Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan aki a gyereke 1...

Van itt olyan aki a gyereke 1 éves kora előtt adott tejet?

Figyelt kérdés
Ha igen,mikor és hogyan vezette be?Milyen indíttatásból?

2012. febr. 23. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát én konkrétan tejet magában nem adtam.De 8 hónapos korától a spenótba már rendes tejet raktam, csináltam tejbegrízt, tejberizst.Konkrét indíttatásom nem volt, egyszerűen mivel nincs tejallergiás a családban, úgy gondoltam nem lehet gond, és nem is lett.Mikor 1 éves lett akkor már nagyon nem akarta a tápszert, ilyen 40ml-ert ivott meg reggel és este, amíg elég kevés, ezért elkezdtem vizezett tejet adni neki, amiből már megivott újra 200 ml-ert.Aztán szép lassan csökkentettem a víz mennyiségét a tejben, és most már simán tejet iszik reggeli és vacsora mellé.Egyébként 13 hónapos múlt.

Igazából a vitaminok miatt adtam a tápszert 1 éves koráig, most, hogy tejet iszik, így még 1 hónapig adok neki multivitaminos Cebiont.Utána elvileg jön a jó idő, és nem kell félni annyira a betegségektől.

2012. febr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem és a tesóinak adtak, bolti tejet, 3-4 hónapos kortól azt adták anyuék. Nekem a tápszertől bevérzett a gyomrom (na, akkor még biztos nem voltak olyanok a tápszerek, mint most) és a bolti tejtől rendbe jöttem. Kórházban mondták anyunak, hogy inkább tejeztessen, és be is jött a dolog. Tesóknak sem lett semmi bajuk. Allergiás tünetekről nem tudok írni, persze ettől másnál még előfordulhat. Én mondjuk még nem merek adni a 3 hónapos lányomnak, inkább várok még vele.
2012. febr. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én 5 hós korátol bolti tejet adtam!Felföztem jól és ugy!

Nekem a védőnő mondta mert minden tápszert kibukott!sSemmi baja nem lett töle!

Már 5 éves és erős vasgyuró kis gyerek lett belőle! :)

2012. febr. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én is adtam 10 hós koruktól a lányaimnak,mert a tápszer nem kellet nekik.Semmi bajuk nincs azóta sem.A fiam 18 hós még mindig szopik.De ételekben ha van tej ő is eszi.
2012. febr. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Nekem 1 éves a lányom, de nem adtam még neki és, ha lehet minél később fogok adni, mert a babavilágban a gyerekorvos azt mondta, h a mai kutatások azt bizonyítják, hogy jobb, ha kitoljuk az időpontot a mindenféle allergia miatt. Lehet, hogy nem most jön ki az allergia, hanem majd felnőttkorában. Kajában kis mennyiségben már kapott nagyon kicsit, meg úgy fogom adni neki, de töményen nem. Helyette van egy csomó féle tejpótló ital.
2012. febr. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves Utolsó!

Bár az én lányom még nem kapott tejet (10 hónapos) én nagyon nem értek vele egyet amit fentebb írtál.Én azt gondolom azért lesz annyi allergiás mert túlféltjük manapság a gyerekeket,nem találkozik a szervezetük bizonyos anyagokkal,emiatt mikor később megismeri,szinte sokként reagál rá.Az meg egyenesen szédítés,hogy majd felnőttkorban lesz tőle baja.Mert ez egyszerűen butaság!Akkor ha valakinek 20-30 évesen baja lesz,hibáztassa a szüleit?Na!Most érted...amúgy meg annyi információ van már,annyi ellentétes vélemény,.hogy az ember nem tudja már mivel tesz jót,vagy árt a gyerekének...

Mindenkinek ment a zöld kéz!

2012. febr. 23. 12:53
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Teljesen egyet értek veled!Ez a tej dolog kicsit túl van lihegve!!!De most gondoljunk már bele, ha azt mondják, hogy nem lesz a babának baja a tejtől, akkor mi lenne a tápszergyártó cégekkel???Akkor nem vennék meg a 2-4 ezres tápszert a gyerekeknek, hanem a 300Ft-os bolti tejet választanák.Az oké, ha a családban van tejérzékeny, mert akkor örökölhető, de egyébként szerintem ez az egész csak manipuláció!

2012. febr. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%
Az én lányom már 15 éves. 5 hónapos korában kapott tejet, mert nem akart már szopizni és a tápszert sem fogadta el. A tejet is forralás nélkül fogadta el. Makk egészséges.
2012. febr. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat!

Nos igen,a tápszergyártóknak hatalmas biznisz ez,meg a tejitalok is amiket 1-2-3 évesekre gyártanak.Nekem amúgy a védőnőm is mondta,hogy az egész csak üzlet (bár ő is 1 évtől javasolja a tejet)

2012. febr. 23. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!