Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet ilyenkor adni neki?...

Mit lehet ilyenkor adni neki? Kisbabám 8 hónapos, és úgy vettem észre, hogy meghűlt.

Figyelt kérdés
Még nincs igazán tünete, csak kicsit folyik az orra, néha köhint 1-2, és nyűgös, látom rajta, hogy valami bújkál benne. Arra gondoltam, hogy amikor én így kezdek megbetegedni, akkor gyorsan bekapok egy algopirynt, vagy aszpirint, és kutya bajom. Neki nem lehetne adni valamit? Mondjuk ami nem homeos, hanem hatásos dolgot, hogy megelőzzem a teljes betegséget, náthát?
2012. febr. 23. 06:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem kell neki adni semmit. Mert ha már elkezded gyógyszerezni minden pitiáner ügy miatt, akkor később rezisztens lesz a gyógyszerekkel szemben. Esetleg Nurophen ha nagyon nyűgös lenne.
2012. febr. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerintem nem pitiáner ügy. Neked lehet, hogy az, mert nem a te gyereked, de nekem hogy lehetne pitiáner ügy? Igen, meg szeretném előzni, ha meg lehet, hogy megint hetekig kelljen az orrát szívni, és meg szeretném előzni, hogy megint teletömjék antibiotikumokkal.
2012. febr. 23. 06:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Gyereknek minél kevesebb gyógyszert kell adni. Adj neki hársfateát mézzel,az sokkal hatásosabb.
2012. febr. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
mézet nem ehet még egy 8 hónapos, a mézben lévő baktérium miatt. Nagyon beteg lehet tőle. Méz csak 1 év után lehet.
2012. febr. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem 2 gyerekem van, 3,5 éves és 22 hós, és amikor pár nap után sem javulnak maguktól, akkor irány az orvos. Nem adok se Nurofent se mást magamtól, főleg 2 év alatt. (Kivéve, ha éjjel vagy hétvégén kell lázat csillapítani, de akkor is inkább Germicid kúpot.)

Ha elviszed orvoshoz, még mindig dönthetsz úgy, hogy nem adod be a gyógyszert. Nálam mindig kiderült, hogy sokkal betegebbek, mint amilyennek látszottak, és nem ad a dokink antibiotikumot rögtön, volt, hogy csak pihenést írt elő vagy recept nélkül kapható gyógyszert.

Most egyébként a felsőlégúti megbetegedések mennek, a kicsi lázas lett, a nagy meg nem is látszott betegnek, mégis írtak neki gyógyszert, de jól tette az orvos, mert otthon meg kidőlt.

2012. febr. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A múltkor az én kislányomnak is folyt az orra. Én Sinupret cseppeket adtam neki. Ez gyógynövényes. Direkt légúti megbetegedésekre van. Pár hónapja írták fel neki, amikor egyszer folyt az orra. Nekem is 8 hónapos a kislányom. Vagy nyugodtan adj be neki este lefekvéskor panadol szirupot. Semmi baja nem lesz tőle. Megelőzésnek jó. Én már felneveltem egy gyereket, de egy kis orrfolyás miatt nem rohantunk az orvoshoz még 2 év alatt sem.
2012. febr. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem fogadd el, hogy a nátha tényleg csak pitiáner betegség, és a gyógyszerezéssel ne magadat akard megkímélni a kellemetlenségektől! Ha már most, egy sima orrfolyás miatt gyógyszerezed, akkor mi lesz később a bölcsiben/oviban?! Adj neki sok gyümölcsöt, C-vitamint, és igyon sok folyadékot + szívd az orrát, még akkor is, ha neked az macerás és fárasztó.
2012. febr. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
NEM NEKEM macerás az orrát szívni, te jó ég, micsoda logika. Hanem a gyerek utálja, és ordít, én meg sajnálom.
2012. febr. 23. 09:15
 9/10 A kérdező kommentje:
Kikérem magamnak. Micsoda lelkületű ember vagy te? Kérdeztem valamit, te meg így nekem állsz? Hát mit tudsz te rólam? Miből gondolod, hogy nekem macerás vagy fárasztó a gyerekemet ápolni?
2012. febr. 23. 09:19
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekünk szokott a doktornő calcimusc 100 mg/ml oldatos injekció ampullát felìrni és amikor kezdenek meghűléses tűnetei lenni, napi 1 itatok vele. Nekünk be válik.
2012. febr. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!