Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kellene kezelnem?...

Hogyan kellene kezelnem? Hónapok óta veri a fejét az ajtóba a 22 hónaposom, ha valamit elveszek, nem engedek, stb?

Figyelt kérdés
Már minden szóba jöhető dolgot kipróbáltunk.Olvastam itt hasonló kérdést, de ez már több, mint fél éve tart, nem egy-két hétig. Huzamosabb ideig másnál is fenn állt? Mit csináltatok, mikor múlt el?
2012. febr. 23. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

el fog múlni (tudom,hogy nem vigasztaló, de ez van)

arra nagyon figyelj,hogy egyszer se engedj,mert akkor azzal megduplázod az időt.

Odamehetsz, átölelheted, megpróbálhatod elterelni a figyelmét, de nem engedhetsz

2012. febr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tudom, ez az időszak nagyon nehéz. Kivülről könnyű okosnak lenni, de én hiszek a klasszikus módszerben: ezredszer is nyugtasd meg, akár vedd az öledbe, és szépen, türelmesen magyarázd el neki, hogy mit kéne, és mit nem, és hogy szereted őt, de nem mindig az van amit ő akar... Hiszek a türelemben, és a szerető gondoskodásban, de tudom, hogy amit leírsz az a hiszti. Nem szabad engedni, hogy ő kerekedjen felül! Hamar megtanulják befolyásolni anyát, apát.
2012. febr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a frisztráció miatti feszültségét vezeti így le, ijesztő lehet. Nálunk ha mérges vmiért, akkor felkap vmit és eldobja. Én ált nyugodt hangon de határozottan rászólok, hogy ezt nem szabad eldobni. Elmondom, hogy megértem hogy mérges, de pl a játékát nem vághatja ezért földhöz, inkább toppantson egyet mérgében, vagy dobja el a plüssállatkáját. Szerintem keress vmi alternatív tevékenységet, amivel ezt ki lehet váltani, amivel az indulatát kifejezheti, levezetheti. Ez egy természetes folyamat (ha mérges-frusztrált lesz), ezzel minden rendben, miért ne érezhetné, csak nem tudja még kezelni. (néha mi, felnőttek sem- mármint a magunk indulatát)
2012. febr. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nehez eset, mert minden gyereknek mas a szemelyisege, de nalunk bevallt, hogy eltereljuk a figyelmet. Konkret, tudatos eltereles. Pl. ha uvolt valami miatt (ugy, hogy mar levegot sem vesz) megkerdezem, hogy szereti-e a banant. Annyira meghokken az oda nem illo kerdestol, hogy rendszerint abba hagyja es megnyugszik. Probald meg es legy turelmes.
2012. febr. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nagyon ijesztő lehet :( beszél már? el lehet már vele beszélgetni?
2012. febr. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Babák 1/3-nál van, általában 18 hósan tetőzik és 3 évesen hagyják el teljesen. Ne izgulj, el lehet terelni a figyelmét stb.
2012. febr. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom a padlóba veri a fejét tiszta erőből, még csoda, hogy nem kapott agyrázkódást, és nem eredt el az orra vére. Rossz nézni:(

Amikor látom, hogy már dobja magát hasra, hogy kezdhesse, rohanok, felkapom, hogy legalább magában ne tegyen kárt, ha lehet, de nem tudok egyebet kezdeni vele. Mindig elmondom, hogy ez nem jó dolog, és nincs értelme. Ekkor megnyugszik, mintha értené, aztán kezdődik előröl egy következő hisztinél.

Ha vége a dackorszaknak, ez is abbamarad lassan, kitartás.

Kislányom 2 éves.

2012. febr. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm. Még nem beszél. A figyelem elterelés nem mindig megoldható. Bár valóban az lenne a legcélra vezetőbb. Az ölembe venni már nem nagyon tudom, már minden nap jöhet a kistesó. Így is gond, hogy pelenkázni sem lehet mindig és a pocakom rugdossa. Ha itthon van apánk ő pelenkáz. 3 éves még soká lesz...És a kistestvér csak nehezíti a dolgot...
2012. febr. 23. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!