a száját belül mindenhol. A nyelvét, az ínyét is. Ezt megcsinálhatod minden etetés után, de minimum naponta 3-4x. Ha szoptatsz, minden etetés előtt mosd le boraxos steril vattával a bimbódat és a környékét. Nekünk is volt, de így kezeltem, és hamar elmúlt.

2009. jún. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én egyéves korig sterilizáltam elektromos sterilizálóval, és mégsem volt soha szájpenészünk.(kopp,kopp)Szóval szerintem nem ezen múlik.De azért próbáld ki, hogy kifőzöd egy darabig, aztán kiderül jobb e úgy.
2009. jún. 6. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem sem a sterilizáló miatt van a penész! Mi úgy kezeltük, hogy kaja előtt gézlappal jól kitöröltük a száját MINDENHOL! Nem kell megijedni, ha picit véres, az a penész és nem a baba szája sérül! Aztán kaja után egy fülpiszkálóra tekertem plusz vattát hogy kicsit vastagabb legyen és azt mártottam bele a boraxba hogy jól tocsogjon tőle és ezzel töröltem ki a száját. Nekünk nagyon hamar elmúlt.

Amúgy nekünk is van sterilizáló, de nem szeretem. Én azért, mert olyan foltos lesz minden benne. Én vettem fertőtlenítő folyadékot és ezt használom most és sokkal jobban szeretem!

2009. jún. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!